Zdjęcie żołnierzy

/ 9 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam serdecznie.

Zwracam sie do Was z prosba.
Jezeli ktos by mogl i rozpoznal jakie sa to mundury ktore maja na sobie Żołnierze na zdjeciu, to prosze napisac.

P.S w razie jakiś błędów prosze na mnie nie krzyczec. Jestem nowa na forum ;)

Pozdrawiam Kinga

edward1949

musisz coś zrobić z tym zdjęciem   ,brak ostrości   no i musi być powiększone  trudno coś   rozróżnić na tym zdjeciu . Widzę tam kordzik niemiecki . (2013/11/13 14:08)

edward1949

ten obok ma kordzik SS. (2013/11/13 14:18)

Stary Kojot

Ja bym zaryzykował, że są to żołnierze polskiego lotnictwa po 1945 roku, lub jakoś tak w pobliżu.Pan z wyłożonym kołnierzem, może być oficerem wyższym (kordzik chyba Luftwaffe - zdobyczny).U żołnierza z kordzikiem (sztyletem SS) widoczna szelka poprzeczna (koalicyjka) i spodnie w kant, to też może byc oficer młodszy lub chorąży. (2013/11/13 15:48)

kinga2604

Moze to bedzie troszeczkę wyrazniejsze.

Przepraszam za jakos ale jest to zdjecie zdjecia :) , poniewaz zdjecie to aktualnie jest u mojej babci duuuzo kilometrow stad... ;) (2013/11/13 16:08)

kinga2604

Ale i tak dziekuje za informacje, ten Pan z tym wyłożonym kołnierzykiem to moje Pradziadek :)
Niestety nie posiadam na Jego temat zbyt wielu informacji dlatego wlasnie pytam o cokolwiek.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na dalsze informacje :) (2013/11/13 16:10)

al-Muell

Stawiałbym na WP ze Wschodu, bezpośrednio po wojnie, lub pod jej koniec. To niekoniecznie muszą być lotnicy - mogą być Wojska Lądowe, oba kordziki trofiejne.
Warto popytać o przodka w CAW - trwa to trochę, ale chociaż informacji o przebiegu służby powinni udzielić. (2013/11/14 09:30)

Stary Kojot

Zaznaczenie pod pachą wygląda na czapkę, wielkość orła może odpowiadać orzełkowi lotniczemu.Jasna plama nad lewą kieszenią może być jakąś odznaką, może lotniczą gapą, może odznaką mechanika...?Ale to i tak wszystko domysły... (2013/11/14 14:03)

al-Muell

O orzełku trudno mi się wypowiedzieć i nie wyciągałbym z tej plamy żadnych wniosków, natomiast to na piersi rzeczywiście wygląda bardziej na jakąś odznakę niż medal, więc może faktycznie lotnik. (2013/11/15 07:21)

kinga2604

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi :)

Jezeli moge to "drążę" dalej ;)

Z tego co mi opowiedziano w domu pradziadek byl kuzynem Tadeusza Kasprzyckiego, przystapil do sluzby gdy mial 17 lat (odsiecz Lwowa).
Ukrywal sie rowniez w lasach świętokrzyskich. To sa takie urywki bo tylko tyle mi powiedziano.

Mam gdzies w domu zdjecie pradziadka w łodce z takim łysym Panem ( z poszukiwan w internecie jest to albo Rydz-Śmigły, albo Anders lub Sikorski) na odwrocie zdjecia bylo napisane Gdynia, badz Gdansk
Niestety dzieki mojej wspanialej pamieci, wsadzilam gdzies to zdjecie i nie moge go znalezc.

Gdzie moglabym dowiedziec sie czy jest to prawda?

Przepraszam, ze zawracam Wam tak glowe, ale zżera mnie ciekawosc.

Pozdrawiam serdecznie, milego wieczoru ;) (2013/11/15 23:35)