Zbezczeszczono pomnik Pi連udskiego - Bia造stok

/ 13 odpowiedzi
Zbezczeszczono pomnik Pi連udskiego w Bia造stoku

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120822/BIALYSTOK/120829881

...
jarek682

Niestety debili nie brakuje na tym 鈍iecie :) szkoda tylko,瞠 u鈍iadomiona Polska m這dzie 鈍iadomie grzebie tradycje swoich dziadk闚...reszt pozostawie bez komentarza (2012/08/23 14:35)

Lehu

Kiedy kto m康rze powiedzia, 瞠 do niszczenia nie potrzeba 瘸dnych umiej皻no軼i w przeciwie雟twie do budowania (2012/08/23 19:22)

shimada

Zawsze ciekawi mnie jakie motywy kierowa造 lud幟i kt鏎zy dokonali takiej dewastacji. (2012/08/23 20:23)

zylkos

Jak tam napisali w artykule i komentarzach:,,By豉m tam , wi璚 wiem co si dzia這 . 1 篡ciowy hardkor ;D.....Funkcjonariusze zastali na miejscu grup os鏏, kt鏎a wchodzi豉 na pomnik, oblewa豉 go piwem, a pust butelk zostawili na g這wie marsza趾a Pi連udskiego,,- r璚e opadaj,a ca豉 ,,akcja u鈍iadamiaj帷a,z k康 tam ten pomnik,, chyba do nich nie trafi,tak jak metoda kija i pa趾i,ale z wiekiem zm康rzej.... (2012/08/23 21:16)

harnas

Na Ukrainie dworce s czyste nikt nie  syfi nie sika po k徠ach (nie tak jak u nas) nie ma  tez na nich  zbieraj帷ych na  bilet do domu   - operacj serca  czy chomika (czytaj flaszk  jabola)  - tamtejsi str騜e prawa  w odr騜nieniu od naszych wiedz ,瞠 ukaranie  lumpa czy chuligana kar grzywny -mandatem itp. generuje tylko koszty  administracyjne za kt鏎e zap豉ci podatnik,a nie przyniesie to 瘸dnego pozytywnego efektu - lump czy rozbrykany m這dzieniec i tak nie zap豉ci. Tam    za  wybryki chuliga雟kie  鄉iecenie czy zbieranie na wino  dostaje si  zwyczajnie  porz康nie pa陰 po d...pie   od (str騜a prawa)     moim skromnym zdaniem   metoda  ukrai雟ka jest skuteczniejsza   po pierwszym  g逝pim pomy郵e i takiej lekcji chuligan ,wandal czy lump  zaczynaj my郵e czy by這 warto nic tak nie rozwija  szarych kom鏎ek jak    tego typu nauczka ! (2012/08/24 01:09)

Hubertok

Problem w Tym, 瞠 w modelu ukrai雟kim, bia這ruskim czy rosyjskim taki "str騜 prawa" nie ma opor闚 aby la "pa陰 po d...e" potem tak瞠 innych, 瞠by nie powiedzie wszystkich - je郵i tylko aktualna w豉dza ka瞠 - ju wol naszych poczciwych pijaczk闚. (2012/08/24 08:30)

WachmistrzKOP

Zastanawia mnie jedno: po co jest ten temat? Nie popieram, wr璚z przeciwnie pot瘼iam dzia豉nie sprawc闚. I tylko tyle mog. Ale udowodnijcie mi, 瞠 takie ekscesy maj miejsce tylko w Bia造mstoku. Nie uda si. Wobec powy窺zego autor w徠ku stawia mnie w niezr璚znej sytuacji. Je郵i chcia napi皻nowa sprawc闚 to chwa豉 mu, ale stawiam dolary przeciw kasztanom, 瞠 oni na takie forum nie zagl康aj. A je郵i chcia o鄉ieszy Bia造stok, to przepraszam, mo瞠 nie jeste鄉y miastem idealnym, ale radzimy sobie jako. Jestem Bia這stoczaninem od wielu pokole (pradziad wybudowa tu dom ok 1880 roku) i uwa瘸m, 瞠 to najpi瘯niejsze miasto w kraju a za wyg逝py kilku durni nie mam zamiaru si wstydzi. Pod tym samym pomnikiem osobi軼ie 15 sierpnia sk豉da貫m kwiaty w imieniu Grup Rekonstrukcji Historycznej z naszego miasta. (2012/08/24 18:47)

zylkos

Krzychu spoko,ma這laty jak si 3 piw napij to fantazj maj i my郵,瞠 鈍iat zmieni!!!My郵,瞠 kazdy do swego miasta przywi您any jest inormalne,瞠 na nie nie b璠zie plu...to nie osmieszanie Bia貫gostoku,to sygna,瞠 m這dzie cio poniekt鏎a ma histori g貫boko w ....,a hardkor ist cool...i wszystko jasne!!! (2012/08/24 19:40)

Lehu

Panie Krzysztofie zak豉daj帷 w徠ek w 瘸dnym wypadku nie mia貫m zamiaru o鄉ieszy Bia貫gostoku? I nie mam poj璚ia sk康 taki wniosek. Dlatego 瞠 w temacie jest napisane Bia造stok? Tam to si wydarzy這 - gdyby by這 to inne miasto wpisa豚ym w temacie inne miasto.

Tyle si m闚i o patriotyzmie teraz a dochodzi do takich eksces闚 - s inscenizacje, uroczysto軼i, marsze itp. akcje a jednak takie rzeczy si zdarzaj. By mo瞠 kiedy by這 tego wi璚ej ale o tym tak si nie pisa這/m闚i這.

Prawdopodobnie to wybryki nie鈍iadomych, pijanych dzieciak闚 i czego wszyscy by鄉y nie robili znajdzie si kto kto b璠zie na to wszystko plu, ignorowa albo wykorzystywa do w豉snych cel闚. Tak czy inaczej trzeba takie zachowanie pi皻nowa. (2012/08/24 21:58)

jarek682

Nikt sie z nas na Ciebie Leszku nie obra瘸 a rzeczywi軼ie r瘯a a 鈍ierzbi by czasami m這dzie
polsk czego nauczy nawet przy takiej okazji jaka miala miejsce u nas...ale to tylko dywagacje :( (2012/08/24 23:02)

Ataman

Bywam na Bia這rusi bardzo cz瘰to i tzw. "model ukrai雟ki" si sprawdza, i nie lej tam kogo popadnie pa陰, bo nie do tego s逝篡. A str騜e prawa wiedz 瞠 za nadu篡cie pa造 mo瞠 ich kto poci庵n望 do odpowiedzialno軼i, ale nie zrobi tego zwyk造 這buz, menel bo wie 瞠 s逝sznie zarobi, a zwykle jedna lekcja wystarcza aby nast瘼nym razem pomy郵a.
Ale u nas jest tak ze wszystkim zawsze jest kto, kto b璠zie chroni margines, w imi obrony ca這軼i obywateli przed str騜ami prawa. (2012/08/25 06:31)

zsira

Je郵i pisanie    o tym 瞠 w danym mie軼ie co z貫go si sta這 jest o鄉ieszaniem miasta czy jego mieszka鎍闚 to wybaczcie mnie trudno zrozumie. Nie podoba mi si taki patriotyzm lokalny uznaj帷y 瞠 u nas w mie軼ie jest idealnie  ,a je郵i co nie tak to nie wolno g這郾o o tym m闚i.  Popieram wypowiedz Atamana. (2012/08/26 17:55)

Jarek z Bochni

Ze swojej bran篡 zauwa瘸m na Ukrainie pi瘯nie utrzymane i nie zdewastowane obiekty turystyczne w lasach. U nas jest po prostu katastrofa, co by si nie wybudowa這 to zaraz spal i pomaluj sprayem. Nie wiem jak "model ukrai雟ki" dzia豉 w tej dziedzinie ale jest wyj徠kowo skuteczny. A wracaj帷 do niszczenia pomnik闚, przyk豉d idzie z g鏎y:  http://www.1917.net.pl/?q=taxonomy/term/507 (2012/08/29 11:01)