Wyjazd na Bialoruś 2011r.

/ 23 odpowiedzi

• konto usunięte

Kampania wrześniowa 1939
Na przełomie maja i czerwca 2011 planowany jest wyjazd na Białoruś. Plan Wizyty do ustalenia, ale napewno Słonim, Baranowicze, Słuck, Bobrujsk, Mińsk,
Proszę osoby zainteresowane o przygotowanie paszportów do końca listopada.
kudlaty

A jaki koszt takiej eskapady ?? (2010/09/09 07:14)

użytkownik1532

Koszt wizy ma być żaden gdyż organizuje wyjazd na wizę kulturalną.
A reszta jeszcze przed nami. (2010/09/09 15:01)

Rudyorm26

Wiza, wizą, ale trzeba gdzieś spać, koszty przejazdu, jedzenia więc nie pisz że koszt jest żaden. (2010/09/09 17:40)

kudlaty

Tu Darek ma racje spanie gdzie- namiot w polu ? jedzenie- mleczyk szyszunia a dojazd na stopa kto dojedzie to będzie (2010/09/09 17:44)

NataliaJ

mleczyk, szyszunia:D:D:D hehe, dobre:)

fajnie by było, ale takie proste to chyba nie będzie... ;/

powiem tak - Marcin dal dobry pomysł, ale trzeba by było więcej konkretów.

przede wszystkim na ile dni ten wyjazd i plan wycieczki.

wtedy dopiero trzeba by było rozglądać się za noclegami - za ile i gdzie...

(2010/09/09 18:00)

użytkownik1532

Zgadzam się, ale bez paszportu można nocować tylko w kraju UE. Ja myślę poważnie o wyjeździe. (2010/09/10 18:45)

użytkownik1532

Darek pisze o kosztach wizy a nie o kosztach podróży,czytaj uważnie. (2010/09/10 18:46)

Rudyorm26

Co mi z wizy? jak nie wiem czy dostane urlop, tak samo jak pozostała część grupy. Urlopy planowane są dopiero na początku roku. Po za tym wypadało, by tę sprawę omówić w szerszym gronie a nie na forum. (2010/09/10 21:59)

NataliaJ

tzn. tak... uwzględniając studencką część ochotników przypuszczam, że większość odpada, bo na przełonmie maja i czerwca zaczyna się gorący okres na wszystkich uczelniach:)

bardziej odpowiedni byłby początek lipca.

nie wiem jaki czas trwania jest brany pod uwagę.

Marcin musisz jeszcze popytać ile osób będzie tym zainteresowanych i ustalać wspólnie...

na forum jak narazie odzew jest niewielki...

(2010/09/10 22:34)

Kirej

Chce was wszystkich zobaczyć, ale mieszkam w Witebsku. =( (2010/09/12 10:06)

Ell

Ja bym chciała, ale przełom maja i czerwca odpada przez studia ;/ ech. Powodzenia! :) (2010/09/12 12:58)

kudlaty

a ja mowie zeby zrobi to z lipcu ja wiekszosc bedzie miala wakacje typu Pan A. Zujewicz typu Pan K.Sawulski, a tak to pojada 2-3 os albo nikt (2010/09/13 17:39)

NataliaJ

no przecież zaproponowałam lipiec:D

Łukaszu:)

ale teraz to zależy od Marcina jak on będzie to wszystko planował... :)

jakieś pomysły na trasę, dokładną datę, itp.?:D

zróbmy burzę mózgów;D

będzie łatwiej

(2010/09/14 21:21)

NataliaJ

czyli każdy kto ma jakąż wizję na ten wyjazd niech pisze tu swoje propozycje i będziemy wspólnie coś sklejać. tak będzie chyba najłatwiej...

przynajmniej tak mi się wydaje;)

chyba że od razu na wstępie wydaje Wam się że to nam nie wypali... ;)

chociaż fajnie by było... ;)

(2010/09/14 21:26)

kudlaty

słuchaj jak mozna robic burze mozgow jak nie ma 1/3 grupy i przypuszczam ze kazdy by chcial jechac ale nie pojedzie albo termin nie ten albo kasa zawsze jakis ale sie znajdzie (2010/09/15 07:20)

Rudyorm26

proszę Państwa
 Nie ma czegoś takiego jak wiza kulturalna, może być umowa o współpracy np. pomiędzy jednostkami kulturalnymi wtedy można być zwolnionym z opłat. Mówi o tym Artykul 15 Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Białorusi o ruchu osobowym. ARt. 15
Wlasciwe organy Stron zwalniaja z oplat wizowych nastepujace kategorie osób:
a) dzieci ponizej 6 roku zycia;
b) uczniów, studentów, uczestników studiów doktoranckich i towarzyszacych im nauczycieli, którzy podrózuja w celu podjecia studiów na wyzszej uczelni lub udzialu w szkoleniach,
c) naukowców, wyjezdzajacych w celu prowadzenia badan naukowych,
d) w indywidualnych przypadkach lub na zasadzie wzajemności – uczestników imprez o charakterze kulturalnym, naukowo-technicznym, sportowym, po przedłożeniu potwierdzających to dokumentów, jeśli przybycie na terytorium drugiej Strony wiąże się ze wspieraniem zainteresowań kulturalnych, interesów w dziedzinie polityki zagranicznej, polityki współpracy rozwojowej lub w innych spolecznie ważnych dziedzinach.
Idziemy dalej. Opłaty już zaczynają się na samym początku,żeby uzyskać wizę trzeba mieć wykupione ubezpieczenie zdrowotne. Publikuje tu informacje ze strony Ambasady Białoruskiej w Polsce. No i oczywistsze zaproszenie.

-       wypełniony i podpisany osobiście przez wnioskodawcę formularz wniosku o wydanie wizy. Formularz wniosku należy wypełnić na stronie internetowej Ambasady Białoruśi  i wydrukować (w wyjątkowym wypadku wypełnić drukowanymi literami łacińskimi, jednym długopisem);

-       jedno kolorowe zdjęcie 3 x 4 cm – nie starsze niż 6 miesięcy i umożliwiające identyfikację osoby aplikującej;

-       paszport. Paszport powinien zawierać podpis i być ważny co najmniej 3 miesiące po ukończeniu okresu ważności wizy oraz koniecznie zawierać  czyste strony (co najmniej są 2);

-       ubezpieczenie zdrowotne firmy Europa (http://www.tueuropa.pl/, na przykład: ul. Wiertnicza 60, Warszawa, tel. (22)394-20-19), lub innych firm białoruskich. Ubezpieczenie powinno pokrywać wszystkie zaplanowane dni pobytu w okresie ważności wizy;

-       jeżeli wnioskodawca jest osobą niepełnoletnią wymagane są kopie stron paszportów rodziców, zawierające dane osobiste ze zdjęciem;

-       wiza tranzytowa może być wydana cudzoziemcowi, który posiada prawo wjazdu do państwa docelowego. Wizę tranzytową wydaje się na okres pobytu nie dłuższy niż 2 dni, licząc od dnia każdego wjazdu na terytorium Białorusi. (2010/09/15 11:28)

Rudyorm26

Załatwianie spraw przez forum nie jest dobrym sposobem, więc proponuje sie spotkać i omówić ten temat. (2010/09/15 11:46)

NataliaJ

hmm... ;/ czyli i z tą "wizą" nie jest tak prosto jakby się mogło wydawać.

a swoją drogą znalazłam na gronie odnośnie Białorusi:

http://grono.net/bialorus/topic/17160363/sl/wizy-zaproszenia/

i podobno koszt ubezpieczenia duży nie jest - pyrzynajmniej wg osób które tu piszą, kształtuje się w granicach 40zł za 8 dni(???) :)

poczytajcie zresztą sami;)

(2010/09/15 11:51)

kudlaty

tak własnie Darek ma racje np. po wizycie u profesora Juszkiewicza (2010/09/15 13:03)

Rudyorm26

Mozna i wtedy. (2010/09/15 13:11)

zetor

orzeszku włoski... nie było człowieka kilka dni na forum a tu takie przewroty za plecami knują :P heh no ja to na takie eventy nie muszę być specjalnie zbyt długo proszony = w ostateczności mogę się przejechać :P a Szlachetny Pan  Ł. Piotrowski niech nie rzuca nazwiskami bo za to jest kryminał... :] 
P.S. zmieńmy tytuł na "pułkotrip 2010"... bo kto wie gdzie nas te wizy zaprowadzą :D (2010/09/18 21:27)

Ihar

W sprawie wiz wyslalem do Marcina info (2010/09/19 15:17)

kudlaty

nie strasz nie strasz bo sie... wiesz co! (2010/09/19 19:15)