W czerwcu ,,wesoło,,1939 r

/ 84 odpowiedzi / 81 zdjęć
agdar7

Piechur do szwoleżera: — Skwituj kolego. Tyś  szwoleżer, i się na koniach znasz. Powiedz mi więc , który z tych dwu koni jest mądrzejszy? Szwoleżer: — A skądże ja to mogę wiedzieć? i Piechur: — Frajer jesteś. Ten widzisz, który ma łeb na dól, bo mu tak rozum ciąży. A ten co ma łeb do góry, pewno mu w nim tylko siano!  (2013/11/27 14:20)

agdar7

— Do widzenia kochanie, a pamiętaj abyś mi zawsze  odpisywał na moje listy. — Dobrze, ale dla pewności podpisuj swoje listy „czarna Mańka", abym wiedział, że to właśnie list od ciebie.  (2013/11/27 14:32)

agdar7

MINISTER RIBBENTROP. — Słuchaj Fuhrerze! Chcesz utrzymać Niemcy w całości, to staraj się. ile sił, a żeby te dwa punkty nigdy się zgodnie nie zeszły ze sobą.  (2013/11/27 18:02)

agdar7

NOWY ROK. — Umykaj, bo przejadę! STARY ROK. - Nie zdążysz. Już lecę w otchłań. Ale że po tobie „przejadą" się Hitler z Mussolinim. to pewne.  (2013/11/27 20:23)

agdar7

Mówią, że naczelny wódz armii Niemieckiej gen. Brauchitsch jest pochodzenia polskiego z Brochwiczów. Możliwe. Bo Niemcy wszystko przewidują. Na przykład, w razie zajęcia Gdańska, mają już przygotowanego wiceprezydenta Polaka, ażeby zadowolić Polaków Gdańskich. Pan ten nazywa się Baron Wilhelm August von Hosenluft zu Blagberg Sternschupp-Sternschuppowski. 
W WŁOSKIEJ PRASIE. Włoski dziennikarz raz po raz, Wymysłem głupim darzy nas. Że Polak na Gdańsk szczerzy kły, I na Hitlera nadto zły. Że zbyt wyniosłych chadza lic, Choć w głowie nie ma nic a nic. Że cała burza, co wre w krąg, Z polskich jedynie idzie rąk. My na to Włochom w jeden głos, —- Pocałuj nas, ale nie w nos. Żyliśmy tyle ciężkich lat, Bez twej pomocy i bez rad. Że utrzymamy i dziś się, Więc nas pocałuj, wiesz już gdzie.  (2013/11/28 10:19)

agdar7

PEWNY SIEBIE. Hitler powiedział nie tak dawno do otoczenia. —- Nie spocznę, dopóki nie będę mógł przybić na drzwiach swego mieszkania pewnego zawiadomienia. — A jakie ono ma być? — zapytano. —' Ano takie: Adolf Hitler przyjmuje: Prezydentów Państw od godz. 10 —11 Królów „11—12 Cesarzów „ 12—13 a potem cały naród zwykły. (2013/11/28 10:27)

agdar7

Zaufajcie  FiihrerowiNiemcy multimilionowi, A świat, który kocha ciszę, Do śmierci was ukołysze. Gdy potężny, ma sposoby, Liczne wam wykopie groby, Niemcy multimilionowi, Zaufajcie Fiihrerowi, Zaufajcie Fiihrerowi, Potężnemu mistykowi, I o granitowe ściany, Walcie łbami, jak barany. Ściany ani się poruszą, Lecz was Ludy na miał zduszą, Potężnemu mistykowi, Zaufajcie Fiihrerowi.  (2013/11/28 10:44)

agdar7

NASZ DROGI". — Goering nie mówi inaczej o Hitle- rze, jak „nasz drogi". — Ma rację. Ile ten Hitler będzie je- szcze kosztować Niemcy, czas pokaże do- piero. ZAJĘCIE. W całych Niemczech siedemdziesiąt kilka milionów ludzi nie robi nic, tylko zaciska pięści: prawą na Anglię, lewą na Francję, a obie na Polskę.  (2013/11/28 11:51)

agdar7

Hitlerowcy Strasznie wściekli, Całą Polskę, By upiekli, Że intryga. To słowiańska, Polak Niemcom, Nie da Gdańska, I z śmiałości, Dozy sporą, Mówią, że go Nam zabiorą! O wy Szwaby Bardzo miłe, To zadanie, Wam nad siłę, A gdy się zwią- żecie z hecą, Zęby wam, jak Groch polecą. do HITLERA Marząc o brzegach Dunaju, Wisły, Stworzyłeś sobie ładne pomysły, Jako, że będziesz wśród nich panował, Nowe germańskie plemię hodował, Wszystko już było spisane zgrabnie, Scementowane nader powabnie, Nagle ci Polska, choć mocny-ś chłop, Krzyknęła: — STOP!  (2013/11/28 12:10)