Szpiedzy w Warszawie

/ 15 odpowiedzi
Dziś pierwszy odcinek nowego serialu pt: "Szpiedzy w Warszawie". Jest to koprodukcja BBC/TVP.
Jako ze w filmie będa wątki wojskowe, można będzie spotkać znajome GRH...

Zwiastun:http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=aaTkgFKE6AI

Redakcja

A główny kostiumolog to Kuba Wojewoda;-) (2013/01/11 22:58)

Wrotycz

Garderobiany :) (2013/01/11 23:21)

wilczy

Czytałam książkę i jestem troszku rozczarowana gdyż w książce akcja chwilowo dzieje się w mojej miejscowości czyli w Lesznie a w filmie jest to pominięte:) nie jestem ekspertem ale wydaje mi się, że mundury są o wiele lepsze jakościowo niż w serialu Wojna i miłość 1920    (2013/01/12 11:45)

Kriskros1972

Mam pewne wątpliwości po obejrzeniu pierwszego odcinka co do postaci podpułkownika WP w nim występującego. To kawalerzysta, jak siebie tytułuje w wygląda, że z 1 Pułku Ułanów ale co to za ogólnokawaleryjskie proporczyki na kołnierzu munduru? Czy nie powinny być w barwach tego pułku, skoro na pagonach nosi cyfrę "1"? Nosi również w jednej ze scen sznury naramienne przypisane oficerom dyplomowanym a na kołnierzu munduru nie ma orzełka jaki powinien taki oficer posiadać. (2013/01/12 18:53)

atyl

Odznaka pułkowa też z odpustu, nie mówiąc o odznaczeniach, starszeństwie i prawdopodobieństwie uzyskania np OOP przez wojskowego. Albo garderobiany znowu nie miał nic do powiedzenia, albo... (2013/01/13 00:12)

mauser

Niestety kostiumografem nie byłem tylko pracownikiem garderoby od wykonywania pracy zleconej przez konsultanta.  Konsultantem d/s umundurowania w tym filmie był Pan Andrzej Szenajch.

Dodam, że nie jest to film historyczny,akcja dzieje się 1936-39, zaś głowni bohaterowie są asami wywiadu występującymi w różnych odsłonach.  (2013/01/14 01:22)

mauser

Do kolegi  Kriskros1972 ten "podpułkownik WP" nosi odznakę i proporczyki 1 Pułku Strzelców Konnych.
  (2013/01/14 09:05)

Ricardo

Pikanterii sprawie dodaje wypowiedź Pani reżyser, że przy kręceniu obecny był Jej ojciec, który bardzo zwracał uwagę na poprawnośc mundurów (padły słowa o wysokości kołnierzyka, który miał prawo wyglac spod munduru oficerskiego). Widac Starszy Pan już nie dowidział, że przepuścił takie buble. Ale wydaje mi się, że to najmniejsze grzechy tego ... serialu. Poza wszystkim pierwszy odcinek był nudny i nadal pełen stereotypów - niemieccy agenci SD paradują w skórzanych, czarnych płaszczach i charakterystycznych kapeluszach, znakomicie wtapiając się w tłum podobnie im odzianych Warszawiaków :D. Wypisz wymaluj brytyjski serial z lat 70, około 145 odcinka nastąpi istotny zwrot w akcji. (2013/01/14 10:33)

liberty1212

Fakt pierwszy odcinek był nudnawy, może nastepne zmienią systuację.

Mnie natomiast najbardziej drażnił dubbing. Dziwnie to wygląda, podkład bez emocji, jak to mówią "d..y nie urywa" 100% lepiej wyszedłby zwykły lektor, ale to już moja subiektywna opinia. Widać angielskie podejście do tematu.

(2013/01/14 14:41)

WachmistrzKOP

Fakt pierwszy odcinek był nudnawy, może nastepne zmienią systuację.

Oby zdążyły, bo z tego co wiem, ta "megaprodukcja" ma mieć aż 4. (2013/01/14 15:39)

Kamil94

Faktycznie pułkownik ma odznakę 1PSK oraz nosi barwy tej formacji. Co więc robi on w Warszawie skoro pułk stacjonuje w Garwolinie? Trochę dziwna jest jego praca w wywiadzie. (2013/01/14 18:33)

Redakcja

Zastanów się jakie były przedwojenne barwy wywiadu, a odpowiedź stanie się dla Ciebie jasna;-) (2013/01/15 13:56)

mauser

Praca w wywiadzie to raczej dziwna praca. Ten oficer ma być taki żeby nikt,nic nie wiedział :) (2013/01/15 22:24)

Rumcajs

Temat odznak, oznak i korpusuwek dla służb specjalnych II RP omawiany był już przy okazji rozmów o filmie Pogranicze w ogniu, w oparciu o zdjęcie Czarka Adamskiego. W jednym z odcinków na naramiennikach ma toruńskie gryfy. Proponuję zainteresowanym zerknąć. (2013/01/16 23:19)