Wyry 2012 plusy dodatnie i plusy ujemne

/ 7 odpowiedzi
Wyry 2012 plusy dodatnie i plusy ujemne
argo

Na szybko- fotoreporterzy stadami i wysokie zagrożenie pożarowe ...organizator mogł sobie darować koszenie "pola bitwy". (2012/05/21 13:59)

bscm

Kolorowe sznury i metalowe numery pułkowe, oraz odznaki pułku, POS'ki i OS'ki przy mundurze polowym to jakiś skandal.

Strona polska poza nielicznymi mogłaby poćwiczyć zachowanie drużyny w terenie bo bieganie tyralierą czy rojem wygląda lepiej kiedy wykonuje się to płynnie i poprawnie.

Gimnastiorki potocznie zwane wz. 24 też by sobie można odpuścić na wrzesień `39, bo były przypadkami raczej mocno marginalnymi nawet w oddziałach ON..

Generalnie szacun dla Pana Arka za kolejną dobrą imprezę, na pewno zjawię się z chęcią za rok. (2012/05/21 14:23)

mag68

Generalnie dobrze zorganizowana impreza. Gratulacje dla Arka i reszty organizatorów.

Drobny minus to mało mobilny 7TP.

(2012/05/22 00:02)

preclo

Rekonstrukcja na przyzwoitym poziomie, aczkolwiek mając już kilkuletnie doświadczenie z Bitwą Wyrską to chyba niestety w tym roku była najsłabsza jej odsłona.
Było dobrze, ale mogło być zdecydowanie lepiej.
Zawiodła trochę łączność (a raczej jej brak) w trakcie rekonstrukcji co spowodowało sporo odstępstw od scenariusza i wywołało dłużyzny. Do tego niepełne wykorzystanie sprzętu pancernego.
Ponadto płonące siano - niestety jeśli trawa była koszona kilka dni wcześniej to powinna zostać bezwzględnie wygrabiona z pola.
Płonąca trawa spowodowała ciekawe efekty wizualne, ale jednocześnie przyczyniła się do położenia scenariusza, a widok strażaków klepiących trawę na środku pola pomiędzy liniami polskimi a niemieckimi był iście pythonowski.

No i największy chyba mankament - dawno nie widziałem na rekonstrukcji pijanego rekonstruktora, a tu niestety miałem tę wątpliwą przyjemność.
Nie tyle na kacu, co ewidentnie jeszcze pod wpływem.
Nie będę wymieniał grupy, ale to tylko pokazuje jej niepoważne podejście do tematu.
Bo w takiej sytuacji dowódca grupy powinien wypieprzyć delikwenta w cywilki i postawić na widowni - w najlepszym wypadku.

Wyrwał się jeden z drugim z domu od baby i hulaj dusza?
Jak dzieci ...

Na szczęście widziałem go przed wyjściem na rekonstrukcję, a na polu rekonstrukcyjnym już nie. Nie słyszałem też o jakichś problemach, więc zakładam, że wszystko odbyło się poprawnie i bigosu nie narobił, ale niesmak i tak pozostaje.
Bo kto wie czy nie zechciałby mścić się za 1939 piorąc po pyskach kolegów z grup niemieckich?

A co by było gdyby takiego "misiaczka" namierzyła Wybiórcza?

Mimo wszystko będę miło wspominał kolejną odsłonę Bitwy Wyrskiej, nie kryjąc nadziei, że w przyszłym roku będzie lepiej. (2012/05/22 10:17)

jakow

Odznaki pułkowe,numery na naramiennikach przy mundurach polowych jak co roku to samo.

Brak rzetelnego apelu mundurowego 

(2012/05/22 12:34)

robertrobin

Gimnastiorki- co to jest dokładnie bo przeglądam zdjęcia i szukam i szukam.... nic mi ta nazwa nie mówi.
Co do imprezy chwilowo się wstrzymam z oceną, poczekam aż się jeszcze ktoś wypowie na ten temat.  Osobiście mi się podobała :)  (2012/05/31 16:30)

bscm

Bluza mundurowa wkładana przez głowę, zapinana na kilka guzików. (2012/06/07 13:24)