Starówka 1944 plusy dodatnie i plusy ujemne

/ 15 odpowiedzi / 2 zdjęć
Starówka 1944 plusy dodatnie i plusy ujemne
FudexFilm

Największym i najważniejszym plusem jest to, że inscenizacja Powstania Warszawskiego odbyła się w końcu po paru latach w Warszawie! (2012/09/24 08:49)

wojtekjankee

Największym minusem jest to, że dowiedziałem się o tym po fakcie (tzn. w tej chwili). :( (2012/09/24 11:56)

darda

No to już wiemy wszystko o ekstremalnych zaletach i wadach :-)
A co pośrodku? (2012/09/24 12:03)

Rumcajs

Pośrodku to jest jeszcze widok twarzy zaskoczonego kierowcy autobusu wycieczkowego, który po ruszeniu ze świateł przy Pl. Krasińskich w stronę Żoliborza zobaczył bezpośrednio przed sobą jadący na niego czołg. Szczęką prawie porysował asfalt. Ale proszę tego nie odbierać jako winy Organizatorów. Przelot Miodowej w Bonifraterską został zamknięty zgodnie z uzgodnieniami z Miastem dopiero tuż przed samą inscenizacją. Jednakże w dzisiejszych czasach czołg poruszający się na gąsienicach w normalnym miejskim ruchu ulicznym i reagujący na światła, może zaskoczyć nawet najbardziej opanowanego kierowcę.
(2012/09/24 13:32)

Nuori

Niesamowita atmosfera, duże nasycenie broni strzelającej i amunicji do niej. Ogromna, (rzekłbym nawet przesadzona jak na skromne powstańcze warunki ;-) ) ilość granatów. Świetna pirotechnika, no i ujrzenie w akcji powstańczego miotacza płomieni. Coś pięknego. Wymieniać można by długo.

Z minusów można wymienić nagłośnienie, które czasem szwankowało i nie dało się słyszeć narracji stojąc w większej odległości.
Inną sprawą, która mnie zaskoczyła to sytuacja przy pierwszym ataku Niemców z użyciem Panthery. Sunący czołg a na ulice wchodzą nagle ludzie przechodząc pod barierkami by robić zdjęcia i zbierać łuski po poprzedniej wymianie ognia. Gdy zwróciłem uwagę stojącemu nieopodal członkowi Strzelca by ,,ogarnął" wraz z kolegami ludźmi ten spojrzał na mnie zdziwiony z pytaniem ,,to tam nie wolno wchodzić?" (2012/09/24 14:01)

focke-wolf

A to nie wiesz, że często zapraszają takie organizacje jak Strzelec, aby robiły za ochronę. Inna sprawa, że nie bardzo są do tego przeszkoleni.

Amunicji fakt, dużo było. Ale, co do granatów, to powstańcy nie zawsze mieli broń strzelającą, rzadko mieli broń maszynową, za to łatwiej było właśnie o granaty. Produkcji własnej lub zdobyczne.

Ogólnie, to duży plus, że po latach w Warszawie wreście jakaś rekonstrukcja w centrum miasta się odbyła.

(2012/09/24 17:30)

Rumcajs

A to nie wiesz, że często zapraszają takie organizacje jak Strzelec, aby robiły za ochronę. Inna sprawa, że nie bardzo są do tego przeszkoleni.

Swego czasu miałem możliwość na imprezie np. "Czerniaków 44" kierować właśnie taka ochroną. Miałem do dyspozycji 12 Strzelców. Powiem nieskromnie, że byli bardziej operatywni niż pewna bardzo znana firma ochroniarska. Doszło do tego, że to Strzelcy kierowali ochroniarzami.
(2012/09/24 17:45)

Rumcajs

Jestem zdziwiony. W inscenizacji brało udział ponad setka ludzi i tak niewiele jakichkolwiek wypowiedzi. Dobre rozpoczęcie z dynamicznym i płynnym przejściem od spokojnej okupacyjnej ulicy, do godziny "W" i ataku na posterunek niemiecki. Myślę, że dobra narracja i działania na barykadach. Ale mnie zabrakło ludności cywilnejna terenie miedzy barykadami. Choćby przemykającej się pod murami. A przecież była, bo chyba nie wszyscy przeistoczyli się w powstańców. No i właśnie tu mogły spokojnie pokazać się dzieci, a ich udział zredukowano do minimum. (2012/09/27 20:04)

Jacek

Rumcjas, jak inscenizacja takie komentarze. Tak poprostu.

A ja się zastanawiam -czy jest na świecie jakiś sposób aby przeszkolić członków tzw. grup powstańczych w obsłudze broni, w technice trzymania broni, w zachowaniu z bronią, bo jak popatrzyłem sobie na ten film, to szanowni koledzy żal d.... ściska. Myśliwi nie wojsko.

Chyba, że to ma tak wyglądać na cywil bandę, ale kurde , większość oddziałów powstańczych w 1944 roku stanowili ludzie przeszkoleni w konspiracji. Obyci z bronią. A kamera w kilku scenach filmuje na 1 palnie np: delikwenta ciągnącego Mausera za lufę po asfalcie - jeszcze przed walką. (2012/09/29 20:31)

okejos

heheh i koszty wynajecia broni znowu wzrosną..... (2012/09/30 13:06)

Stary Kojot

Polecam wszystkim "bystrookim"... 4'29 - 4'30... Bezpośrednie trafienie strzelca MG granatem z petardą. Gratuluję wyobraźni...:( (2012/09/30 13:25)

Stary Kojot

Hand Grenade Direct Heat...  (2012/09/30 13:32)

Wrotycz

A jaka była odległość między barykadami 15 czy 20 metrów ?
W takim wypadku należało by zrezygnować wogóle z rzucania granatami bo to komicznie wygląda.

Oczywiście rozumiem że inscenizacje walk w mieści robione na ulicach które na co dzień są użytkowane jest bardzo trudne i ograniczone odległościami i czasem wyłączenia jej z ruchu, przed i po inscenizacj bo trzeba to wszystko pospzątać. (2012/09/30 14:14)

argo

A ja się zastanawiam -czy jest na świecie jakiś sposób aby przeszkolić członków tzw. grup powstańczych w obsłudze broni, w technice trzymania broni, w zachowaniu z bronią, bo jak popatrzyłem sobie na ten film, to szanowni koledzy żal d.... ściska. Myśliwi nie wojsko.

Kolego Jacek badzcie taki mily nie wozic sie po mysliwych, bo ci nie dość ze zazwyczaj maja czesto  pojecie o broni wieksze niz spora cześć grona rekonstruktorskiego, to w przeciwienstwie do wiekszości GRH, posiadaja bron swoja prywatnie, czyli za którą musieli czesto wyłozyc pewną,  często znaczną ilość biletów NBP, co skutecznie zabezpiecza przez pomysłami typu ciągniecie za lufe/kolbe po asfalcie tudziesz innej substancji drogowej ;-) ...i byc może w kwestiach własnosci mamy przyczyne ze niestety spora grupa rekonstruktorów nadal traktuje wypożyczoną broń, niczym obywatel mienie państwowe za peerelu ;-) (2012/09/30 22:06)