Truppenstempel

/ 8 odpowiedzi
Witam,Może ktoś z Was potrafi zidentyfikować to oznaczenie 78.R.J.R.11.49 Oznaczenie jednostki jest wybite na przedniej części chwytu pisoletu P08 z roku 1918. 
carlos08


Tak to wygląda... (2013/12/10 23:46)

Stary Kojot


Ja bym obstawiał 78 Reserve Jnfanterie Regiment, II batalion, 49 kompania... Litera "J" była równoznaczna z "I". Cyfra II jest wybita niezbyt wyraźnie, jedynki nie mają końcówek, ale numery batalionów były oznaczane cyframi rzymskimi. (2013/12/11 05:50)

fuchsi


Witam, prosta sprawa:
78.RIR = 78 Reserve Infanterie Regiment
11 = 11. Kompanie
49 = numer bronu

78. RIR wchodzil w sklad 19. Reserve Division.
W czasie 1.ws praedopodobnie caly czas na froncie zachodnym.

pozdrawiam serdecznie (2013/12/11 09:46)

fuchsi


Witam, prosta sprawa:
78.RIR = 78 Reserve Infanterie Regiment
11 = 11. Kompanie
49 = numer bronu

78. RIR wchodzil w sklad 19. Reserve Division.
W czasie 1.ws prawdopodobnie caly czas na froncie zachodnym.

pozdrawiam serdecznie
(2013/12/11 09:46)

fuchsi


Dziekuje. (2013/12/12 10:34)

carlos08


Dziękuję i przepraszam za zwłokę... ciekawe czy jest szansa ustalenia do kogo ta broń należała?... Kupiłem ją w całkowitej niświadomości tego stempla, a niemiec który mi ją sprzedał wogóle pominął to w opisie i nie umieścił ma zdjęciach... Taki nieoczekiwany bonus :) (2013/12/14 11:21)

carlos08


Udało mi się znaleźć szlak bojowy 78R.J.R

Erster Weltkrieg

02.08.1914 - 11. November 1918

  • Im Westen
    • 19.08.1914 Gefecht bei Orbais
    • 22.08.1914 Gefecht bei Pont de Loup - Châtelet
    • 23.08.1914 Gefecht bei Hanzinne – Hanzinelle
    • 24.08.1914 Gefecht bei Walcourt
    • 27.08.1914 Gefecht bei Le Nouvion
    • 28. – 30.08.1914 Schlacht bei Guise (St. Quentin)
    • 04.09.1914 Gefecht bei Verneuil (Marneübergang)
    • 06. – 09.09.1914 Schlacht am Petit Morin
    • 12.09. – 12.11.1914 Schlacht bei Reims (Stellungskämpfe)
    • 15. – 27.11.1914 Schlacht bei Ypern
    • 03.12.1914 – 15.04.1915 Stellungskämpfe bei Reims
  • Im Osten
    • 01. – 03.05.1915 Durchbruchsschlacht bei Gorlice – Tarnow (Galizien)
    • 07.05.1915 Gefecht bei Kolaczyce
    • 10.05.1915 Gefecht bei Tulkowicze
    • 14.05.1915 Gefecht bei Wolka-Malkowa
    • 15. und 16.05.1915 Gefecht bei Niechzialka
    • 17.05.1915 Gefecht bei Ostrowo
    • 18.05.1915 Übergang über den San
    • 19.05.1915 Erstürmung der Sieniawka-Höhe
    • 23.05.1915 Gefecht bei Kubachy
    • 24.05.1915 Gefecht bei Radawa und Ruda
    • 25.05. – 04.06.1915 Weitere Kämpfe am Brückenkopf von Jaroslau
    • 13.06.1915 Gefecht bei Zapalow
    • 14.06.1915 Gefecht bei Polanka
    • 15.06.1915 Gefecht bei Oleczyce
    • 29.06.1915 Gefecht bei Kransnobrod
    • 01. und 02.07.1915 Gefecht bei Sulowiec
    • 14.07.1915 Gefecht bei Sobieska Wola
    • 29. und 30.07.1915 Durchbruchsschlacht bei Biskuvice
    • 31.07.1915 Gefecht am Meierhof Kajetanow bei Lancuchow
    • 05. und 06.08.1915 Gefecht bei Ruska-Wola
    • 09.08.1915 Gefecht bei Zablocka-Wolka und Berejow
    • 31.08.1915 Gefecht bei Alexandrowka
    • 01.09.1915 Gefecht bei Bortnowicze und Lisice
  • Im Westen
    • 29.09. – 16.10.1915 Herbstschlacht in der Champagne (Somme Py–Tahure)
    • 30.10.1915 – 15.05.1916 Stellungskämpfe auf den Craonner Höhen
  • Im Osten
    • 16.06.1916 Gefecht bei Michajlowka am Stochod,
    • anschl. bis 03.07.1916 Stellungskämpfe am Stochod
    • 06. – 15.07.1915 Stellungskämpfe am Styr
    • 16.07. – 06.11.1916 Stellungskämpfe am Styr und Stochod (Szcurin, Apolonia, Witoniz)
  • Im Westen
    • 20.02. – 06.03.1917 Kämpfe um die Höhen südlich Ripont
    • 12.03. – 05.04.1917 Stellungskämpfe bei Reims
    • 06.04. – 27.05.1917 Doppelschlacht Aisne-Champagne
    • 10.06. – 19.07.1917 Kämpfe an der Cornillethöhe und am Hochberg bei Reims
    • 19.07. – 30.08.1917 Stellungskämpfe in der Champagne
    • 14.10. – 24.11.1917 Stellungskämpfe nördlich Verdun
    • 25.11.1917 Kämpfe auf der Höhe 344 bei Beaumont
    • 26.11.1917 – 31.01.1918 Stellungskämpfe nördlich Verdun
    • 21.03. und 22.03.1918 Große Durchbruchsschlacht zwischen Gouzeancourt und Vermand
    • 23. – 25.03.1918 Sommeübergang südlich Peronne
    • 26.03.1918 Verfolgungskampf im Sommegebiet
    • 27.03. – 06.04.1918 Kämpfe bei Hangard und Villers-Bretonneux
    • 16.04. – 29.04.1918 Kämpfe bei Hangard und Villers-Bretonneux
    • 09. – 13.06.1918 Schlacht bei Noyon (Lataule – St. Maux)
    • 22.06. – 28.07.1918 Stellungskämpfe bei Chateau-Salins in Lothringen
    • 31.07. – 06.08.1918 Stellungskämpfe bei Reims
    • 07.08. – 03.09.1918 Stellungskämpfe an der Vesle
    • 04.09. – 01.10.1918 Kämpfe zwischen des Vesle und Aisne
    • 02.10. – 04.11.1918 Kämpfe nördlich der Aisne
    • November 1918 bis Mitte 1919 Rückmarsch
(2013/12/14 11:36)

fuchsi


Witam,
przepraszam, ze nie ma dostepu ksiegi z izby bron. Od podoficera ktory nadzorowal na bron nie pozostal nic, nawet nie ma kopie jego podpisu.
Originaly prusukich dokumentow spalili sie w lutym  1945 w Glownym Archiwum w Poczdamie na skutek nalotu amerikanskich samolotow.
Nie moge dalej pomagac - niestety.

pozdrawiam serdecznie, pogodnych wesolyxh swiat (2013/12/15 20:58)