Wojsko w terenie prosze o pomoc.

/ 4 odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie

Czy szeregowy sam decyduje o przydziale do jednostki (miejsca pobytu)?

Chodzi mi o to, że na przykład chciałby walczyć w awganistanie (to tylko przykład).

Czy sam mogę się zgłosić i mnie przydzielą do odp. jednostki?

Czy w teren może wysłać mnie tylko wyższy przełożony?

I jescze jedno pytanie

Jakie stopnie moga mieć przydział  w terenie (tak ogólnie)?

Pozdrawiam

Stary Kojot

Trudno zrozumieć, o co właściwie chodzi...? (2013/03/12 17:52)

Henryk

Faktycznie niezła zagwozdka.

Wojsko to była, jest i będzie bardzo koserwatywna instytucja oparta na rozkazie. Dostajesz rozkaz i wykonujesz go, jeżeli chcesz coś zmienić - informujesz o tym i czekasz na decyzję. To dotyczy wszystkiego.

Stopnie wojskowe nie ograniczają służby w "polu", ale czym wyższy stopień i funkcja tym wiecej biurokracji a mniej "pola".

To tak ogólnie.

(2013/03/12 18:18)

Kamil94

czy chodzi o nsr? Jeśli tak to sam wybierasz jednostkę i jaką role chcesz tam mieć. Co do stopni to częściowo zależy od wykształcenia. Chodzi o wyższe szkoły wojskowe. (2013/03/12 21:20)

Mozets

Cytuję Henryk: ///Wojsko to była, jest i będzie bardzo koserwatywna instytucja oparta na rozkazie.///

Nic dodać nic ująć. Wojsko i kobiety lekkich obyczajów - to 2 najstarsze instytucje świata. Uczeni spierają się co było pierwsze... Ja myślę, że obie instytucje powstały niemal równocześnie. Obie organizacje są bezwzględnie potrzebne dla pokoju ogólnie pojętego. I nic tu nie pomogą lamenty pacyfistów. Św. Augustyn twierdził nawet - że prostytucja w miasta jest konieczna. Rozładowuje żywotne problemy współżycia mieszkańców. Jest oczywiście grzechem - ale grzech jest wolnością. ( "Której nie należy nadużywać"... - to chyba ks. Twardowski).

Na koniec 2 blockquotey z mojej ksiażki  "Trepy" , które użyłem jako motto:

„Dobry dowódca nie musi odznaczać się żadnymi szczególnymi zaletami, przeciwnie, powinien być ograniczony(...)Uchowaj Boże, żeby był człowiekiem, pokochał kogoś, ulitował się, zastanowił nad tym, co jest sprawiedliwe, a co niesprawiedliwe.”

Lew Tołstoj „Wojna i pokój”

„Głupota jest w wojsku  nieśmiertelna. Wojsko to miejsce szczególne. Miejsce wyjątkowego nagromadzenia absurdu i wszelkiego rodzaju idiotyzmów. W żadnej  zbiorowości ludzkiej zagęszczenie świrów na metr kwadratowy nie jest tak wielkie”.

Antoni Pawlak

(2013/03/13 11:24)