Sochaczew 2012 - plusy dodatnie i plusy ujemne

/ 27 odpowiedzi / 2 zdjęć
Sochaczew 2012 - plusy dodatnie i plusy ujemne
rowery

Na gorąco po powrocie z bitwy. "Plusów ujemnych" nie widzę. Bardzo dobra organizacja, bardzo dobra atmosfera, staropolskie przyjęcie rekonstruktorów przez organizatorów, logoistyka i łączność bez zarzutów, pirotechnika doskonała, jak również obsługa księgowa przez Panią Magdę. Wielkie dzięki dla kolarzy z Sochaczewa z Wojtkiem Babulewiczem na czele /oczywiście Marka Babulewicza też pozdrawiam/. "Kostia na czołogu" super, również DAK z Poznania i ułani 7 Pułku jako p.lot tylko podziwiać, jak zwykle w wysokiej sprawności "łącznościowcy" do Piotra i piechota Jakuba. Generał jedyny w swoim rodzaju Pozdrowienia dla wszystkich walczących stron i oczywiście a szczególnie dla organizatorów i ich pododdziałów.
PS. (...) I znów Dardzie nie udała się przejechać "naszych rowerów..."
Jeszce raz pozdrawiam. Z wielkim szacunkiem i podziękowaniem.
Łuk-Murawski (2012/09/15 21:20)

okejos

na plus
ilośc sprzetu, ludzie, broń i amunicja, atmosfera, żarełko!! scenariusz.
na minus troche za blisko byli polacy i niemcy  (ale to wymuszała ilość miejsca)
na minus - ten idiotyczny peron w kształcie bunkra - zasłąniał sporo tego co sie działo za - dla widzów.
w sumie impreza super... (2012/09/15 21:22)

mauser

Okejos - trzeba było się kłaść przed peronem  a nie za :)

Dziekuję wszystkim za przybycie i uczestnicwo!

Ja ze swojej strony nadmienie, że to nie wspaniały-rekonstrukcyjny mundur czyni żołnierza a jego znajomość musztry i karność ( szturm!!!)

...zachrypłem (2012/09/16 01:14)

Stary Kojot

Przed peronem nie można było, bo... miny...W sumie ten sarkofag mógł być 2/3 niższy:)Ja odczuwam pewien niedosyt, gdyż ze względu na podobieństwo poszczególnych scen w kolejnych epizodach, mogłem je trochę inaczej przeprowadzić.
Generalnie... "Bzura" trwa nadal... (2012/09/16 09:10)

okejos

Okejos - trzeba było się kłaść przed peronem  a nie za :)

hehe w panzer II ciężko sie jest połozyc :D :D
(2012/09/16 10:27)

okejos

jedno z wielu (2012/09/16 12:08)

Jacek

Muszę wreszcie przemalować te "cholere" bo już patrzeć nie mogę.

Ale doczekałem się wreszcie, że po 10 latach Kusiak wygląda jak pancerny, a nie "pół dupy zza krzaka".

Zdjęcie, zdjęcia, dawać zdjęcia, proszęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęę......................... (2012/09/16 13:07)

focke-wolf

Z pewnością plusem dodatnim było inne usytuowanie trybuny dla VIP-ów i miejsca dla fotoreporterów. Teraz mieli za plecami nowoczesne budynki osiedla, a w oddali za polem rekonstrukcyjnym były jakieś szare hale, co mniej razi na zdjęciach.

Największym plusem dla mnie osobiście pokaz walki powietrznej dwóch samolotów: górnopłat Kuby ucharakteryzowany na PZL P.11 i Zlina (?), który był ucharakteryzowany na powiedzmy Messerschmitta Bf-109.

Jedynym drobnym minusem był ten za wysoki peron, a w zasadzie dwa perony, co można uznać za stację kolejową.

(2012/09/16 13:24)

Stary Kojot

A nawet dworzec kolejowy... (2012/09/16 13:45)

Pathe39

7 DAK wraca do Poznania :)

http://i361.photobucket.com/albums/oo59/samungl/20120915681.jpg (2012/09/16 14:10)

focke-wolf

Ja, z kolei wracając zachaczyłem o Łomianki i pomagałem wyładowywać armatę parawosławną i Boforsa. No, ale przynajmniej Koledzy z 7 DAK mieli co czytać siedząc na podłodze w korytarzu wagonu, bo jak się domyślam to są te rozdawane przy okazji gratisowe numery pewnego pisma o tematyce militarnej. (2012/09/16 15:57)

Redakcja

Oj nie ukrywajmy, że bezpłatne numery dostarczyła firma Kagero:-) (2012/09/16 16:07)

Pathe39

Podziękowania dla Kagero :) Miły gest :) (2012/09/16 16:27)

okejos

Muszę wreszcie przemalować te "cholere" bo już patrzeć nie mogę.

Ale doczekałem się wreszcie, że po 10 latach Kusiak wygląda jak pancerny, a nie "pół dupy zza krzaka".

no przy naszych gabarytach to Leszek zawsze bedzie wyglądać jak pół dupy  :D

(2012/09/16 16:30)

darda

Do imprezy trudno mieć jakiekolwiek zarzuty - może trochę więcej "Niemców" by się przydało?

Na razie jakoś niewiele zdjęć i filmów, choć już się pojawiają. Taki np. znalazłem: http://www.youtube.com/watch?v=OGhui1kz_zQ (2012/09/16 17:43)

FudexFilm

Na razie jakoś niewiele zdjęć i filmów, choć już się pojawiają.

Filmik już się robi :)

(2012/09/16 23:51)

7puminskmaz

impreza super :-)
szkoda, że samolot niemiecki na koniec nie puścił dymku, jak do niego pruliśmy z CKM-u ;-) (2012/09/17 00:07)

atyl

szkoda, że samolot niemiecki na koniec nie puścił dymku, jak do niego pruliśmy z CKM-u ;-)

Bo nie trafiliście :)

(2012/09/17 10:50)

darda

Kuba dymił - może to wcale nie Messerschmitt go dostał ? ;-))

(2012/09/17 11:42)

mauser

Jeśli chodzi o perony to wedle planu stacyjka kolejowa miała być tylko tłem dla przesuwających się ze wschodu na zachód ruchów wojsk. Po jej wybudowaniu okazało się, że organizacja rozstawienia publiki została zmieniona i trzeba było wpleść ją jakoś w całość widowiska ( linia walki północ -południe ). Wysokość "peronów" była już podyktowana potrzebą zachowania skali obiektów dla widzów znajdujących się najdalej akcji ( publika przy olimpijskiej).
Coś symbolizującego stację musiało stanąć bo obrazowaliśmy walki 4 kompanii 18 pp w rejonie dworca PKP.
Skromna, pod kątem realiów scenografia nie mogła się rozwinąć w coś bardziej imponującego ze względu na b. złe warunki pogodowe podczas budowy (6 ludzi na polu, 2 dni nieustannego deszczu i +12 st :(     (2012/09/17 13:36)

pi.ko

Tylko czy Sochaczew miał perony w takim rozumieniu jak dzisiaj? Większość stacji czy przystanków miała jedynie tzw. tory stacyjne (szerzej rozstawione) tylko na co większych stacjach były wsiady, perony i ładownie. 
Szczerze mówiąc, jak to zobaczyłem, myślałem że to ma być ten transport do wysadzenia. :) (2012/09/17 15:26)

kubamysluk

Kuba dymił - może to wcale nie Messerschmitt go dostał ? ;-))

Aleeee.... Kuba był Messerschmittem własnie. I rzeczywiście miał dymić - ale jak to już bywało: piro nie poszło. Ten dolnopłat to ultralekki Zodiac CH601, obecnie NOWY samolot Kuby.

Natomiast na górnopłacie, w malowaniu P11 latał Szymon Sadowski z W-wy, to kiedyś BYŁ samolot Kuby (ultralekki Tulak).

Obie maszyny "na wyposażeniu" AA7 :)

(2012/09/17 17:06)