Żołnierz wojny rosyjsko - japońskiej?

/ 2 odpowiedzi
Przedstawiam zdjęcie Włodzimierza brata mojego pradziadka Józefa, zdjęcie wykonano w fotograficznym atelie w Baranowiczach, w którym roku nie wiem.

Wiem natomiast, że przedstawiony na zdjęciu żołnierz brał udział w wojnie rosyjsko - japońskiej która zakończyła się dla Rosji klęską.

Poszukuję informacji jakie jednostki rosyjskie brały w niej udział

Przyjaciele z rosyjskiego forum napisali:

Интересно, а что за цифра на левом погоне у служивого??? Судя по круглой кокарде он относится к военному чиновничеству. Делопроизводител

ь штаба или в этом роде.

Tu podaję link do zdjęcia lepszej jakości:

http://img-fotki.yandex.ru/get/3800/zbiwol1961.1c/0_2b2ae_314fddcb_orig

Rumcajs

Na moje wiekowe oko to chyba kapitan. Wydaje się, że widzę żyłkę przez środek pagonu. Na zdjęciu widać dość zamożną rodzinę. Młody człowiek chyba przyjechał do fotografa motorem stąd sztylpy na bryczesach. Przy koniu miałby raczej wysokie cholewy. Jego ubranie albo stylizowane na wojskowy szyk albo to mundur jakiejś szkoły stąd na czapce wydaje się mieć jakieś godło. Ale równie dobrze to może być jakaś skaza lub plama. (2013/03/09 16:58)

PRUSS

Świetne "gabinetowe foto"

Foto jest zrobione już po eksplozji I wojny.

I to bez wariantów.

I bliżej do końca wojny

A może i później, 18-20 rok?  Koszula młodego zrobiona na wzór wojskowy, ale nie jest nawet blisko podobną na "prawidłową" carską…  Mankiety wskazują na angielski wzór kryjąc.

+ Вryczesy. Oni weszli do mody, i zamienili "szarawary" już po 1918 roku.

Ale foto świetne!

Mundurek oficera idealny do rekonstrukcji sylwetki carskiego оficeraza całego okresu I Wojny Światowej, 

(2013/03/10 01:33)