Stroje

/ 5 odpowiedzi
Chciałbym się spytać czy rekonstruktorzy dostają stroje historyczne czy też sobie sami muszą zakupić owy sprzęt. Głownie chodziło mi po głowie gdzie można kupić stroje osób cywilnych np. styl Ludwik XVI. Są takie sklepy gdzie można kupić sobie taki strój na własny pożytek ??

Wiek XVIII

np. coś w tym stylu.

Rumcajs

Myślę, że przynajmniej w 95% stroje powstają staraniem i sumptem rekonstruktorów. Te ewentualne 5% to grupy, którym być może udało się podczepić pod jakiegoś sponsora np. gminę, muzeum itp. Ale to raczej rzadkość. Jeśli chodzi o stroje cywilne, to warto poszukać krawców np. szyjących kostiumy teatralne lub chcących pomęczyć się z samodzielnym szykowaniem szablonów i wykrojów. (2011/11/22 19:31)

Messer

Ja myślę, że nawet 99% rekonstruktorów musi umundurowanie kupić za własne pieniądze. Muzeum może pomóc, gmina też, ale w rozsądnych granicach. Ze względów higienicznych nikt nie będzie chciał chodzić w butach po kimś, kto przebiegał w nich dwadzieścia rekonstrukcji i kupił sobie własne. Dlatego, myślę, że rekonstrukcja to drogie hobby, ale jakie jest tanie ? Oprócz wódki i ogórków oczywiście, ale mając tylko takie hobby, to długo się nie pożyje. (2011/11/22 19:50)

Feldfebel

Stroje z reguły na okres XVIII-XIX wieku rekonstruktorzy szyja na zamówienie u znających się na tym krawców. Albo wykonują sami, jeśli umieją szyć . Na PW mogę podać namiary na krawców-jeśli to Ciebie interesuje. (2011/11/24 18:18)

Grenadier

Widzę, że kolega szykuje sie na conajmniej markiza. Peruka to ok 4 tys. reszta trochę drożej ;) (2011/11/25 13:44)

konrad12

Bardzo dziękuje na podpowiedz. (2011/11/26 10:54)