XI Krojanty 2013 + dodatnie + ujemne

/ 54 odpowiedzi / 6 zdjęć
XI Krojanty 2013 + dodatnie + ujemne

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

harnas

Można powiedzieć  ,że na tegorocznych  Krojantach było tradycyjnie  czyli (jak zwykle).  galeria -
http://bydgoszcz.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1982920,bitwa-pod-krojantami-2013-inscenizacja-mega-galeria,6530382,id,t,zid.html#galeria (2013/09/02 11:23)

jarema

Opuśćmy na to kurtyzanę milczenia ;) Kolejna długa dyskusja nad tym samym do niczego nie doprowadzi :( (2013/09/03 00:10)

Bolszewik

+ Musztra w wykonaniu 140 konnych. (2013/09/03 21:30)

legion etrangere

... (na plus) ... praca całego zespołu pirotechnicznego ...efektowne wybuchy robiły wrażenie na widzach ! (2013/09/04 06:59)

Otto Kohl

Na minus - XI Krojanty 2013. Jakim cudem to jeszcze trwa...

(2013/09/04 08:39)

Bolszewik

i oby trwało jak najdłużej. Nie chcesz chyba wyżej postawić przytulanek z germańskim oprawcą. (2013/09/05 00:55)

Otto Kohl

W sumie masz rację, niech muminy mają swój spęd gdzie wyszaleją się wszyscy razem, niż gdyby mieli zaszczycać swoją koszernością inne imprezy. (2013/09/05 06:35)

Bolszewik

W sumie masz rację, niech muminy mają swój spęd gdzie wyszaleją się wszyscy razem, niż gdyby mieli zaszczycać swoją koszernością inne imprezy.

Oczywiście, mam rację, ale nie tobie o tym dyskutować.
Osobiste wycieczki i epitety sobie daruj.
To co robisz wystarczająco dobrze wystawia tobie świadectwo, nie musisz zwracać na siebie uwagi chamstwem i prostactwem.
A o koszerności porozmawiaj podczas kolejnego szkolenia z musztry.
bez odbioru (2013/09/05 07:08)

darda

Szczerze mówiąc w wypowiedziach kolegi Otto Kohla ani chamstwa, ani prostactwa nie dostrzegłem. Pewną złośliwość - owszem, ale czy nieuzasadnioną?

Nie twierdzę, że na Krojantach 2013 nie było prawidłowo umundurowanych ułanów i właściwego niemieckiego sprzętu, jednak na zdjęciach z linku zamieszczonego przez Harnasia rzucają się w oczy głównie nieprawdopodobne wręcz dziwności.
Niestety, organizatorzy tej imprezy nie dają się przekonać, że akceptowanie takiego stanu rzeczy nie tylko chwały im nie przynosi, ale wręcz obraża pamięć bohaterów pokazywanych wydarzeń.

Przykre :-( (2013/09/05 08:44)

Otto Kohl

Kolego Bolszewiku zanim zarzucisz (zupełnie bezzasadnie) komuś osobiste wycieczki zerknij na swoje posty :) . Polecam również ów czarodziejski specyfik, powinno pomóc :) . (2013/09/05 08:51)

Otto Kohl

Próbowałem się powstrzymać, ale nie jestem w stanie... (2013/09/05 09:01)

Bolszewik

Szczerze mówiąc w wypowiedziach kolegi Otto Kohla ani chamstwa, ani prostactwa nie dostrzegłem. Pewną złośliwość - owszem, ale czy nieuzasadnioną?

Nie twierdzę, że na Krojantach 2013 nie było prawidłowo umundurowanych ułanów i właściwego niemieckiego sprzętu, jednak na zdjęciach z linku zamieszczonego przez Harnasia rzucają się w oczy głównie nieprawdopodobne wręcz dziwności.
Niestety, organizatorzy tej imprezy nie dają się przekonać, że akceptowanie takiego stanu rzeczy nie tylko chwały im nie przynosi, ale wręcz obraża pamięć bohaterów pokazywanych wydarzeń.

Przykre :-(

"niech muminy mają swój spęd"
Czy nazywanie ludzi muminami to nie chamstwo ?
Czy nazywanie uroczystości w której biorą udział oficerowie Wojska Polskiego spędem to nie prostactwo ?
Widzę niezmienny trend na tym forum, drzemy łacha z określonej grupy ludzi bo to co "my" robimy jest słuszniejsze, lepsze, właściwsze, porządniejsze, koszerniejsze itd.

Wątek nazywał się plusy i minusy.
Po wymianie plusa pojawia się nie do końca jasno zachowujący się użytkownik i nikt nie widzi w tym nic złego że pisze "Jakim cudem to jeszcze trwa..."
W ubiegłym roku była już podobna dyskusja (choć o ile pamiętam bez udziału ss)
I niezmiennie powtarzam - niech pierwszy rzuci kamieniem ... :) (2013/09/05 09:16)

Otto Kohl

Ależ ja komentuje tylko ów zacną inscenizację, nie uroczystości z tym związane.

Tutaj kolejni z gatunku muminów. I nie oszukujmy się inaczej tego nazwać się nie da :). (2013/09/05 09:24)

darda

I niezmiennie powtarzam - niech pierwszy rzuci kamieniem ... :)

Nie zauważyłem, by jacyś członkowie SS w tej dyskusji uczestniczyli... Bo chyba nie sugerujesz, że rekonstruktorzy odtwarzający SS są członkami tej zbrodniczej organizacji bądź wyznawcami nazizmu? Byłoby to tak samo niemądre, jak w przypadku osób odtwarzających bolszewików...

Co ubiegłorocznej dyskusji masz jednak rację - widowisko odwołujące się do szarży pod Krojantami było już wielokrotnie dyskutowane. Na wyjątkowe nasilenie występujących i akceptowanych na nim bzdur mundurowo - sprzętowych też niejednokrotnie  zwracano uwagę. Sądząc po zdjęciach z tegorocznej imprezy - nic się nie zmieniło.

Smutne to. (2013/09/05 11:34)

argo

i oby trwało jak najdłużej. Nie chcesz chyba wyżej postawić przytulanek z germańskim oprawcą.

Owszem oby trwalo jak najdluzej ...ale zdecydowanie nie w tej formie, bo po tym co zobaczyłem w zapodanym linku do galerii, po prostu brak mi słow, ja rozumiem że moga się błedy mniejsze lub wieksze, ale to co tam pokazano to jakies horrendalne nieporozumienie.
Na WP ( a szczegolnie na kawalerii) sie nie znam, wiec sie nie wypowiadam, ale "niemcy" wyglądaja po prostu tragicznie ..... niczym partyzantka z Hondurasu ..... ;-) (2013/09/05 11:44)

Bolszewik

Nie zauważyłem, by jacyś członkowie SS w tej dyskusji uczestniczyli... Bo chyba nie sugerujesz, że rekonstruktorzy odtwarzający SS są członkami tej zbrodniczej organizacji bądź wyznawcami nazizmu? Byłoby to tak samo niemądre, jak w przypadku osób odtwarzających bolszewików...

Co ubiegłorocznej dyskusji masz jednak rację - widowisko odwołujące się do szarży pod Krojantami było już wielokrotnie dyskutowane. Na wyjątkowe nasilenie występujących i akceptowanych na nim bzdur mundurowo - sprzętowych też niejednokrotnie  zwracano uwagę. Sądząc po zdjęciach z tegorocznej imprezy - nic się nie zmieniło.

Smutne to.

Ja niczego nie sugeruje, do dziś dnia jestem pod ogromnym wrażeniem zdjęć "rekonstruktorów" ss stojących na baczność przed weteranem tej szlachetnej formacji.

I jak widzę nic innego nie poruszyło Kolegi Moderatora w mojej wcześniejszej wypowiedzi.
Nie zauważył również Kolega dwóch wprost postawionych pytań ?

Smutne to. (2013/09/05 12:49)

Zbyszek1

Przykre :-(

"niech muminy mają swój spęd"
Czy nazywanie ludzi muminami to nie chamstwo ?
Czy nazywanie uroczystości w której biorą udział oficerowie Wojska Polskiego spędem to nie prostactwo ?
Widzę niezmienny trend na tym forum, drzemy łacha z określonej grupy ludzi bo to co "my" robimy jest słuszniejsze, lepsze, właściwsze, porządniejsze, koszerniejsze itd.

Wątek nazywał się plusy i minusy.
Po wymianie plusa pojawia się nie do końca jasno zachowujący się użytkownik i nikt nie widzi w tym nic złego że pisze "Jakim cudem to jeszcze trwa..."
I niezmiennie powtarzam - niech pierwszy rzuci kamieniem ... :)

Temat tej imprezy był już poruszony wielokrotnie.

,,Czy nazywanie uroczystości w której biorą udział oficerowie Wojska Polskiego spędem to nie prostactwo ?"

Bez urazy ale dla mnie większym chamstwem i ośmieszaniem zarówno siebie jak i munduru jest ukazanie takich sylwetek żołnierzy strony polskiej oraz niemieckiej przed oficerami WP oraz weteranami. Jak myślisz jak ma się czuć weteran biorący udział w Kampanii Wrześniowej (chodzi mi o WP) widząc tak umundurowanych rekonstruktorów?
Sytuacja z błędami mundurowymi występuje na wielu imprezach ale toczy się z tm walka dzięki czemu poziom mundurowy idzie w górę. Ta impreza niestety stoi w miejscu.
Powyższych słów nie kieruje w grupy zajmujące się profesjonalnie rekonstrukcją które uczestniczyły w tej imprezie.

(2013/09/05 13:00)

darda

Nie wiem, czy warto tracić czas i energię na wyjaśnianie kolegom związanym z "Krojantami", co robią źle. Boję się, że i tak nie uwierzą. a wobec braku innych argumentów pojawią się uwagi ad personam.
Na razie jeszcze wątku nie zamykam, ale też nie zachęcam do zbytniej wylewności. (2013/09/05 13:32)

Otto Kohl

Slajmi130 - Twój post wyraża więcej niż 1000 słów i mógłby być idealnym skomentowaniem całej imprezy :) .

A teraz szczerze, przeglądnąłem całą galerię z imprezy wstawioną przez Harnasia. Przestudiowałem dogłębnie i kosztowało mnie to naprawdę wiele wysiłku, oglądałem na raty z przerwami. Nie znalazłem tam ANI JEDNEGO "niemca" który byłby poprawnie umundurowany i wyposażony na ten okres wojny, ANI JEDNEGO , ZERO , NULL ! Reprezentując taki poziom rekonstrukcyjny bym się wstydził wziąć udział w jakiejkolwiek publicznej imprezie. (2013/09/05 13:43)

Bolszewik

Nie wiem, czy warto tracić czas i energię na wyjaśnianie kolegom związanym z "Krojantami", co robią źle. Boję się, że i tak nie uwierzą. a wobec braku innych argumentów pojawią się uwagi ad personam.
Na razie jeszcze wątku nie zamykam, ale też nie zachęcam do zbytniej wylewności.

Może Kolego warto jednak, w końcu zajmują się POLSKĄ a nie okupanta historią.
Ja to zrobię na pewno.
aha - dziękuję za odpowiedź.
pozdrawiam (2013/09/05 13:50)

Otto Kohl

Może Kolego warto jednak, w końcu zajmują się POLSKĄ a nie okupanta historią.
Ja to zrobię na pewno.
aha - dziękuję za odpowiedź.
pozdrawiam
(2013/09/05 13:53)

Bolszewik

Czy rekonstruktor w środku jest właściwie ubrany ?

Ja już dziękuję za rozmowę, nie sądziłem nigdy że na TYM forum największym problemem moich krajan będzie to że germański oprawca jest niewłaściwie na inscenizacji ubrany.
Poniekąd rozumiem i podzielam chęć dbałości o prawdę historyczną ale nie popadajmy w paranoje bo skończymy na musztrze z ssmańskim zbrodniarzem. (2013/09/05 14:32)

Bolszewik

i żeby nie było - zdjęcie pochodzi z:
http://historia.trojmiasto.pl/Polscy-rekonstruktorzy-na-zdjeciu-z-weteranem-Waffen-SS-n61475.html# (2013/09/05 14:35)