szabla wz 34 i oficerki piechoty

/ 7 odpowiedzi

cześć.

szukam dobrego wykonawcy szabli wz. 34 z pochwą oraz oficerek piechoty.

bartek

cześć.

szukam dobrego wykonawcy repliki szabli wz. 34 z pochwą oraz oficerek piechoty.

(2014/02/09 22:03)

Petrus

Szable piękne wykonuje Pan Marek Sobucki, wz. 34 chyba też jest w jego ofercie. Jeśli o oficerki piechoty idzie, to polecenia godny jest Pan Krzysztof Fiślak.

Uwagę moją zwróciło połączenie tej szabli z oficerkami piechoty. Dla spokojności mego sumienia zaznaczę, że szabla ta jest typowo (i tylko) kawaleryjska.

Pozdrawiam :) (2014/02/10 00:42)

bartek

potrzebuję tych rzeczy do kompanii honorowej. jeżeli była szabla piechoty to jaka i gdzie ją można dostać. chodzi oczywiście o repliki. (2014/02/10 19:24)

Petrus

Szabli piechoty sensu stricto nie było, ale była szabla wz. 1921 i szabla oficerska dla wszystkich oddziałów broni wz. 1921/1922. Teraz tylko pojawia się pytanie, której używano do kompanii honorowej? Postawiłbym jednak na szablę wz. 1921, która przypadała w udziale podoficerom. (piszę za "Dzieje szabli w Polsce" W. Kwaśniewicza) Wszystkie można dostać na stronie karabela.republika.pl . (2014/02/10 20:17)

FILIP LWP

poszukaj na aaaaaaaaalllllllleeeeeeeeeeeeeegggggggggrrrrrrrrrrrooooooo są bardzo ładne repliki szbli wz.34  a buty kup i odrestałruj i posłużą prze długie lata na aaaaaaalllllllllllllllllllleeeeeeeeeegggggggggrrrrrrrrrrooooooooooo znajdziesz wszystko więc polecam i pozdrawiam mam nadzieję że pomogłem (2014/02/13 10:44)

Petrus

Osobiście nie polecam szukać na allegro wymienionych rzeczy. Szable na aukcjach w większości są robione pod dekoracje i nie mają oddanych wszystkich detali (w 21/22 we wszystkich egzemplarzach jakie znalazłem pióro było nieprawidłowe). Z oficerkami podobnie. Trzeba bardzo uważać by nie nabyć po prostu sztywnych butów gospodarskich ;) . Jeśli nawet dostanie się oryginały z rozmiarówką też może być różnie, zatem najlepiej trochę poczekać, przyoszczędzić i zrobić na miarę. (2014/02/14 14:41)

Kasza

Polecam pracownie:

www.BatorSzable.pl (2014/03/16 18:29)