Zaproszenie Krajowego Stowarzyszenie Pamięci 1. Po

/ 2 odpowiedzi
Oficjalne zaproszenie na uroczystość odsłonięcia pomnika wzniesionego dla uczczenia pamięci gen. Stanisława Maczka oraz 1-szej Dywizji Pancernej.

Jestem dumny, że jako prezes Stowarzyszenia Pamięci Narodowej dla polskiej 1 Dywizji Pancernej, aby ogłosić wam ważne wydarzenie,
które odbędzie się w ramach rocznicy generała Maczka. Nasze stowarzyszenie postanowiło postawic pomnik pamiątkowy w Graye-sur-Mer, dokładnie tam, gdzie 1-sza Polska Dywizjia Pancerna wylądował w 1944 roku. Ten pomnik przypomni odwiedzającym plaże lądowania, bohaterski wkład polskich pancerniaków gen.S. Maczka. Poprzez objęcie przywództwa w tym projekcie, nasze Stowarzyszenie ściśle współpracuje z burmistrzem Graye-sur-Mer i poszukujemy osoby, które chciały by wspomóc ten projekt finansowo w celu jego odsłonięcie. Uroczystość ta zbiegła by się z 70. rocznicą powstania 1 Dywizji Pancernej (luty 1942).

W załączeniu znajduje się plakat oraz formularz darowizny, jeśli chcesz dodać swój wkład do tego projektu. To wydarzenie odbędzie się 28 lipca 2012 o godzinie 16:00. Zapraszam do reklamowania tak szeroko, jak to uznają za niezbędne. Chciałbym zapytać tych, którzy chcą uczestniczyć w ceremonii, aby potwierdzić swój udział, odpowiadając na tę wiadomość.

Z poważaniem,
Jean-Pierre Ruault

Prezes
Krajowe Stowarzyszenie Pamięci 1. Polskiej Dywizji Pancernej


PS : Formularz jest tylko dla Francuzow ale zawsze mozna mnie skontaktowac jesli co .

darda


Świetna inicjatywa!

Szkoda trochę, że tak późno się o niej dowiadujemy, bo już za mało czasu, by zorganizować wyjazd większej liczby polskich rekonstruktorów odtwarzających przedwojenne polskie wojska pancerne i zmotoryzowane.
Miło jednak wiedzieć, że we Francji są ludzie pamiętający o generale Maczku i jego żołnierzach. (2012/07/04 21:39)

Blade


Dziękuję za odpowiedzi ;

Chciałem tylko się podzielić z wami ta wiadomosc w przypadku gdzie Polacy odwiedzających Normandii by mogli brac udzial w komemoracji. Aby uzyskać więcej informacji na koniec Sierpniu są organizowane przes ANS 1DBP uroczystości w Boisjos / Coudehard, Chambois, Mont Ormel, Potigny, Urville Langannerie .
Niestety w Krajowe Stowarzyszenie Pamięci 1. Polskiej Dywizji Pancernej ( Francjia ) juz wiele weteranow nie ma , utrzymanie pamieci Dywizji zostaje w rekach Francuzow lub potomkowie tych Polskich emigrantów . (2012/07/05 08:16)