Strefa Militarna 2013 - plusy + i plusy -

/ 20 odpowiedzi / 2 zdjęć
Strefa Militarna 2013 - plusy + i plusy -zapraszamy do dyskusji
Otto Kohl

Eh... to moja 5 Strefa Militarna i niestety ale muszę zacząć od minusów. Poziom złodziejstwa osiągnął w tym roku swoje apogeum. To bardzo smutne, że we własnym gronie rekonstruktorów nie można spokojnie wieczorem pogadać ze znajomymi z innych grup, tylko pilnować trzeba swojego dobytku przed lepkimi rączkami. Słyszałem o kilkunastu przypadkach kradzieży sprzętu, insygniów i replik broni. Wiem, że to nie wina organizatorów bo nie mają na to wpływu, ale smutne to... (2013/07/15 06:19)

okejos

kradzież  to sk... syństwo do kwadratu, ale niestety ludzie sami sie proszą. widziałem takich delikwentów, że mozna było ich rozebrac do naga i tego by nie zauwazyli.
myslę, że jakis procent tych kradzieży to raczej zgubienia zwlaszcza kiedy było "ciagnione"
:)
 a co do replik broni - traktując ja trzeba niestety jak broń i nie spuszczac z oka.
zgodnie z art. "kto zostawia lub porzuca powiezona mu broń lub/i amunicje podlega karze ....."
tutaj mozna zmienić, nie podlega karze a ryzykuje utrate na zawsze :( (2013/07/15 07:32)

okejos

co do minusów - powinna byc wprowadzona cisza nocna od np godziny 00.00 bo ryki, strzały wybuchy itp nie należą do przyjemności przez cała noc.
ludzi to jedno, ale obok jest stadninka i sa tam klacze zrebne i ze źrebakami.

bardzo fajne piro było w tym roku.... ostro :D to na plus
no i sam klimat miejsca i legenda zlotu robi swoje..... (2013/07/15 07:46)

Otto Kohl

Dlatego napisałem, że nie mam pretensji do organizatorów, przecież nie będą chodzić do okoła terenu zlotu i pilnować. Niestety jest to smutny akcent tej imprezy bo nigdzie indziej się z takim czymś nie spotkałem.

Przestanę już marudzić i napiszę o plusach.

- nareszcie poradzono sobie z toaletami i prysznicami, rok temu było ciężko z czystością , w tym się z tym uporano.

- forum grup rekonstrukcyjnych - fajna inicjatywa, szkoda że nie wzbudziła większego zainteresowania, oby za rok było lepiej (2013/07/15 08:37)

JacekN36

Jak tak dalej pójdzie to w przyszłym roku na dużej arenie będzie Omaha Beach z replikami barek desantowych i słona woda pod nogami.

Poziom rekonstrukcji na dużej arenie ciągle pnie się w górę +
Nowe pomysły na dioramy i eventy , mój faworyt to "Variete" i wieczorny występ pań ++
Załatwiony problem toalet, pryszniców i wody +
Zaangażowanie organizatorów +

Co do kradzieży , to moim zdaniem nie było jakiś tragedii, a większość przypadków to zagubienia. W naszym obozie nic nie zginęło , może dlatego że nie pilnowaliśmy go w jakiś szczególny sposób. Ale plusa brak bo wpuszczanie zwiedzających po godzinie 20 było kuszeniem losu ale o tym szerzej przy minusach.

Co do ciszy nocnej to pomysł wart rozważenia, jak dla mnie od godziny 2 po północy do 7 rano z powodzeniem wystarczy. W końcu nie spotykamy się w Gostyniu po to żeby spać.

Rozplanowanie terenu duży minus ale nie dla organizatorów ale dla grup , które "olały" w ostatniej chwili imprezę i nie przyjechały . Dużo terenu świeciło pustkami a w innych miejscach był niemiłosierny ścisk. Organizatorzy powinni wyciągnąć wnioski dyscyplinarne z niewpisywaniem na listę uczestników w przyszłym roku włącznie. Rozumiem, że ktoś może zachorować ale cała grupa ? No i kultura nakazuje powiadomić gospodarzy, że gość nie przyjedzie.

Jacek (2013/07/15 11:17)

JacekN36

Przy minusach miałem dodać o godzinach otwarcia dla zwiedzających.
Sobota godzina 22.00 to przegięcie. Byliśmy na nogach cały dzień!
Kiedy się umyć i zjeść?
Turyści powinni opuścić teren zlotu do godziny 20.00 i nie być wpuszczani przed 10,
to i tak dla nas dzień pracy z nadgodzinami. (2013/07/15 11:24)

Artur W

<blockquote>jak dla mnie od godziny 2 po północy do 7 rano z powodzeniem wystarczy. W końcu nie spotykamy się w Gostyniu po to żeby spać.</blockquote>
Problem polega na tym, że niektórzy w nocy śpią. Nie po każdym zarwane noce spływają jak po kaczce, nie każdy może takie trzy noce odespać w poniedziałek, poniektóry zaś w niedzielę będzie prowadził samochód. Jak się w coś wchrzani, albo nie daj Boże w kogoś, nikogo nie będzie obchodziło, że nie zamawiał sobie nocnych koncertów zwolenników zasady "co będziesz spał, w trumnie się wyśpisz".
<blockquote>
nareszcie poradzono sobie z toaletami i prysznicami, rok temu było ciężko z czystością , w tym się z tym uporano</blockquote>
Jeśli jeszcze w przyszłym roku klopy zostaną rozmieszczone w paru sensownych punktach  po pięć na przykład, a nie 20 czy ile ich tam było w jednym miejscu, a środkowa brama będzie otwarta dla wszystkich, żeby nie było trzeba nadkładać kilometr drogi lub skakać przez płot, radość moja będzie zupełna.

I za lepszy obieg informacji bym się nie pogniewał. Trzeba było pewnej czujności, żeby na bieżąco wiedzieć, jaki aktualnie obowiązuje rozkład jazdy. (2013/07/15 14:19)

FudexFilm

Chyba ten młodzieniec nie zaliczy Strefy Militarnej 2013 do plusów ... i swojego wolontariatu również. Duży MINUS za jego "cenne wskazówki" kierowane do fotografów.  (2013/07/15 18:26)

past

Plusy  toalety i prysznice
minusy niestety 1. w sobotę o  rano , kiedy wreszcie zrobiło się cicho po obozie zaczeli kręcić się pijani ludzie spoza "strefy"  włazili na pojazdy itp  dla mnie duzy minus2. niestety Strefa robi się coraz mniej rekonstrukcyjna, nie wiem czy to rutyna czy cos innego, ale tydzień póxniej jest impreza w Kutnie, finansowo trochę inna i mająca aspiracje, oby organizatorzy strefy nie zapomnieli o o konkurencji3. Sorry ale wpuszczanie publiczności od rana (miali być wpuszczani od 10 ) do 22 jest porażką , niestety ale po kilkunastu godzinach każdy chce wypocząć , chocby zobaczyć inne dioramy4. Niestety ale praktycznie wszyscy zaczeli się zbierać w niedzielę rano  musem nas nikt nie zatrzyma, organizator powinien cos zaproponować. Nie dotkneła nas kradzież , ale kolegów z naszego "obozu" tak dziwne i niepokojące (2013/07/16 20:28)

Krzysiek-J

Ogólnie uważam że zakończenie Strefy dla zwiedzających powinno odbyć się w sobotę wieczorem. W niedzielę od rana widać wielki odwrót i niewiele można zobaczyć co niekoniecznie jest dobrą reklamą dla Strefa dla osób który przyjadą oglądać dioramy tylko w niedzielę. Większość z nas przyjeżdża na strefę w środę/czwartek więc siłą rzeczy w niedzielę przed południem musi się zawijać.

Po za tym minusów nie zauważyłem, co do ciszy nocnej to wymyślono jakiś czas temu coś takiego jak stopery do uszu, u mnie sprawdza się doskonale ;) (2013/07/16 22:26)

Artur W

Ogólnie uważam że zakończenie Strefy dla zwiedzających powinno odbyć się w sobotę wieczorem. W niedzielę od rana widać wielki odwrót i niewiele można zobaczyć co niekoniecznie jest dobrą reklamą dla Strefa dla osób który przyjadą oglądać dioramy tylko w niedzielę. Większość z nas przyjeżdża na strefę w środę/czwartek więc siłą rzeczy w niedzielę przed południem musi się zawijać.

Jak ktoś przyjechał w piątek albo i sobotę, to też niewiele zmienia, bo tak czy owak w poniedziałek trzeba iść do pracy. Rzadko się zdarza, żeby w grupie byli tylko studenci i/lub wolne zawody.
Ale ogólnie się zgadzam, ludzi przychodzących w niedzielę spotyka ciężki zawód. (2013/07/17 09:47)

wolir35

Ludzie nie dajcie się zwariować w końcu to jest zlot i jedziemy tam żeby się oderwać od rzeczywistości i posmakować pola i trudów z nim związanych kiedyś na imprezach nic nie było i wiara dawała radę może jeszcze ustawić domki z klimą i drzakuzi co

(2013/07/22 09:51)

okejos

jacuzi było w piatek .. do woli.. potem sie rozpogodziło :D (2013/07/24 07:44)

wicmann

Witam . Widzę listę życzeń i zażaleń :) Wszelkie uwagi sa jak najbardziej potrzebne do poprawienia jakości Zlotu na przyszłe edycje .Nie można zaspokoić wszystkich życzeń, gdyż każdy ma inne- podczas Zlotu na terenie obozowiska przebywa ponad tysiąc osób. W czasie Strefy obowiązuje regulamin i wystarczyło by jego przestrzeganie w minimalnym procencie, a nie było by tu uwag. Sami uczestnicy dbają o ten specyficzny dobry klimat Zlotu Strefa Militarna. Organizatorzy staraja sie z każdym rokiem trwania imprezy uwzględniać wszystkie zgłoszone uwagi, ale...-kradzieże- jak tu już wyżej wspomniano, to wszelkie zagubienia i kradzieże są niestety dziełem "kolegów" rekonstruktorów z bardzo lepkimi rączkami i trzeba z tym walczyć, a wystawiony sprzęt należy mieć "na oku", a zagubiona broń się już "odnalazła"-lepkie rączki uczestnika zlotu. Do tego dochodzi "przemycanie" ludzi nie zgłoszonych do organizatora, bez opasek zlotu na ręce, gdzie nikt i nic o nich nie wie- często sa to osoby z po za srodowiska , czyiś znajomi, poprzebierani w dziwne mundury-cisza nocna-no cóż, po zmroku na terenie parku są tylko uczestnicy i obsługa, więc wszelkie ekscesy późnonocne nie są udziałem krasnoludków- zbyt głośne ekscesy należy uciszać z zarodku lub zgłaszać do organizatora -umywalnie, prysznice i wc- nie można ich rozmieszczać gdzie popadnie, gdyż są pewne uwarunkowania odnośnie takich miejsc na imprezie masowej-organizator stara się zapewnić jak najlepsze ich serwisowanie i ilość, ale nie można za każdym chodzić i sprzątać, a zdarzają się naprawdę "perełki" w tej dziedzinie-czas trwania Zlotu- to co robimy, to robimy dla publiczności-termin i czas trwania jest określony -można pewne sprawy przedyskutować, a komu sie spieszy-wiadomo ze droga daleka-ciężko zostać do końca, czyli do niedzieli do 14, ale bardzo cieszy, ze jednak wielu zostaje do końca.-cieszy ogromnie ciągły wzrost poziomu zarówno poszczególnych grup, dioram, czy imprez towarzyszących-takich jak gala boksu, mecz piłkarski, czy pokaz mody-a co do Omacha Beach, to może....jest planowana budowa w pobliżu zalewu, więc może już  wkrótce :)Wszelkie uwagi bierzemy głęboko do serca , pozdrawiam i do zobaczenia za rok :) (2013/09/04 21:54)

Pettersen

W tym roku podobno wszyscy będą zadowoleni, tak przynajmniej zapewniają wszyscy uczestnicy :) (2014/03/23 20:59)