Sten mk 2 kupię części

/ 5 odpowiedzi
Poszukuję oryginalnego Stena Mk2 lub oryginalnych części. Z wielką chęcią kupię. Ma ona dla mnie charakter sentymentalny. Chcę uczestniczyć w rekonstrukcjach i uważam że należy zacząć od konkretów ;) . Prosziłbym o informacje o osobach które się zajmuję rekonstruowaniem broni oraz które chcą ja sprzedać , a także o linki z tymi informacjami. Proszę o pomoc.
ajzeman

Kolego polecam koncesjonowane firmy, które sprzedają broń deko z papierem CLK. Jest np gunservis. Poszukując w internecie oryginalnej broni kupionej z ręki do ręki raczej nic nie zdziałasz. Po pierwsze w internecie broni się nie kupuje (poza firmami) a po drugie takie kupowanie sobie giwery w necie jest wg. naszego prawa nielegalne o ile nie pochodzi z koncesjonowanego źródła. A firmy, które się tym zajmują mają czasem i steny.  (2012/11/12 00:47)

argo

Oryginalnego Stena MkII jest sens kupowac tylko w sytuacji gdy interesuje cie aspekt kolekcjonerski, jesli chodzi tylko o rekonstrukcje historyczne,to jest to jedna z najprostszych ( i najtańszych) do wykonania replik broni, dokona tego średnio uzdolniony ślusarz, a dokumentacja jest dostępna w necie. (2012/11/12 16:55)

harnaś

dziękuję za pomoc ;) (2012/11/12 22:09)

harnaś

dziękuję za pomoc:) (2012/11/12 22:09)

walther38

Przestrzegam przed bezkrytycznym używaniem dostępnych w sieci "planów" stena.
Jest to namiastka wykorzystująca jedynie kilka elementów prawdziwego Stena ale zewnętrznie z nim mająca mało wspólnego, co jest istotne szczególnie dla rekonstruktorów.
Na rysunki widać wyraźnie różnice. (2013/07/22 17:52)