Wielkie widowisko historyczne w Wielkopolsce

/ 1 odpowiedzi
Czy wiecie, że w Wielkopolsce można zobaczyć największe plenerowe widowisko historyczne w Polsce?
Setki aktorów, spektakularne efekty specjalne, przepiękna scenografia, a w samym centrum: wydarzenia historyczne, które tworzyły Polskę! Zapraszamy wszystkich pasjonatów historii do Murowanej Gośliny!
Tworzone dzięki współpracy profesjonalistów i kilkuset wolontariuszy widowisko „Orzeł i Krzyż” sprawi, że przez cały lipiec tysiące Polaków weźmie udział w niepowtarzalnej podróży po naszej narodowej historii – od legendarnych Piastów, przez Chrzest Polski i koronację Bolesława Chrobrego, aż po triumfy husarii, Solidarność i przesłanie Jana Pawła II. 
Oddaj się niepowtarzalnej podróży w czasie po znanych i nieznanych epizodach naszej narodowej historii, przedstawionych w niezwykłej formie ze spektakularnymi efektami specjalnymi (pirotechnika, światło, dźwięk). Twoim przewodnikiem w tej niezwykłej przygodzie będzie Stańczyk – legendarny błazen i doradca Królów Polski.
www.parkdzieje.pl
Park Dziejeul. Bracka 962-095 Murowana Goślina
Terminy: 30 czerwca, 1, 2, 7, 8, 9, 15, 16, 17, 21, 22, 23 lipca 2016 r.Godzina: 22:00-23:00
darda


A można by tak poprosić o napisanie normalnym językiem, o co chodzi? Bo zamieszony przez Koleżankę tekst bardziej pasuje do turystycznego folderu reklamowego, a  nie do forum dla rekonstruktorów.
Może jakiś program imprezy, informacja - choćby o tym, czy ta "niepowtarzalna podróż po naszej narodowej historii" to tak codziennie przez godzinę daje radę "od legendarnych Piastów, przez Chrzest Polski i koronację Bolesława Chrobrego, aż po triumfy husarii, Solidarność i przesłanie Jana Pawła II", czy każdy z tych epizodów innego dnia? 
Miło byłoby też poznać zasady uczestnictwa widzów: wstęp wolny czy odpłatny, jeśli bilety, to w jakiej cenie...
Przyznam, że określenie "największe plenerowe widowisko historyczne w Polsce" nastraja mnie do tego przedsięwzięcia dość sceptycznie, bo nie dość, że trąci fanfaronadą, to jeszcze jest w najwyższym stopniu wątpliwe.  (2016/07/10 18:27)