Żmigród 2012 plusy dodatnie i plusy ujemne

/ 6 odpowiedzi
Żmigród 2012 plusy dodatnie i plusy ujemne
mag68

Myślę, że to była dobra impreza. Świetna organizacja, aprowizacja bez zarzutu (grochówka super), mnóstwo sympatycznych rekonstruktorów, no i ten nocleg w pałacu. :)
W samej inscenizacji nie brałem udziału, ale słyszałem głosy, że była odpowiednia ilośc broni
i amunicji. Tu jednak powinni wypowiedzieć się ci, którzy brali udział.
Ogólnie to warto było tam być.

(2012/06/26 23:02)

wilczy

Ja jedynie mogę się wypowiedzieć jako widz rekonstrukcji, było super. duża ilość pirotechniki, amunicji również gdyż miała przyjemność stać przy polskiej barykadzie. Chwilami było trzeba zatykać uszy:). Jedyna moja uwaga dotyczy scen które odbywały się w zamku gdzie dzielne sanitariuszki udzielały pomocy były one mało widoczne dla ludzi stojących przy "parawanie ".   (2012/06/27 22:22)

termisan

Widze ze wszystkim  smakowała grochówka  i bigos z kuchni polowej o którą  tak zażarte walki się potem odbywały- dołączam sie  do tego grona

Pogoda na pewno  dała  w kość rekonstruktorom  ( tak  mówili) można było pomyśleć  o wcześniejszym/ póżniejszym rozpoczeciu spektaklu, mało miejsca więc widownia  miała  dobry widok na atak  niemców  natomiast   tylko  połowa mogła dostrzec to co dział o się na  polskiej  barykadzie (duuuuża ta baszta). Dla  fotopstryków  widownia   do zdjęć  przeszkadzała  ale jak się nie  ma co się lubi..... da się  skadrować:) To z minusów

Plus solidna ekipa, dużo  pojazdów co dla odwiedzajacych imprezę (a szczególnie  dla dzieciaków ) było  nielada przeżyciem, pirotechnika zgrana , zaplecze i organizacja  na duży plus.

Na pewno  za rok jak  zdrowie  i czas pozwoli  zarezerwuję czas:)

(2012/06/28 07:48)

fon36

Potwierdziły się moje obawy dotyczące widoczności z punktu widzenia publiczności na tej imprezie (ta nieszczęsna pergola :-) ... ) . Ktoś zamknął dostęp do niej szerszemu gronu osób zastawiając wejście przęsłem płotu drucianego i trzeba było forsować pergolę przez dziury !  :-(
To moim zdaniem było bardzo chamskie posunięcie. Stworzono strefę VIP-ów ? Bo inaczej trudno to wytłumaczyć ...

To na szczęście był chyba jedyny mankament tej wspaniałej imprezy. Reszta była "z górnej półki".
Szkoda tylko, że bardzo mało działo się w sobotę, bo Bitwa Żmigrodzka ma niesamowity potencjał i mogłaby śmiało być w pełni imprezą dwudniową (obydwa dni z rekonstrukcjami).
Porównując do pierwszej edycji z przed dwóch lat, zabrakło trochę przestrzeni. Tam gdzie były obozowiska, teraz jest posiana trawka ;-) , i skomasowanie całości przedsięwzięcia na tak małym obszarze musiało być pewnego rodzaju kompromisem. Duże brawa dla organizatorów !
Z niecierpliwością będę czekał na Bitwę Żmigrodzką 2013, pozdrawiam. (2012/07/15 14:02)

maverick9971

kolejnym minusem był całkowity brak punktu gastronomicznego...tylko samochód z goframi.. a gdzie grochówka wojskowa?, przepraszam był bigos ale tylko dla wojska GRH.. trochę nieładnie bo większość jak ja przyjechało specjalnie bez obiadu :(  dziękuje Bogu , że było stoisko gdzie można było nabyć suchary specjalne SU-1 chyba :)  reszta bez zarzutu ! pozdrawiam ! (2012/07/17 21:54)

qrrr

Z tą pergolą to była dziwna sprawa - od tyłu była zamknięta ( zadrutowana ) z przodu otwarta ale nie bardzo na początku ochrona chciała do niej przepuszczać ludzi - trzeba było przejść przez teren inscenizacji.
Nam się to udało chyba tylko przez upór i stanowczość pan nas przepościł .
Po jakimś czasie zaczęto normalnie wpuszczać na jej teren ludzi .
Miejsce do obserwacji średnie - wszystkie zdjęcia jakie robiłem podczas inscenizacji to z terenu tej pergoli z pod pałacu   http://qrrr.linuxpl.eu/blok/?p=860
W uszach miałem zrulowane chusteczki bo zapomniałem stoperów a miejsce pod oknem z którego strzelano nie było najlepsze heheh

Raczej nie było to miejsce dla VIPów
Ogólnie to chyba jedyną wadą całego tego terenu jest właśnie miejsce do obserwowania całego wydarzenia.
Pozdrawiam
Tomek QRRR (2012/07/22 10:55)