Szarża pod Krojantami 2014

/ 46 odpowiedzi / 20 zdjęć
formoza58

Darku,a z jakiej jednostki były defilujące "Rosomaki",bo proporczyki są za małe do identyfikacji? (2014/09/12 18:59)

legion etrangere

...witam Kolegę i już odpowiadam - 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana z Międzyrzecza (JW 5700) ...nawet wrzucili info na facebooku ;https://pl-pl.facebook.com/pages/17-Wielkopolska-Brygada-Zmechanizowana-JW-5700/291594574214918 (2014/09/12 21:29)

Bolszewik

Taaa kolega był kiedyś i mu w zupełności wystarczy na cały żywot a teraz jak po patrzy na zdjęcia i filmy to niestrawności żołądka dostaje :)

Kiedyś. Rozumiem i pozdrawiam (2014/09/14 13:47)

legion etrangere

Najciekawsze jest to,że najwięcej do powiedzenia w temacie Krojant mają Ci, co nigdy nie byli tam na inscenizacji,a tylko słyszeli od innych jak tam jest. Trzeba się pofatygować i przyjechać na miejsce i wczuć się w tą atmosferę jaka tam panuje i wtedy dopiero dyskutować. Widziałem różne fotografie z innych inscenizacji i mam wiele wątpliwości,że jest tam tak "koszernie" i nie ma się do czego przyczepić, ale nie byłem więc nie zabieram głosu. Na każdej inscenizacji znajdzie się "rekonstruktor" co nosi "kwiatek do kożucha" więc lepiej nie zabierać głosu w sprawie czegoś czego się nie widziało. A to,że Kolego mi mówił ...szkoda słów ! (2014/09/14 23:57)

legion etrangere

a to taki "kwiatek do kożucha" ...wrzesień 1939 r. ; ludność cywilna a plecak jakiś współczesny; ...ale nic nie mówię bo to tylko jedna z inscenizacji (nie rekonstrukcji !) (2014/09/15 00:22)

darda

/.../ Trzeba się pofatygować i przyjechać na miejsce i wczuć się w tą atmosferę jaka tam panuje i wtedy dopiero dyskutować. /.../

Ale rozumiem, że organizator zastosuje zasadę: satysfakcja, albo zwrot kosztów przyjazdu ? ;-)

(2014/09/15 08:14)

PLIS14PUJ

Dla osób biorących udział w inscenizacji organizator zawsze zabezpiecza środki na zwrot kosztów przyjazdu. W zeszłym roku prosiliśmy o pomoc w zakresie strony "niemieckiej", nikt się nie zgłosił do pomocy merytorycznej w trakcie przygotowań do "Krojant 2014". Szkoda. W przeciwnym razie można byłoby podnieść na wyższy poziom te zagadnienie. W obecnych warunkach widowisko realizowane jest w zakresie jaki obecnie jest możliwy dla organizatora. Może w przyszłym roku znajdzie się osoba - zespół, który weźmie na siebie trud ustalenia i zorganizowania pododdziału w mundurach niemieckich w na akceptowalnym poziomie. W tym roku udało się podnieść poziom w zakresie kawalerii, chociaż w tej materii również organizator widzi konieczność ponoszenia kwestii umundurowania i wyposażenia na poziom wyższy, ale niestety wszystko wiąże się ze środkami. Ale sukcesywnie pozyskuje się niezbędny sprzęt. (2014/09/15 10:12)

PLIS14PUJ

Pomimo wielu mankamentów w wyposażeniu  uczestników, warto jednak obejrzeć zdjęcia bardziej przychylnie z tegorocznego widowiska pod Krojantami 2014". Zapraszam.
https://www.facebook.com/pages/Szar%C5%BCa-pod-Krojantami/217622201744848 (2014/09/15 10:16)

PLIS14PUJ

Dostęp do Facebooka możliwy jest również poprzez stronę internetową Polskiego Klub Kawaleryjskiego. Tam znajduje się również dostęp do Youtube, gdzie zamieszczone są filmiki z tegorocznego oraz minionych przedsięwzięć "Szarży pod Krojantami".
Wejdź i zobacz: www.kawaleria.org (2014/09/15 10:19)

Artur W

Na każdej inscenizacji znajdzie się "rekonstruktor" co nosi "kwiatek do kożucha" więc lepiej nie zabierać głosu w sprawie czegoś czego się nie widziało. A to,że Kolego mi mówił ...szkoda słów !

Jaka trąbka, jaki kolega? Jak to się nie widziało? Po to uczony radziecki Fotografow prowadził swoje badania, żeby można było zobaczyć, jak było, nie fatygując się na miejsce.
Sam wkleiłeś (9 września g. 23:28) zdjęcie, na którym płaszcze motocyklistów i rozkoszny warkoczyk rekona krzyczą same za siebie.

(2014/09/15 11:25)

Ritter234

Koledzy z "Krojant", nasze "czepialstwo" nie jest podyktowane tym, aby wciąż krytykować tą imprezę ale żeby w końcu ktoś ogarnął te "kwiatuszki", które widać na zdjęciach - dodam od lat!!! I jeżeli faktycznie strona polska z roku na rok jest "poprawiana" to Niemcy - mrok Panie - mrok od lat ten sam niekończący się mrok !!! Może skoro nie ma "woli" aby to zmienić to lepiej zrezygnować z "ciemnej strony mocy" ?! (2014/09/15 13:18)

Bolszewik

/.../ Trzeba się pofatygować i przyjechać na miejsce i wczuć się w tą atmosferę jaka tam panuje i wtedy dopiero dyskutować. /.../

Ale rozumiem, że organizator zastosuje zasadę: satysfakcja, albo zwrot kosztów przyjazdu ? ;-)

To już Kolego było mocno tendencyjne ;)

(2014/09/18 07:42)

legion etrangere

..."Sam wkleiłeś (9 września g. 23:28) zdjęcie, na którym płaszcze motocyklistów i rozkoszny warkoczyk rekona krzyczą same za siebie. " ...
...fakt ...wkleiłem takie zdjęcie,o którym wspominasz (90010), tylko musisz wziąść pod uwagę, że nie jest to fotka z inscenizacji tylko z przerwy w inscenizacji lub czas odpoczynku ludzi biorących w niej udział. Zapewniam Cię, że w trakcie inscenizacji warkoczyk zapewne zniknął pod nakryciem głowy (pod hełmem). Trudno wymagać od rekonstruktorów aby na czas inscenizacji obcinali włosy zgodnie z epoką, którą odgrywają. Włosy nosimy prywatnie całe życie a inscenizacja trwa tylko dwie-trzy godziny. I co po tym ? Mają sobie kupić perukę ?! Nie popadajmy w skrajność bo za chwilę będziemy żądać od rekonstruktorów odgrywających Niemców aby wyglądali jak prawdziwi Aryjczycy a więc koniecznie włosy farbowane na blond lub tlenione i koniecznie szkła kontaktowe aby oczy były niebieskie. Innym rekonstruktorom nie odpowiadającym wymaganiom mówimy STOP ! ...dla was nie ma wstępu na pole inscenizacji! Takie myślenie zaczyna być chore ! (2014/09/18 13:28)

legion etrangere

... może i zastosuje taką zasadę ale pewnie będzie chciał jakieś podanie i ze trzy fotografie wnioskującego ... ;-)...nie słyszałem, aby na innych inscenizacjach stosowano taką zasadę - coś czuję,że straciłem "trochę" pieniędzy nie upominając się o zwrot kosztów z dojazdu na inscenizacje czy też rekonstrukcje, które nie przypadły mi do gustu (a były i takie) ...ale to wszystko żarty ...uważam,że należy oglądać i te dobre (aby czerpać wzorce) i te złe tzw. knoty aby ich nie powielać. (2014/09/18 13:39)

kapitan Koot

legion entragere napisał: "Trudno wymagać od rekonstruktorów aby na czas inscenizacji obcinali włosy zgodnie z epoką, którą odgrywają. "

Dlaczego trudno? Ja wymagam, przynajmniej w naszej grupie. Nie wyobrażam sobie kucyka, warkoczyka itp. Podobnie wymagam od żony zdjęcia tipsów do inscenizacji, chociaż to też jest mocno kłopotliwe i kosztuje parę złotych...
(2014/09/18 17:33)

okejos

a gdzie by sie te biedne misie patysie mogły pokzać (muminki)  zostawmy im te krojanty, ot taki skansenik.. a dla pospólstwa ... ups widzów to nawet jak by sie tam pojawili tatarzy czyngis chana tez było by ok.... (2014/09/18 18:46)

Bolszewik

a gdzie by sie te biedne misie patysie mogły pokzać (muminki)  zostawmy im te krojanty, ot taki skansenik.. a dla pospólstwa ... ups widzów to nawet jak by sie tam pojawili tatarzy czyngis chana tez było by ok....

Kolega musi być ważną personą nazywając uczestników j/w o ~25tyś pospólstwa nie wspomnę. (2014/09/21 00:10)

legion etrangere

Źle się dzieje jeżeli ktoś popada w pseudo narcyzm i chce być bardziej koszerny niźli żydowska strawa. (2014/09/22 12:02)

darda

Źle się dzieje jeżeli ktoś popada w pseudo narcyzm i chce być bardziej koszerny niźli żydowska strawa.

Wszakże jeszcze gorzej, gdy stare błędy powielane są wciąż na nowo, i gdy bezrefleksyjnie akceptuje się bylejakość usprawiedliwiając to ilością."Krojanty"  długo pracowały na marną opinię w środowisku rekonstrukcyjnym. By ją zmienić niezbędna jest radykalna poprawa. Sądząc po zdjęciach, taka zmiana jeszcze nie nastąpiła. Może za rok ?  (2014/09/22 12:24)

legion etrangere

...a więc zapraszam Kolegę za rok na inscenizację. Osobiście w niej nie uczestniczę (bo to nie mój temat) ale w roli widza i owszem. I aby wypowiadać się w temacie jakiejś inscenizacji czy też rekonstrukcji uważam, ze należy na niej być (chociażby w roli widza) a nie tylko opierać się na tym co widzimy na zdjęciach i z opowiadań kolegów. Z każdej inscenizacji (nawet tej najbardziej "koszernej") można przedstawić różne zdjęcia i mieć "polewkę" na cały następny rok. Jeżeli widzicie,że źle się dzieje (a ja uważam,że jest - chociaż częściowo - poprawa, bo jako widz uczestniczę w "Krojantach" chyba od początku) to skontaktujcie się z organizatorami widowiska i pomóżcie osobiście. Wyśmiewanie się na forum to nie jest dobra droga do poprawy jakości "Krojant". Pozdrawiam !  :-) (2014/09/22 12:44)

darda

Oferty pomocy składane były niejednokrotnie, a z niektórymi przynajmniej osobami zaangażowanymi w organizację "Krojant", jak najbardziej się znamy. Na razie jest, jak jest. Może będzie lepiej. (2014/09/22 13:57)