skradziony medal

/ 2 odpowiedzi
witammój dziadek Stefan Wożniak walczył w armii Andersa , walczył pod Monte Cassino za co dostał odznaczenie tylko nie jestem pewny czy Krzyż Monte Cassino czy Virtuti Militari  - mama i ciocia twierdza że Virtuti . to oznaczenie zaginęło wraz z legitymacją  gdy ciocia próbowała załatwić dziadkowi rentę  , ale ani renty nie dostał i zginęło odznaczenie . ja dowiedziałem się o tym fakcie rok temu chciał bym coś z tym zrobić . czy można gdzieś dowiedzieć się czy takie odznaczenie było nadane , nr legitymacji . nr odznaczenie . Dziadek 5 lat po wojnie dopiero wrócił z Anglii więc te dokumenty  mogą być tam ale nie wiem gdzie wysłać list lub e-mail .bardzo bardzo  proszę o pomoc . dziękuje  
al-Muell

teoretyczne o info na temat ewentualnego odznaczenia VM można skierować d Instytut Sikorskiego. Ale warto wcześniej sprawdzić czy dziadek figuruje na listach kawalerów VM dostępnych w internecie (inna sprawa czy są kompletne).Jeśli chodzi  ogólne informacje  służbie, to Można pisać do archwów brytyjskich, ale jak dziadek wrócił do Polski w 1950r., to raczej oficalnie, więc zeszyt ewidencyjny może być w CAW.  (2015/12/02 07:26)

wojsko

Witaj,

Jesli Twoj dziadek sluzyl w PSZ to znajdziesz jego przebieg sluzby wysylajac list z instukcja pod ten adres w Angli;

Ministry of Defense

APC Polish Inquiries

Building 28 B, RAF Northport

West End Road

Ruislip

Middlesex HA4 6NG, Great Britain

W liscie muszisz podac doklade Imie I nazwisko, date I miejscowosc urodzenia, imiona rodzicow twojego dziadka.

powodzenia

(2015/12/08 07:38)