Wykaz imienny weteranów

/ 4 odpowiedzi
Przeglądając dzienniki Personalne z okresu przedwojennego natrafiłem na ciekawostkę (dla mnie) która być może zainteresuje Kolegów zainteresowanych Powstaniami Narodowymi.
W Dzienniku Personalnym Nr. 11/24 jest zamieszczony pełny (urzędowy) wykaz uczestników Powstań 1831, 1848 i 1863. Dzienniki dostępne są na stronach wielkopolskiej Biblioteki Cyfrowej.
Rumcajs

A jest szansa na bezpośredni link? (2013/02/07 08:53)

JOTA21

Niestety trzeba wejść krok po kroku. Ponieważ na stronie WBC jest wiele publikacji w tym Dzienniki Personalne za kolejne lata. Każdy rocznik to kilkadziesiąt kolejnych numerów. Przeglądanie Dzienników bez znajomości konkretnego Numeru i roku jest ciekawym acz żmudnym zajęciem. Jednak jest to jedyny sposób na uchwycenie ruchów personalnych w wojsku. Zamieszczane są tam także m.in. wykazy żołnierzy odznaczonych różnymi odznaczeniami państwowymi (nie tylko polskimi). Jednak można to sobie ściągnąć bez problemów.
I jeszcze prośba - być może Redakcja dałaby radę przenieść ten wątek do miejsca bardziej odpowiedniego? Ja zaś przepraszam za zamieszanie. (2013/02/07 15:46)

slupski1

A ja znalazłem taką perełkę. Rocznik oficerski 1923. Są tam podani.....  no zresztą kto zerknie to zrozumie. Jest to niejako wskazówka dla tych, którzy jeszcze w tej bibliotece nie buszowali, jak nawiązując tematycznie do interesującego tematu można przejść do równoległych tematycznie kolekcji.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?id=119157&from=&dirids=1&ver_id=&lp=12&QI=

(2013/02/07 19:14)

JOTA21

Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa oferuje dostęp do WSZYSTKICH wydanych przed wojną Roczników Oficerskich w tym do "perełki" Rocznik Oficerów Rezerwy. I jest to do skopiowania. (2013/02/10 23:01)