Szukam informacji o żołnierzu SBS

/ 3 odpowiedzi
Witam. Niedawno dowiedziałem się że mój daleki krewny walczył w 1 Samodzielnej Brygadzie Spadochronowej - odnalazłem jedną legitymacje i zdjęcie. Czy ktoś ma spisy żołnierzy tej Brygady lub jakieś źródła aby prześledzić losy i drogę wojenną. Może ktoś ma dostęp do IPMS w Anglii Artur
Maly Roman

Dokumenty z IPMS są dostępne w Polsce w Archiwum Ministerstwa Obrony Narodowej: 05-160 Nowy Dwór Mazowiecki ul. 1 Pułku Myśliwskiego 200, tel 261 862 249 lub 261 862 258 adres mail: www.archiwum.wp.mil.pl Zadzwoń i pogadaj, tam pracują miłe Panie i zapewne za niedużą opłatą prześlą Ci kopie dokumentów. Ale mogą tam być niekompletne dokumentu dotyczące Twojego krewnego. Proponuję równolegle napisać maila do Anglii. Część dokumentów przechwycili angole i trzymają w swoim archiwum (tak było w przypadku mojego dziadka). Wyślij zapytanie, może być po polsku, koniecznie powołaj się ,że jesteś krewnym, czy mają interesujące Ciebie dokumenty. Podaj imię i nazwisko żołnierza, stopień, rok urodzenia, imię ojca, nr ewidencyjny i jednostkę w jakiej służył. Dostaniesz szybko odpowiedz czy mają coś. Jako daleki krewny będziesz musiał wykazać najlepiej aktami urodzenia pokrewieństwo i zapłacić 30 funtów czekiem bankierskim za kopie dokumentów. Adres do MINISTRY OF DEFENCE APC DISCLOSURES 5 (POLISH) Building 1 (Ops), RAF Northolt West End Road Ruislip, Middlesex HA4 6NG, adres mail: [email protected] Jak trafisz na Mrs Margaret Goddard to miło i szybko zostaniesz obsłużony. To by było tyle na dzisiaj. Odezwij się jak zdobędziesz dokumenty krewnego z 1 SBS. (2017/05/29 21:12)

zylkos

Hello,hello polecam osobę Dear Andrzejku,tam mają ,,more...more i jeszcze więcej"Prosze pisać w englisz... http://www.warrelics.eu/forum/polish-armed-forces-west-polskie-si-y-zbrojne-na-zachodzie-1939-1947/polish-parachutist-badge-no-4002-a-671466/ (2017/05/29 21:15)

Maly Roman

Bardzo możliwe jest to, że dr. Andrzej Suchcitz też pochyli się nad dokumentami Twojego krewnego :) (2017/05/29 21:23)