Zdjęcia czołgu 7TP z okolic Tomaszowa Lub.

/ 4 odpowiedzi / 3 zdjęć
Dzień dobry, jest to mój pierwszy wpis na dobroni.pl, a więc tym bardziej uprzejmie witam w moim wątku. W sieci znalazłem zdjęcia czołgu 7TP, podczas rozmontowywania w okolicach Tomaszowa Lubelskiego. Jedno(http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/51272/po-niewoli-zniewolenie.html#prettyPhoto) to widok na częściowo pocięty wrak, następne(http://www.tygodnikzamojski.pl/page/575/4/nieznany-tomaszow-lub-belzec-i-okolice-zdjecia.html#prettyPhoto[g575]/3/) przedstawia mężczyznę z palnikiem ,,rozparcelowującego" maszynę. Na początku sprawa wydała mi się prosta, otóż po prostu, gdzieś w składzie zdobycznych pojazdów, Niemcy pozyskują elementy z wozu. I tutaj nasunęło mi się jedno pytanie: bowiem na wieży pojazdu wymalowano niemiecki krzyż belkowy(belkenkreuz), skoro wóz miał by być ściągnięty, gdzieś z wrześniowego pobojowiska i przeznaczony do rozmontowania to po cóż malować na nim oznaczenia taktyczne. Zdjęcie umieszczono w artykule o ,,wyzwoleniu" Zamościa w 1944 roku, czy to tylko losowo dobrane zdjęcie czy była by możliwość że czołg ten walczył by, gdzieś na Zamojszczyźnie w jakiejś jednostce policyjnej, bo często w innych miejscach zdarzało się że beutepanzery walczyły w siłach takich, że jednostek. Także moje pytanie brzmi czy, ktoś z Państwa, wie coś więcej o tych fotografiach? Pozdrawiam
Maly Roman

Jest to Twój pierwszy wpis więc pomogę i wkleję fotki, bo ciekawe zadajesz pytanie. Zewnętrzne linki nie są mile widziane na tym forum. Sam się kiedyś zastanawiałem nad tymi zdjęciami bez opisów i nie mam pewności czy na obu zdjęciach jest ten sam czołg bo na trzeciej fotce jest mnóstwo zgromadzonego sprzętu. (2017/06/25 12:28)

tankista21

Dzięki za wklejenie zdjęć na przyszłość będę już wiedzieć, co do czołgu to też się nad tym zastanawiałem że mógł być to drugi 7TP, znowu te kałuże to świadczą że zdjęcie wykonano pod koniec września, bądź już w październiku czy później, bo wtedy to spadły deszcze wg. większości opracowań dot. września. A może ktoś orientuje się, kiedy dokładnie zrobiono zdjęcie, zapraszam do podzielenia się swoimi sugestiami, Pozdrawiam (2017/06/30 22:51)