Z portalem Dobroni.pl źle się dzieje.

/ 28 odpowiedzi / 4 zdjęć
Witam! Zakładam ten wątek by ruszyć temat portalu Dobroni.pl. Patrząc na wpisy, notowania, komentarze i forum widać, że portal "umiera". Kiedyś był tu ruch. Dobroniowicze komentowali, prowadzili dyskusję, zamieszczali fotki. Dziś portal zachowuje się jak Polsat i nie pozwala oglądać swoich zawartości a dokładnie użytkowników. Blokuje oglądanie fotografii, przeglądanie stron dla ludzi niezalogowanych. Użytkownicy mogą zabezpieczać swoje wpisy jak nie chcą by ktoś z poza portalu oglądał ale żeby wszyscy nie mogli? Myślę, że już czas wrócić do dawniejszej wersji i pozwolić ludziom przeglądać strony. Blokowanie się nie sprawdza (widać po statystykach wpisów i notowań). Czasami i ja mam dość zamieszczania relacji, wpisów czy fotek wiedząc jak mało ludzi je ogląda. Dostałem niedawno e maila od człowieka Polskiego pochodzenia z Kazachstanu z prośbą o odblokowanie strony 14 pss. Poprosiłem Go o zalogowanie się. Stwierdził, że nie umie i nie może tego zrobić swoją czcionką. Strona 14 pss jest na serwerze portalu Dobroni.pl i nic zrobić nie mogłem. Pytanie do Redakcji! Ożywimy Dobroni? Czy dalej zbieramy na siłę użytkowników?
Komski

Z aktywnością użytkowników też nie jest najlepiej. Brakuje harcowników i prawdziwych, soczystych dyskusji. Wzajemne poklepywanie się po plecach najwyraźniej nie przyciąga zbyt mocno do udziału w rozmowie. (2016/06/22 08:32)

wojtekjankee

Wydaje mi się, że szajsbuk zabiera klientów. Czy pamięta ktoś "Naszą Klasę". To samo dzieje się z "Do Broni". (2016/06/22 09:02)

Rumcajs

Owszem wielu tam poszło. A teraz wystąpił problem (przynajmniej dla mnie) z wyszukiwaniem imprez. Brak jednego miejsca z czymś w rodzaju kalendarium. Niestety nie umiem na fejsie aż tak dobrze się poruszać, żeby tego typu imprezy wychwytywać z odpowiednim wyprzedzeniem. (2016/06/22 14:32)

yano57

Zgadzam się, że forum nie jest takie, jak kiedyś bywało.
Tylko czy nasze wypowiedzi zawsze posłużyły dobrej sprawie ? Opisaliśmy wiele szczegółów np. umundurowania, broni itp., a posłużyło to często OSZUSTOM I FAŁSZERZOM.
Tak z mojego podwórka, nawet obecnie jest sprzedawana szabla z małej prywatnej kolekcji. Szabla, która pójdzie za duże pieniądze, a jest ona kopią, oszustwem, które powinno być ścigane i karane. Jeśli jednak opiszę na tym, czy innym forum, szczegóły, tak jak kiedyś robiłem, które ewidentnie wykażą, że to kopia, to następna kopia spod „tej ręki” będzie już poprawniej zrobiona.
Czy jest więc sens pisania, dyskutowania, opisywania tego, co jest nam bardzo bliskie, jak zostanie to wykorzystane w niecnych celach ? (2016/06/22 20:35)

jacenty

A mnie irytują błędy na tym portalu.

Przykład wchodzę na swój profil klikam w zakładkę foto wybieram zdjęcie klik i dostaje komunikat

2. nie można

Skoro nie można to trudno mam to gdzieś

(2016/06/24 22:35)

Maly Roman

Witam serdecznie forumowiczów tego portalu.Jestem z wami od ponad roku, jakoś wcześniej z różnych powodów tutaj mnie nie było. Po rocznym logowaniu się na ten portal mam poczucie niedosytu. W różnych wątkach zadawałem pytania i nie otrzymywałem odpowiedzi. Świadczy to o ograniczonym logowaniu się sympatyków tego forum. Jest to wielka strata dla chcących wymienić wiadomości i wiedzę na zadany temat. Na podstawie tych doświadczeń śmiem twierdzić, że właściciel portalu dobroni.pl osiągnął to co zamierzał. Mianowicie zdobył kopalnię wiedzy i informacji zgromadzonych w jednym miejscu  na interesujące go tematy. Teraz ten portal umrze śmiercią naturalną? A co z Nami? Czy mamy się czuć wykorzystanymi? Właściciel tego portalu, moim zdaniem,  zrobił wszystko aby zniechęcić do przeglądania jego zawartości. Bez zalogowania się nie ma podglądu zdjęć, możliwości komentowania i wypowiedzi. Cały portal jest w chaosie, trudno nawet mnie po ponad rocznych doświadczeniach coś znaleźć. Spotkałem się z opinią, że trzeba być "mocnym komputerowcem" aby czegoś się dowiedzieć, lub coś od siebie nadać. To są moje spontaniczne smutne wnioski i doświadczenia na forum dobroni.pl (2016/06/29 21:58)

al-Muell

Niestety, redakcja portalu zrobiła wiele, by zniechęcić użytkowników do korzystania z niego. Zmiany - jak do tej pory wyszły portalowi bokiem. Wielu rzeczy, które na początku dało się łatwo zrobić obecnie nie sposób dokonać bez długiego kombinowania i znajomości html. Dobrym pomysłem byłoby przywrócenie portalu do stanu sprzed zmian - nie wiem tylko czy to możliwe? A przynajmniej umożliwienie oglądania zdjęć (chociaż z artykułów) osobom niezalogowanym.Swoje też robi facebook, który jednak, ze swoim natłokiem informacji, dla mnie nigdy nie zastąpi odpowiednich forów/portali specjalistycznych.
Osobiście uważam, że pomimo trudności trzeba robić swoje - to chyba jedyny taki portal w Polsce.Sam zresztą "zainwestowałem" za dużo, by po prostu postawić na portalu krzyżyk. (2016/07/01 12:54)

Stary Kojot

Z tym naszym portalem jest trochę jak z miłością do Dziecka - Idioty, pomimo jego ułomności i tak się Go kocha, bo jest... nasz!
Wrzuciłem tu mnóstwo pracy, wiedzy itd. Pomimo tego, że od jakiegoś czasu atrakcyjność portalu jest mniejsza, to mam tą świadomość, że zamieszczone przeze mnie materiały są w jednym miejscu.Zdaję sobie sprawę z przestarzałości tego nieszczęsnego CMSa, ale z kasą pompowaną np w fejsbuka nie mamy się co mierzyć. To są dwa różne światy...
Zgłaszałem wielokrotnie swoje uwagi, co do funkcjonowania i przyjazności obsługi. Mam nadzieję, że RedNacz weźmie to sobie do serca i coś z tym zacznie robić... (2016/07/16 07:30)

formoza58

Masz rację Andrzeju i w " dziesiątkę" trafiłeś z tą  "milością do Dziecka- Idioty"...Od początku założenia tego wątku, śledzę ich przebieg i nie wcinam się w nadziei, że doprowadzi do konkretów.Cóż, koledzy ponarzekali i jak przeważnie w ich przypadkach bywa zamilkli na długie miesiące i ( nawet) lata.... Przez ładnych parę lat działam trochę w portalu, nie jestem uprzywilejowany, pracuję na " rzęchu" i nie mam problemów ze sprawami natury technicznej. Po kazdej uwadze kolegów sprawdzałem u siebie i u mnie bez problemów to wszystko " trybi". Ja natomiast mam jedną uwagę i smutną refleksję. Czasami mam wrażenie, że z portalu korzystają ludzie, chyba przeważnie "niemi i głusi". Utwierdzam się w tym przekonaniu obserwując ilość osób odwiedzających np. mój blog.Jest ich bardzo wielu, ale nie przekłada się na ruch na wątkachZrobiłem całkiem bezinteresownie i ochoczo, w nadziei, że sie uaktywnią wątki poświęcone rodzajom broni II RP. I co ? Ano... gadam sobie przewaznie z " cieniami i powiewem przeciągu".Dostaję liczną korespondencję od rodzin weteranów piechurów, artylerzystów, pancerniaków, lotników i cóż mogę z  tymi kontaktami i materiałami zrobić? Koledzy z grup związanych z poruszanymi wątkami milczą w nich... Względy techniczne, czy zła wola i olewanie? A przecież  nie stworzyłem ich ku np. mojej chwale, tylko w nadzei, że je ożywicie ku chwale oddziałów czy formacji, które reprezentujecie podczas rekonstrukcji.Mam pretensję li tylko do szpeców technicznych ( którzy co raz wrzucają głupie reklamy) i moderatora, który nie reaguje na uwagi , ale ochoczo bawi się tylko w cenzora tematów, zwrotów i ewentualnych ' soczystych słów". I powiem szczerze, że gdyby nie telefon do Pawła, pewnie dawno bym zamilkł.Panowie, czy z portalem będzie dobrze czy żle, to zależy głównie od Was. Kiedyś zrobiłem larum w wątku" Granat walnął czy co..." . Zareagowało biadoleniem kilka osób, a potem ' zaszumiała na oceanie ciszaaa... szsza". I nic się, kużwa, nie poprawiło.Jak na to wszystko patrzę, to mi przypomina się scenka z " Demonów wojny" kiedy Zamachowski próbował zainicjować konwersację podczas marszu.Nic to, jak mawiał mały rycerz,... " TVVM FAC, NEC RESPICIES FINEM". I tak będe dalej działał, Panowie Szwoleżerowie !  ;-) (2016/07/18 18:50)

Komski

Da mało emocji, za dużo grzeczności, za mało ochoty, za dużo lenistwa, za mało czasu, za dużo oczekiwań... Techniczne zmiany na portalu to chyba nic w zestawieniu z "rozleniwieniem" środowiska. Tłumienie emocji, które czasami ożywiały to forum, też chyba nie wyszło portalowi na dobre. No, nie wiem. W każdym razie pozdrawiam Kolegów i... do broni! :) a w każdym razie: do klawiatur! (2016/07/19 13:26)

Stary Kojot

Dodajmy jeszcze totalne zchamienie środowiska reko. Jest to chyba JEDYNE środowisko hobbystyczne, gdzie powstają strony internetowe służące do wyśmiewania sie z innych (tak samo hobbystów).
Jednocześnie po wielu latach publikowania naszej wiedzy, trudno w komentarzach napisać coś odkrywczego, no może poza słowami uznania dla autora... :) (2016/07/19 17:38)

ArturSz

Temat jest niczym więcej jak tylko kontynuacją wcześniejszego wątku "granat walnął czy co,,,"Powtórzę jeszcze raz  - problem jest natury "społeczno -obyczajowej" i nie dotyczy tylko portalu "Do Broni!" - jest chyba powszechny.
Osoby mające cokolwiek do powiedzenia są dziś "Redaktorami" - nadawcami. Przeważnie w licznych dziś "Gazetach".Pozostali są w najlepszym wypadku "Czytelnikami" a ostatecznie "Widzami"  pomijającymi całkowicie tekst pisany towarzyszący obrazowi) - pasywnymi zazwyczaj odbiorcami.
Jakkolwiek taka "zabawa w gazetę" nie jest komfortowa z uwagi na obumarłą komunikację wzajemną , o tyle potrafi jednak dać "Redaktorowi" nie mało satysfakcji, pod warunkiem iż czegokolwiek będzie oczekiwał tylko i wyłącznie od siebie samego. Bo wiadomo - w przekazie z konieczności jednostronnym trudno jest spodziewać się odpowiedzi Szanownych Czytelników.
Próbując zrozumieć a jednocześnie znaleźć się w stosunkowo nowej sytuacji "społeczno - obyczajowej" , z którą walczyć jest trudno i spalać energii na daremno nie chcę, przyjąłem rolę "Redaktora"  - pisuję wprawdzie dla innej "Gazety" gdzie jakoś naturalnie znalazłem sobie miejsce , gdzie podobnie jak i tutaj -  także właściwie nikt nie komentuje, nie dzieli się zbyt często wiedzą i nie zabiera głosu.  Widocznie świat i ludzie trochę się zmienili. Można to próbować zrozumieć i znależć swoją w tym rolę i miejsce.
Z dużą życzliwością pozdrawiam niestrudzonego tutejszego  "Redaktora" działu WP II RP. :-)

ASZ. 

(2016/07/20 10:35)

jazlowiak

Powoli zastanawiamy się co zmienić, żeby nie zmarnować potencjału portalu. Warto bowiem posiadać niezależną platformę, która daje możliwości wypowiadania własnych opinii o szerokim zasięgu.Publikowane tu artykuły mogą być swobodnie szarowane na fejsie, ale tu są googlowane i wysoko pozycjonowane.Zmiany na portalu idą w kierunku uproszczenia i ułatwienia korzystania.
A że wolno, bo są robione własnymi siłami. reklamy pokrywają koszty transweru i domeny. (2016/07/23 22:19)

ArturSz

To dobre wiadomości.I trudno się nie zgodzić.Napisałem niedawno artykuł o Lotniczym Oddziale Szturmowym z 1939 roku. To bodaj pierwsze obszerniejsze opracowanie na jego temat od początku lat 80-tych. Szukając w Google  -  nie ma szansy na niego trafić.Jednocześnie tutaj -  aktualnie nie jestem nawet w stanie z powodów technicznych wstawić swojego avatara...  nie mówiąc już o rzeczy istotnej  - opublikowaniu artykułu i albumu fotografii. 
Przygotowywane "uproszczenie" to bardzo dobry kierunek. Może to być bardzo zachęcające do publikowania, jeśli uda się to wdrożyć.
ASZ (2016/07/25 13:38)

al-Muell

Zatem cierpliwie czekam z nadzieją.A tymczasem - na ile się da - róbmy swoje! (2016/07/26 11:57)

formoza58

PYTANIE...Dlaczego nie mogę uzyskać podglądu swojego profilu?!.Na próbę otrzymuję odpowiedż:... Nie można (2016/07/29 15:34)

Stary Kojot

Heh, mam to samo. Po najechaniu na miniaturkę - nie można... Można jednak wejść przez "moje konto". (2016/07/31 19:14)

formoza58

A ja niestety nie mogę... Podobno "ulepszacze nowej szaty" mają działać do piątku. Dasz wiarę ?!... W " pale się nie mieści" (2016/08/01 00:37)

al-Muell

Ja w tej chwili nie mogę podejrzeć żadnego profilu - ani swojego, ani cudzego. W żaden sosób (2016/08/01 06:44)

zylkos

Podobno "ulepszacze nowej szaty" mają działać do piątku. Dasz wiarę ?!... W " pale się nie mieści" Hmmm...teraz to Ja mam problem,żeby to wszystko ogarnąć...na pierwszy ogień jak dla mnie trochę za bogato w te zmiany... (2016/08/05 10:14)

Stary Kojot

Mechaniki FB z tego nie zrobimy, ale odświeżona szata wygląda całkiem papuśnie. Teraz tylko troche ponawigować, żeby sie paznakomić. (2016/08/06 16:55)

formoza58

... i znowu przyzwyczaić sie do kolejnej ' błyskotki". Myślałem, ze kolejnej zmiany nie " ogarnę" i trzeba będzie sie pozegnać, ale da się poznać i przyzwyczaić . Tylko... na jak długo ? Ja przez ostatnie 5 lat przeżyłem trzy takie " bujawki". (2016/08/07 18:46)

Marcin

Słowa uznania dla Kolegi Krzysztofa (formoza58) za konsekwentne kilkuletnie działania na dobroni.pl , dzięki min. Twoi wpisom serwis przetrwał trudny okres i teraz ma szanse działać dalej! Mam tylko jedną drobną sugestię, że może zamiast tasiemcowych wątków forum z 100taki fotek, lepiej dodać jeden soczysty wpis… MR (2016/08/07 19:33)

Redakcja

Formoza to potęga (2016/08/08 01:07)