Wojna Polsko - Białoruska. Nasze szanase?

/ 6 odpowiedzi
 Witam, wiem że raczej to nie mozliwe zeby do takiej wojny doszlo. Ale chcę poznać wasze zdanie tym bardziej że podobno Białorusini mają plany dotarcia do Wisły w 4 dni.
Nasze siły141 -czołgow leopard 2A4250 -czołgow Pt 91500 -czołgow T-721306 -BWP 1400 -BRDM500- KTO Rosomak48- F 1628 -Mig 2950 -Su 2220 -Mi 2442- W 3 "sokół" 26 - Mi 8 14-Casa1-Loara160- Zestaw Pplot Kuba64 -zestawy Pplot Osa360-Zestawow Grom(Co do artyleri Nie mam danych o ilosci moździerzy i dział samobierznych typu goździk dana i krab)
Oraz 100 Tys Żołnierzy 
Siły Białorusi

70 tys zolnierzy3000 czołgów głownie  T -72Najnowsze zestawy Topol- M Nie mam dokładnych danych jak z polską armia Ps : Nie uwzględniłem Marynarki Wojennej
partyzantczarny

Zapomniałem dodać że nasze najlepsze jednostki stacjonują na zachodzie  (2013/07/06 09:36)

Rumcajs

Kilka lat temu przeczytałem bardzo ciekawy artykuł w gazecie - chyba Angorze o znamiennym tytule "Gonić w Piętasa" (od nazwiska generała). Myślę, że powinieneś go odnaleźć i poczytać, bo raczej niewiele się zmieniło, a jeżeli już to raczej na gorsze. Dwa lata temu trafiła w moje ręce książka w formie fikcja polityczna właśnie o takiej wojnie w czasach współczesnych. Niestety tytułu nie pamiętam. Niestety raczej tragiczna w wymowie lektura. Cóż z tego, że wielkim wysiłkiem udało się nam ten konflikt wygrać, jeśli Białorusini dotarli za Łódź.  (2013/07/06 15:34)

partyzantczarny

A także czytałem tę  ksiązke to ona sie nazywała "wojna wg....." nie pamietam dokładnie a zakończyla sie polską defiladą w Minsku i zastrzeleniem Lukaszenki w czasie ucieczki. Autor pisał także że caly wschod polski zostanie zniszczony i zginie 70 tys polaków. Ale słyszałem że ta ksiązka wzbudziła wielkie kontrowersje (2013/07/06 18:57)

MAdam 34

Pomysł jak z przedszkola. Proponuję jeszcze planszę rozrysować i jakiś program do gry strategicznej... Gdybać naturalnie możemy.. Uważam, że wojna w Europie w wersji konwencjonalnej realną nie jest. Takie pomysły, nawet gdy tylko papierowymi czołgami będziemy po mapie jeździć są wodą na młyn zastraszania tego "cesarza" na wschodzie. Zatem uważam, że śmiać powinniśmy się z jego czołgów, "rakiet", itp, itd. (2013/07/06 21:31)

darda

Czyżby "sezon rekonstrukcyjny" się jeszcze nie zaczął? Toż nie ma czasu butów wypastować, bo impreza za imprezą, a tu taki temat...
Ja rozumiem takie dywagacje w czasie zimowej czy wczesnowiosennej nudy, ale w lipcu? (2013/07/06 22:07)

partyzantczarny

Zawsze można popisać lub pogadać o czymś np: gdyby miało być to i to ....  I podzielić się swoimi sugestiami z innymi .?Pomysł jak z przedszkola, niewiem gdyż jakiś Duńczyk czy Niemiec który chyba który był jakimś planistą wojskowym napisał książke  o fikcyjnej wojnie Polsko Białoruskiej. :) (2013/07/07 08:44)