Spodnie do turystyki

/ 5 odpowiedzi
Witam. 

Potrzebuję pomocy. Szukam spodni do noszenia w cywilu i na wypady w góry. 
Wypatrzyłem sobie taki model: 
http://www.militaria.pl/helikon/spodnie_helikon_utp_policotton_ripstop_beige_(sp-utl-pr-13)_p10874.xml?cat=198 

Krój i ilość kieszeni bardzo mnie ciekawią. Ogólnie fajnie się prezentują. 
Bardzo proszę o opinię i ewentualne linki do waszych propozycji. 

Pozdrawiam.
Tara

Chyba nie to forum, ale niech będzie. Generalnie nie jestem fanem spodni cywilnych udających wojskowe, chociaż Helikon z tych wszystkich podrób ma najlepszą opinie. Generalnie w tej cenie kupisz sobie nowe (magazynowe), klasyczne, kontraktowe, M65. Doskonałe do codziennego chodzenia i do turystyki. Pożyją wiele lat, są wygodne i praktyczne. (2013/08/05 09:56)

Stary Kojot

Helikon robi najlepsze podróby na rynku, ba; spotkałem sie nawet z opinią, że wyroby Helikona są staranniej zrobione niż ciuchy kontraktowe (bo niby klient jest bardziej wymagający, bo sam płaci, a nie armia...:)))Te 12 kieszeni, to taki "chłyt marketingody"...Potrzebne Ci będą najwyżej 4. (2013/08/05 18:15)

WachmistrzKOP

Akurat ja osobiście zgadzam się z opinią, że wyroby Helikona są lepsze i bardziej przemyślane od tego na czym są wzorowane. Niezależnie od tego nie ma sprzętu do wszystkiego, a w zasadzie jeśli coś ma być do wszystkiego to naogół jest do niczego.
UTP to naprawdę fajne spodnie, bardzo wygodne, ale na miasto, ewentualnie wycieczkę, ale autokarową. Kieszeni mają faktycznie sporo, ale większość to niewielkie kieszenie wyraźnie dedykowane (na telefon, scyzoryk itp), nawet te główne nie są bardzo obszerne, więc "spakowanie się" na całą wycieczkę w kieszenie spodni jest niemożliwe (choć gdyby nawet było to uważam to za niewygodne rozwiązanie).
Osobiście w teren, na wyprawę górską czy nizinną, ale poważną polecam model SFU tej samej firmy: lekkie, wytrzymałe, z dużymi dobrze ulokowanymi kieszeniami cargo na udach, z kilkoma mniejszymi kieszeniami dedykowanymi, żeby scyzoryk, komórka czy krótkofalówka były zawsze pod ręką i możliwością sznurowania powyżej buta co przydaje się na błotnistym podłożu. (2013/08/06 21:01)

Tara

Romi od Tesarów , Milteców jak najdalej. Kolega kupił nowe buty za ponad 200zł. Oczywiście na pudełku super, military, solder, extreme, protector, cordura, itp. Pierwsza wycieczka do lasu i wyciągał z nogi małe patyczki ( nie gwoździe) poprzebijane przez podeszwę wykoną z pianko- czegoś. Nie wspominając już o tym, ze cordura spruła się po przejściu po krzakach. Ja mam podobne doświadczenia z ich ciuchami. Spodnie wystarczały mi na 2 tygodnie. (2013/08/07 10:50)