Sprowadzenie broni deko z zagranicy - prośba o pom

/ 7 odpowiedzi
Witam szanownych kolegów.

Obecnie przebywam w Anglii i mam możliwość zakupu broni deko (deactivated gun). Broń ta oczywiście pozbawiona jest cech użytkowych (można z niej oddać jedynie suchy strzał) i posiada certyfikat deaktywacji. Po zakupie tej broni chciałbym ją przewieźć do Polski.
I tu właśnie jest problem. Nie wiem w jaki sposób mogę się ubiegać o wydanie zgody na posiadanie takiej broni w Polsce.

Jeśli ktoś z Was sprowadzał w taki sposób broń lub wie jak to zrobić bardzo proszę o poradę.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam 
Wrotycz

Z tego co mi wiadomo polskie prawo nie uznaje żadnych innych dokumentów z krajów Unii Europejskich, potwierdzających pozbawienie cech bojowych tylko CLK KGP.

Z tego co słyszałem to jedyni można zlecić zakup broni filmie która ma zezwolenia no obrót bronią w Polsce i taki egzemplarz musi przejść przez CLK KGP ( czy będą po swojemu coś wiercić i spawać czy tylko oznakują nr i CLK nie wiem, na pewno opłatę pobiorą )   wtedy uzyska się dokument na podstawie którego taka broń można zarejestrować i legalnie cieszyć się jej posiadaniem. Oczywiste rozwiązanie takie podwaja koszty

Import indywidualny broni Deko z Europy do Polski różnie się kończy. (2012/09/23 21:18)

wojtekjankee

Zwłaszcza jeśli chcesz ją przewieźć samolotem. (2012/09/23 23:13)

yano57

Poszukaj pomocy na forum broń.pl
http://bron.iweb.pl/
oraz w Ruchu Obywatelskim Miłośników Broni
http://www.romb.org.pl/

Nie jest to temat, który dobrze znam, ale słyszałem, że osoby, które prywatnie podejmowały takie przedsięwzięcia miały kłopoty prawne.

W Polsce każda broń trwale pozbawiona cech bojowych, aby mogła być posiadana legalnie musi zostać zaakceptowana przez Centralne Laboratoriom Kryminalistyczne. Posiadać stemple tegoż laboratorium oraz zostać zarejestrowana.

Jedyną legalną drogą jest znalezienie osoby lub instytucji, która posiada koncesję na obrót bronią itp. i za pośrednictwem tej firmy dokonać wszystkich formalności.

Ale szczegółów szukaj na portalach, które poleciłem.     (2012/09/24 09:31)

Hubertok

Można jeszcze postarać się o zezwolenie na posiadanie broni do celów rekonstrukcji (z tego co słyszałem będą być może tańsze niż dekowce a strzelające "wyłącznie amunicją ślepą"). jedyny problem to dodatkowe koszty postępowania administracyjnego (opłaty za lekarzy, skarbowe i egzamin - razem ok 1.500 zł + koszt szafy atestowanej jakieś 500 zł <najbiedniej>)
Tak więc jeżeli chcemy sobie postrzelać z własnej broni to musimy wyskoczyć z jakiś 2.000 zł

pozdrawiam (2012/09/25 08:04)

Otto Kohl

Kolega miał sprawę w sądzie za sprowadzenie deko z niemiec. Trwało to około roku, deko zostało mu zwrócone bez żadnych papierów CLK , a sprawa umorzona. I gdzie tu sens ;) ? (2012/09/25 08:40)

Fred

Daj numer do siebie to pomogę. (2012/09/25 12:21)

zawil

Wysłałem wiadomość na Twoją pocztę w profilu. (2012/09/30 22:25)