Wojna na pograniczu ukraińsko-rosyjskim...

/ 10 odpowiedzi / 2 zdjęć
Wojna na pograniczu ukraińsko-rosyjskim... Czy sytuacja panująca we wskazanym miejscu zagraża tylko Ukrainie, czy także Polsce, a może... Rosji? Czy to jest wojna klasyczna, czy też skrzyżowanie wojny klasycznej i wojną propagandową? Czy Polska powinna czekać, czy w jakiś sposób działać?
Jakub Chowaniec


Cześć.  Myślę że powinniśmy czekać i nie mieszać się w nieswoje sprawy , tym bardziej, że potęgą militarną nie jesteśmy... Czy sytuacja na Ukrainie dotknie nasz kraj? Tego nie da się przewidzieć, ale jeśli nasi "wspaniali" politycy będą ze wszystkimi mieli na pieńku, to może nas to boleśnie dotknąć.    Ps.Gdzieś widziałem informację, że na stronie którychś rosyjskich mediów opublikowano iż Polacy wysłali na pomoc Ukraińcom batalion artylerii samochodowej... Ale ile w tym prawdy i czy czasem nie jest to prowokacja ze strony dziwnych pseudo-prawicowych organizacji młodzieżowych to wie już sam autor takiej wiadomości. (2014/07/22 19:31)

Mozets


Myślę, że Ukraina po ostatnim wyrażeniu woli  wstąpienia natychmiastowego do NATO i po okrojeniu jej do terytorium dawnego polskiego przedwojennego terytorium kresowego - w końcu zyska spokój i zacznie pod rządami potomków i sympatyków Bandery budować narodowe państwo. Towarzysze z Moskwy  na te NATO-wskie pomysły patrzą z krzywym uśmiechem:

"Do NATO zahatiełoś??? Nu - bieri Amerkancaw, bieri... No, - uwiditie jeszczio Krasnowo Batmana..."

Polakom proponuję pragmatycznie z części po lewej stronie Wisły założyć Koło Przyjaciół Wehrmachtu ( czy Bundeswehry - jak zwał tak zwał...) a tym z prawej strony Wisły postąpić wg starej rady politgramotnego czekisty czyli:

"Wstąp do Armii Czerwonej - zanim ona wstąpi do ciebie" . ;-))))))))))).

Mam jedną nieśmiałą nadzieję że dystrykt Krakau i dawna Galicja zachowa język i swobody podobne do tych z panowania miłościwie nam panującego na południu Polski cesarza Franciszka Józefa. Bo na Cara Putina bym nie stawiał.

I nie oskarżajmy Rosji o ich udział w wojnie na Ukrainie. To są turyści i żołnierze na urlopach. Kupili sobie czołgi i transportery na przepustce ( w sklepie z zabawkami militarnymi)  i wybrali się na Ukrainę w celach krajoznawczych. Ukraińcy są zbyt nerwowi i zaczęli strzelać.  Błąd. I karygodny brak gościnności słowiańskiej.

(2014/08/30 10:31)

Komski


Był kiedyś taki film "Blisko, coraz bliżej"...

(2015/02/24 08:26)

kapitan


Wtedy byliśmy choć trochę bardziej zgodni miedzy sobą - Polakami. Bo już dziś to już niekoniecznie. Może rzeczywiście trzeba zostawić sprawę Ukrainy swojemu losowi i sie nie mieszać. Może. Przecież tam mieszkają Niemcy sudeccy - o nie - to inna bajka sprzed prawie wieku..... (2015/02/25 07:52)

zylkos


W związku z brakiem jakichkolwiek działań ofensywnych ze strony Ukrainy sytuacja wygląda tak jak pokazują w tv.U nas tylko wybrane wycinki więcej jest na stronach internetowych ua.Z tego co mi Dziadek wspominał ruskich trza gnać przed siebie i to z całą bezwzględnością,jeżeli ich się nie przestraszy tak jak u Nas w 1920 roku,to będzie to tak jak pokazują,ale nie pokazują tego,że mieszkańcy tamtych rejonów aktywnie nie lubią Ukraińców.Nadmienię,że taktyka przestrachu i szybkich działań zaowocowała Blitzkriegiem roku 1941,także....widać,że Ewropa nie kwapi się do militarnego wsparcia Ukrainy.Armia to szok...jakieś tałatajstwo w kolorowych,różnorakich mundurkach...armia ochotnicza,tfu,tfu,tfu...Ewidentny brak dowodzenia,wyszkolenia i jakiejkolwiek inicjatywy i mają to co mają.Niezapomniany obraz,który utkwił mi w pamięci to,taki jak ochotnicy udzielają wywiadu,transportery ua jeżdżą w kółko,a broń osobista wala się po rowach i drodze.Panowie skandal,człowiek jak był we wojsku w terenie to nawet sr...ć z kałachem chodził...i taka to ukraińska wojna... (2015/02/25 19:04)

zylkos


W nawiązaniu do historii:[Odezwa Petlury] – „Narodie Ukrainskij! Piat dołgich rokiw …”. Gołowa Diriektorii i Gołownij Otaman U.N.R. Simon Pietliura. Gołowa Radi Ministriw Andrij Liwickij. [Polska] 22 I 1923.Obszerna odezwa prezydenta i głównego atamana wojsk Ukraińskiej Republiki Ludowej Semena Petlury (1879-1926) oraz premiera rządu URL Andrija Liwyckiego (1879-1954) z okazji pięciolecia proklamacji niepodległości (22 I 1918). Wydana na terenie Polski, na rok przed wydaleniem Petlury za granicę. Druk dwuszpaltowy w języku ukraińskim.  (2015/02/28 23:10)

zylkos


A tu powtarzam historyczny apel:[Odezwa polska do żołnierzy Armii Czerwonej] – „Sołdat Krasnoj Armii Podwigajas k Warszawie, ty pribliżajeszsia k swojej gibieli.Odezwa antybolszewicka w jęz. rosyjskim autorstwa polskiego aparatu propagandowego, ostrzegająca wroga przed klęską, jaka czeka go pod Warszawą.I na tyle w tym temacie..... (2015/02/28 23:20)

zylkos


http://fakty.ictv.ua/ua/index/view-media/id/68913

(2015/06/04 11:55)

zylkos


no,ładna,wot tak strelali:

https://www.youtube.com/watch?v=p96vIoKQsaM (2015/08/22 09:45)

zylkos


rosyjscy pionierzy w akcji i projekt mur:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-rosjanie-tworza-przeprawy-przez-granice/vs82tv (2015/08/25 19:08)