trzewiki WH

/ 11 odpowiedzi / 2 zdjęć

Witam mam pytanie czy trzewiki ze zdjęcia nadają sie na rekonstrukcje wh

(co sadzicie)

Hindus

Kompletnie się nie nadają. Nieco przypominają co prawda ostatnią wersję niemieckich trzewików z okresu IIWŚ, ale to "nieco" jest tak małe, że można go nie brać po uwagę. Dlatego odradzam szczerze!

Pozdro
Hindus (2011/07/29 15:16)

arasnt1

A co myslisz o tych czy tez kompletnie sie nienadaja

(2011/07/29 15:58)

Messer

Nie wiem, co Ci odpowie Hindus, ale te drugie trzewiki są gorsze, od tych, które przedstawiłeś wcześniej. Lepiej uzbierać odpowiednią gotówkę i kupić produkt Sturma. Tylko, że są mniej trwałe. (2011/07/29 23:08)

harnas

Jest jeszcze trzeci model szwedzkich trzewików  ten najbardziej zbliżony do niemieckich (nie wiem czy są  gdzieś jeszcze dostępne ?). Są oczywiście  już (zabytkiem) mają bicia z 42 /43 roku ale mimo  prawie 70 lat  są faktycznie trwalsze od tych  np.Sturma bo to prawdziwa wojskowa produkcja -po nabiciu gwoździami i kilku kosmetycznych przeróbkach można ich w sumie używać jako  zamiennik niemieckich  -są na pewno lepsze niż  trzewiki KRWP     Ps.trzewiki z 2 zdjęcia są  chyba dostosowane do zakladania nart i mocowania wiązań  (wgłębienie na  obcasie i kwadratowy czub) (2011/07/30 00:56)

arasnt1

oto chyba trzeci model (2011/07/30 06:32)

harnas

Jeszcze jest  model właśnie z takim czubkiem i z doszyta  cholewka tak jak na zdjeciu 2 (2011/07/30 13:41)

arasnt1

Witam

harnas czy mógłbys wkleić fotkę tych butłów jezeli masz lub znajdziesz bede wdzięczny

dzięki pozdro

(2011/07/30 19:05)

maciej97

Cześć! Hindus i Messer mają rację. Ja na twoim miejscu zaoszczędziłbym trochę grosza i zainwestował w jakieś porządne buciory które lepiej odwzorowałyby oryginał. Niema co inwestowaćw pół- środki Kup Sturmy i je dobrze zakonserwuj i zakołkuj podeszwę. Jeśli nie chcesz Sturma to poszukaj na jakiś innych stronach np. SM. WHOLESALE lub Lost Battalions. Mogę Ci na priv wysłać jednego bardzo pomocnego linka. Pozdrawiam.   (2011/07/30 19:48)

harnas

Witam

harnas czy mógłbys wkleić fotkę tych butłów jezeli masz lub znajdziesz bede wdzięczny

dzięki pozdro

szukam -    te o których piszę były podkute miały również  wstawiona podkowę  na obcasie  w sumie zdjęcie powinno byc gdzies w archiwum allegro kolega sprzedał je jako używane (bo takie były)za 70-czy 90 pln jakieś 3 miesiące temu

(2011/07/30 21:15)

Wothan

A jak to jest z opinaczami kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego (tych z gwoździami)? Widziałem, że sporo rekonstruktorów nosi je właśnie (oczywiście po obcięciu górnej części) jako tańsze i trwalsze zamienniki trzewików Sturma. (2011/08/02 10:32)

Hindus

Buciory KRWP nie są żadnym zamiennikiem dla niemieckich trzewików z okresu II WŚ. Owszem dawniej, gdy nie było żadnych innych rozwiązań na rynku, można było je trakować jako jakieś zastępcze rozwiązanie.

Ani kształtem, ani sposobem wykonania, a tym bardziej ogólnym wyglądem nie przypominają one niemieckich trzewików M43...

Pozdro
Hindus (2011/08/02 14:52)