Szukam kogoś z Poznania obytego w carskim umunduro

/ 9 odpowiedzi
Nie wiem czy tak wypada pisać takie pierdoły na forum historycznym, ale potrzebuje pomocy. Szukam kogoś Poznania, komu chciało by się zbadać ofertę tej firmy:

http://tkaniny.artex.org.pl/index.php?id=We%C5%82ny

Szukam materiału na szynel carski i pod pozycją W27 jest, coś coś co być może by się nadawało, ale wiadomo trzeba zobaczyć, pomacać sprawdzić organoleptycznie. Pisałem do nich próbek nie wysyłają, ale chwalą się, że mają w swojej ofercie mnóstwo tzw. materiałów historycznych i nadających się na owy szynel. Koledzy pomożecie?
Nie chcę kupować kota w worku.Kilkukrotnie znalazłem fajny materiał na fotce, natomiast w realu nie było już tak fanie. Nie ta gramatura, ciężar itp.
JaRost

Przejdę się w przyszłym tygodniu ok? :) (2012/09/06 14:59)

Tara

Dzięki wielkie. Daj znać na maila lub PW co tam ciekawego mają. (2012/09/06 16:29)

Pietrucha

Jeśli to nie stanowi problemu, to może Pan JaRost wyraziłby opinie nie na PW ale na łamach forum, co mogło by posłużyć każdemu zainteresowanemu?

Pozdrawiam
Pietrucha (2012/09/06 20:06)

JaRost

Jaki Pan JaRost.... kto to jest ?! :D 
oczywiście spostrzeżeniami się podzielę ze wszystkimi zainteresowanymi.  (2012/09/06 22:45)

Macragge

Z tego co wiem z własnych poszukiwań odpowiedniego sukna na repliki płaszczy WP na Wschodzie, zakupienie gdziekolwiek "zdatnego" materiału na cokolwiek zimowego z okresu I i II wojny graniczy z cudem. Polskich fabryk tkanin jest już coraz mniej, a te co jeszcze jakoś działają są dopasowane do aktualnej tendencji: cienkie sukno + ocieplenie, co sprawdza się dużo lepiej, niż starsza wersja grubego sukna. (2012/09/07 13:16)

JaRost

Jakby co to nie zapomniałem. Jutro się wybieram.  (2012/09/11 21:35)

JaRost

No nic. Nie załapałem się na to konkretne sukno. Pani natomiast pokazała mi takie same tyle że w innym kolorze. Niestety na szynel się nie nadaje. Jest najzwyczajniej za cienkie. Mam wrażenie że fotka była robiona na dobrym makro przez co nabrało włochatości. Jako przykład mogę podam to zdjęcie: http://tkaniny.artex.org.pl/images/portfolio/img/tnDSC00884.jpgpatrząc gołym okiem najzwyczajniej włosia aż tak dobrze nie widać. 

Będę miał jednak tą hurtownię na oku ;)  (2012/09/13 15:41)

Tara

Dzięki za dobre chęci. Jak to się mówi "nie ma letko" wyszperać dobry materiał. (2012/09/13 16:21)