Szelki w 1. Armii Wojska Polskiego

/ 6 odpowiedzi / 3 zdjęć
Rzecz naprawdę rzadko spotykana. Szelki podtrzymujące pas główny w 1. Armii Wojska Polskiego były ogromną rzadkością. Na zdjęciach sie ich nie widuje.

Stary Kojot

Kopia szelek produkcji rosyjskiej, użytkowana przez naszego kolegę, Macieja Porębę podczas inscenizacji Szturmu Berlina w Modlinie (2010/10/20 12:24)

Stary Kojot

Widok z tyłu na szczegóły konstrukcyjne. Kolega Maciej, jako wybitny spec od militariów rosyjskich, zapewniało wysokiej jakości kopii tych szelek. (2010/10/20 12:25)

JaRost

Witam!Jestem szczęśliwym posiadaczem takowych szelek. jest to super sprawa zwłaszcza jak na pasie ma się sporo ekwipunku ;) dla zainteresowanych foto szelek w całej okazałości. (2010/10/20 15:05)

Janosz

A czy mógłbym prosić o zdjęcie drugiej strony powyższych szelek? Bo tam są chyba klamry do regulacji długości a dobrze ich nie widać i pewności nie mam. Może jakieś wymiary/ szerokości użytych do rekonstrukcji tych szelek psów materiału udałoby się zdobyć?
Pozdrawiam. (2013/11/18 13:42)

kalam123

http://nestof.pl/towar/szelki-glowne-parciane-wz.-1936-doskonala-replika

Niestety cena wysoka... Ma ktoś namiary na tańsze sztuki ?
Jak używanie takowych jest widziane na rekonstrukcjach dla sylwetek od 43 ? (2014/01/20 21:27)

Stary Kojot

To jest Twoja decyzja. Trudno coś komuś narzucać, jak ma wyglądać czy czego nie nosić. Ja znalazłem JEDNO zdjęcie, gdzie widać żołnierza AWP z szelkami. Reszta, to indywidualna decyzja każdego reko-mena... (2014/01/21 05:45)