Zdjęcie przodka CK i WP

/ 6 odpowiedzi / 3 zdjęć
Witam. Dodałem zdjęcia w temacie "Żandarmeria lata '20", ale chyba niewiele osób zwróciło tam na nie uwagę :) Otwieram więc nowy temat z bardziej adekwatnym tytułem. Rodzina babci, nie znam dokładnych koligacji. Pierwsze zdjęcie zrobione w sierpniu 1914 roku.
Dedykacja: "Najdroższemu tatuńciowi na wieczną pamiątkę, szczerze kochający -Waldek". Fotka znanego rzeszowskiego cesarsko królewskiego nadwornego fotografa Edwarda Janusza.
Na drugim zdjęciu ta sama osoba w WP.
Coś tam sam stwierdziłem, mimo to proszę o wyłuskanie wszystkich możliwych informacji.

Pozdrawiam.

hubert1997

Dla łatwego opisu ponumerujmy sobie zdjęcia.
Od góry:
-zdjęcie 1
-zdjęcie 2
-zdjęcie 3
-zdjęcie 4 (2012/12/26 17:05)

WachmistrzKOP

O CK się nie wypowiadam, są tu od tematu prawdziwi spece. Co do zdjęcia nr. 3: proponuję zrobić powiększenie naramiennika. Wygląda to na liczbę 10 lub 18 i jedną gwiazdkę, czyli podporucznik. Na patkach emblemat szkoły podoficerskiej piechoty. Kurtka chyba oficerska 19-ka i wyraźna koalicyjna potwierdzałyby obecność gwiazdki na naramienniku. W tej sytuacji ustalenie dokładne liczby pod gwiazdką da nam konkretny pułk piechoty. (2012/12/26 19:35)

hubert1997

Szczerze mówiąc obstawiałem między 18, a 13, może dlatego że mam zdjęcie w oryginale.
Dla mnie jaskółka od patek nie wygląda na żółtą, więc to może wcale nie piechota. (2012/12/26 22:22)