Tablica w Smoleńsku - tablica zmieniona przez Rosj

/ 57 odpowiedzi / 4 zdjęć
cmentarze

Tak wyglądała (2011/04/09 12:53)

Grenadier

Nic nie widać (2011/04/09 14:05)

Grenadier

"Pamięci 96 Polaków na czele z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, którzy 10 kwietnia 2010 r. zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w drodze na uroczystości upamiętnienia 70 rocznicy sowieckiej zbrodni ludobójstwa w Lesie Katyńskim dokonanej na jeńcach wojennych i oficerach Wojska Polskiego w 1940 r." - tak brzmiał napis na tablicy, która znalazła się na kamieniu w Smoleńsku z inicjatywy Stowarzyszenia Katyń 2010.

"Pamięci 96 Polaków na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku" - brzmi napis na nowej tablicy.
(2011/04/09 14:08)

Ihar

No trudno czegos inego czekac od kraju, gdzie wladzy do dnia dzisiejszego wierza w ta ze pod Smolenskiem strzelali Niemcy. A NKWD - to tylko milicja:) (2011/04/09 14:15)

cmentarze

Problem pt. tablica w Smoleńsku pokazuje, że jak chcemy sobie stawiać pomniki, to róbmy to w Polsce, a nie na obcej ziemi. (2011/04/09 18:43)

Stary Kojot

A ktoś się spodziewał, że będzie inaczej? Właśnie podano komunikat, że oficjalna delegacja złoży wieńce nie pod kamieniem upamiętniającym to zdarzenie, lecz pod brzozą, o którą zahaczył skrzydłem samolot. Niedługo dowiemy się o ścięciu tejże brzozy... (2011/04/10 08:42)

użytkownik9025

Jak również dorzucam do tego towarzystwa Anglię, gdzie na następne 50 lat utajniono dokumenty o śmierci Naczelnego Wodza Polaków gen.Sikorskiego - bo może musielibyśmy Angli za to wojnę wypowiedzieć - a tak nie wiemy nic i już.
A co do Rosji - to co tu się dziwić, są u siebie, świat się z nimi liczy, są potęgą, USA ich potrzebuje...itd. itp.

Fen (2011/04/10 09:16)

SKWARA192

Kolejny przykład że Rosja ma nas gdzieś,a nasza obecna władza włazi im w d....
Samolot był wojskowy i dochodzenie powinna prowadzić międzynarodowa komisja.
Oni kręcą jak się tylko da . (2011/04/10 11:15)

piter87

Bezczelna prowokacja ze strony władz rosyjskich z zamiarem wywołania kolejnej politycznej zadymy przesłaniającej dojście do prawdy. Wizerunek krzyża i wspomnienie o ludobójstwie rozsierdza ich bo zawsze walczyli z religią i prawdą o swoich czynach.
A prawda jest następująca:
1940- niewygodni żołnierze i intelektualiści, 1944-1956- niewygodne podziemie, 2010- niewygodny prezydent, 2011- niewygodna tablica...
Nie dajmy sobie zamydlić oczu- może społeczeństwo rosyjskie się zmieniło, ale władze nadal myślą jak przed 70- ma laty.

(2011/04/10 20:42)

adams1974

Zacytuję słowa Marszałka Piłsudskiego (Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości) Co ruscy robią w cywilizowanej europie? (2011/04/10 23:38)

formoza58

Mówił również o swoich rodakach,ale dla przyzwoitości,nie zacytuję...choć dużo w tym przykrej prawdy. (2011/04/11 17:44)

adams1974

A dlaczego? Nie ma co ukrywać naszych cech. Pozwól że wrzucę parę blockquoteów
Choć nieraz mówię o durnej Polsce, wymyślam na Polskę i Polaków, to przecież tylko Polsce służę.

Myślałem już nieraz, że umierając przeklnę Polskę. Dziś wiem, że tego nie zrobię. Lecz gdy po śmierci stanę przed Bogiem, będę go prosił, aby nie przysyłał Polsce wielkich ludzi.
(2011/04/11 20:57)

Stary Kojot

Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy. (2011/04/11 21:35)

formoza58

Właśnie Andrzeju,w krótkich,żołnierskich słowach...ten właśnie blockquote dobitnie utkwił w mej pamięci. (2011/04/11 22:34)

Stary Kojot

Są jeszcze inne, równie soczyste, równie pasujące do naszej rzeczywistości, ale... pora już iść spać...:))) (2011/04/11 22:42)

Komski

Prowokacja. Zagranie pod tytułem: "I co nam zrobicie?"

(2011/04/11 23:13)

ksiadz

Wiem że wsadzę kij w mrowisko. Oczywiście zamiana tablicy to prowokacja mająca na celu skłócenie Polaków. Jak widać udaje się to Rosji znakomicie. I ten temat można ciągnąć i ciągnąć. Ale rok temu i u nas mieliśmy przykład jak się rozprawiać z pomnikami i tablicami. Nie jest to z mojej strony prowokacja więc proszę bez żadnych osobistych "wycieczek" Nie stawiam znaku równości - Kaczyński = bolszewicy. Bardziej chodzi mi o sam fakt że najpierw zacznijmy szanować "innych" zanim będziemy wymagali żeby nas szanowano. (2011/04/12 09:16)

darda

Ksiądz, zasadniczo masz rację, ale pokazałeś efekt chuligańskiego wybryku jakiegoś prymitywa z gatunku tych, co niszczyli krzyże pod Bramą Straceń na warszawskiej Cytadeli.

W Smoleńsku mieliśmy do czynienia z działaniem władz.

Świadomej decyzji władz państwowych nie da się, rzecz jasna wykluczając złą wolę, porównywać z wybrykiem zdegenerowanego prostaka.

Inna rzecz, że tworzenie tego akurat pomnika (bo mogiłą to trudno nazwać) w tej formie, z tymi błędami ortograficznymi, w tym miejscu i czasie, niespecjalnie o intencjach jego twórców świadczy... Ale to już było wałkowane. (2011/04/12 09:34)

ksiadz

Witaj Darda. Oczywiście że się z tobą zgadzam, tylko próbując "tłumaczyć' zbrodnię Katyńską Rosja cały czas wypomina nieludzkie traktowanie jeńców bolszewickich. Ten temat co jakiś czas wypływa za wschodnią granicą. Wydaje mi się że nawet "historia" tego pomnika w Ossowie ( Inna rzecz, że tworzenie tego akurat pomnika (bo mogiłą to trudno nazwać) w tej formie, z tymi błędami ortograficznymi, w tym miejscu i czasie, niespecjalnie o intencjach jego twórców świadczy...  - podpisuje się rękami i nogami :) ) mogła być w Rosji komentowana. Czemu więc Putin nie mógł dać pstryczka Polakom. Bo przecież wiadomo że tam to nic nie zapada na szczeblu lokalnym tylko idzie prikaz "z góry"
(2011/04/12 09:45)