Walther P-38 ASG

/ 17 odpowiedzi
Witam

Biorę pod uwagę zakup sprężynowej repliki ASG  Walthera P-38 firmy Umarex :
http://www.pistoletyasg.pl/caregory/tani-pistolet-do-rekonstrukcji-czyli-sprezynowy-walther-p-38/#comment-25

Jedną z jego głównych wad jest mała masa, stąd pytanie do posiadaczy tego Walthera: czy  w środku jest wystarczająco miejsca żeby upchać go jakimś balastem? Przy tym chciałbym żeby dalej strzelał kulkami.
walther38

Nie znam takiej repliki, która z racji mojego nicka by mi odpowiadała.
a Waltherów P-38 miałem kilka.
Technicznie - jedyne miejsce do którego trochę ołowiu (odpowiednio ukształtowanego) można wsadzić to pod okładki (tak np. są dociążane niektóre  repliki M1911). Jeśli tylko na to pozwolą :). Tak więc szukać należy z oddzielnymi okładkami!
Tak w ogóle to replika ze zdjęcia wygląda na dobrą wymiarowo i kształtowo. Broń Boże Crossmana 4,5. Cały tył nie taki jak trzeba.
Moim zdaniem nie ma jak Maruzen P-38 (jest na naszym rynku (czasami) ale za cenę >>>>100 zl.)
Poza tym repliki sprężynowe (też sprawdziłem) są dobre na dystansie do 5 m i na takim dystansie mogą być nawet celne (kółko 15 cm), jak ktoś się stara.
Walther38 (2012/07/09 22:35)

walther38

Co do "dalej" to jest ogranicznie materiałowe. Z ABSem daleko nie zajdziesz. Może ze 2 m.
Najprostrze jest wstawienie elementu sciskającego sprężynę na samym początku. Za większą kasę możesz kupić silniejsze sprężyny (niekoniecznie od ASG). Ale czy dasz radę wtedy "zarepetować" pistolet? (2012/07/09 22:39)

WachmistrzKOP

Sądzę, że jeśli tylko replika jest rozkładalna, to znajdzie się miejsce na napchanie czegoś. Choćby magazynek, szeroki jak pod 9-kę a tak naprawdę liczy się 6 mm z przodu. Podobnie wnętrze chwytu nie powinno zawierać żadnych znaczących elementów poza magazynkiem. Ale piszę to z doświadczeniami ogólnymi a nie dotyczącymi konkretnej repliki. Na początek sprawdź czy szkielet daje się wogóle rozłożyć bo na prezentowanych zdjęciach widać tylko jedną śrubę na okładce, ale nie widać całej prawej strony broni. (2012/07/09 22:53)

Petrus

Jeśli jest to jedna z tanich replik ABS-owych to myślę, że miejsce się znajdzie, przynajmniej powinno. Wiem to z "sekcji" takich pistoletów kiedy to bawiłem się w "co to ma w środku" w wieku kilku lat :D (2012/07/10 00:18)

telewizor

Dzięki za podpowiedzi. Mi też od razu nasunęła się myśl że można coś upchać do chwytu. Po za tym ubazgrałbym go po kantach srebrzanką albo farbą aluminiową (lub stalowa jesli taka jest) żeby wyglądał na potłuczony.
Wiatrówka Crosmana faktycznie nie wchodzi w grę. (2012/07/10 09:13)

telewizor

Co do magazynka, pewnie jest w nim wolne przestrzeń ale żeby potem nie wyskakiwał jak będzie obciążony ołowiem. (2012/07/10 09:36)

molik

Czy abs jest lepszy niz w tych replikach za 30zł? Zastanawiam się między repliką Umarexa a Denixa. A z tej postrzelać można, a i magazynek ma wyjmowany :). I czy nie rozpadnie się po pierwszych 30/40 kulkach?

(2012/08/26 17:34)

Mechanior

Witam. 

Posiadam replike o ktorej mowa. Pod okładkami jest troche miejsca aby go dociążyć. Po zdjęciu okładek szkielet jest dośc mocnao "okrojony" więc miejsce jest, rozkłada sie tez fajnie jak orginał jutro wrzuce zdjecia rozłożonego Walthera. Jakość wykonania jes bardzo dobra jak na tę cene szczególnie drobnych metalowych elementów, jakość tworzywa sztucznego tez jest dobra ale czarń mogł by byc głębasz jest troche matowy, 3 z 4 manipulatorów jest ruchoma.

(2012/08/26 21:08)

Mechanior

Przepraszam za zwłoke oto zdjęcia rozłozonego Walthera mam nadzieje ze sie przydadza :) (2012/08/28 21:19)

Mechanior

Przepraszam za zwłoko oto zdjęcie rozłozonego Walthera P-38 ASG mam nadzieje że sie przyda :) (2012/08/28 21:28)

Mechanior

Przepraszam ale cos mi ta fotka nie chciała przjeść :/

(2012/09/03 21:23)