"Zapisnaja kniżka"

/ 6 odpowiedzi
Temat chyba nie był poruszany a uważam, że warto.  W końcu ten dokument posiadał każdy żołnierz. 
Spotkałem się z dwoma wersjami książeczki. Jedna miała 104 strony i była drukowana w swojej formie od 1907 roku. Druga miała już tylko 36 stron i według mnie pojawiła się w 1912 roku. 
W drugiej wersji książeczki (taką posiadam więc o tej z 1907 pisać nie będę) umieszczano wszelkie informacje o przebiegu służby, badaniach lekarskich, awansach (do starszego podoficera). Wpisywano w niej także kwoty pobranych żołdów. W odpowiednich rubrykach zaznaczono co i kiedy żołnierz pobrał. Poza tym w książeczce zamieszczono regulaminy, ściągę z Alfabetu Morse'a, oraz tablicę z grafiką co każdy żołnierz nosić powinien na sobie, a co w plecaku. 
Moim zdaniem fajne uzupełnienie sylwetki :)
Poniżej kilka screenów: 

Stary Kojot

A to można gdzies nabyć? (2012/07/03 18:52)

JaRost

Jak się zbierze trochę chętnych to myślę, że problemów z reprintem nie będzie. W Moskwie po 350 rubli stoją. 
Kontakt do mnie znacie :)  (2012/07/03 19:19)

JaRost

To jest chyba ta obszerniejsza wersja. jeden ze screenów ma numer strony:60 

Zapewne wzorów okładek było więcej bo widzę, że ta zamieszczona w pierwszym linku przez kolegę Gavrylo ma nieco inny wzór chociaż stylistyka ogólnie ta sama. (2012/07/04 09:39)

Gavrylo

Chyba tak (2012/07/04 09:49)