Zapytanie

/ 2 odpowiedzi
Witam odziedziczyłem po wujku mała kolekcje odznaczeń wojskowych, raczej nie jestem zainteresowany jej sprzedaż natomiast chciałem zapytać czy przedstawia ona jakąś wartość. Niestety nie posiadam wiedzy na ten temat, liczę na Waszą pomoc z góry dziękuje.

al-Muell

Tu z bardziej oczywistych, to co po środku: Medal za udział w walkach o Berlin. Wbrew nazwie nadawany wszystkim, którzy w czasie Operacji Berlińskiej pełnili czynną służbę w WP. Ustanowiony pod koniec lat 60. i bardzo popularny, nie osiaga cen zawrotnych - od kilku do ~30 zł. Poniżej odznaka grunwaldzka - nadawana wszystkim, którzy brali udział w walkach z Niemcami w latach 1939-1945 a także powstańcom wielkopolskim i być może śląskim - ale nie wszystkim - nie wiem co decydowało. Po prawej jest też miniaturka tej odznaki. (2018/04/16 20:49)

Stary Kojot

Ten żółty krzyż, to przedwojenna odznaka Batalionu Elektrotechnicznego. W marcu 1921 Jednostka dyslokowana została do Nowego Dworu Mazowieckiego, a w 1925 przemianowana na Batalion Elektrotechniczny. Na początku 1932 batalion sformował morską kompanię reflektorów, która w lutym tego roku przeniesiona została do Gdyni i podporządkowana dowódcy 1 Morskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej. Może te kotwice i guziki marynarki Wojennej są tropem do morskiej kompanii reflektorów...? (2018/04/16 21:27)