Skinheadzi militarni w Rosji

/ 10 odpowiedzi
JaRost


No jest to niepokojące i przykre, ale na naszym podwórku także znajdą się brunatni "patrioci". Może nie są tak widoczni na co dzień i nie wrzucają filmików na YT (chociaż można się doszukać)
Rosjanie mają coraz większy problem w neonazistami. To już nie obrzucanie się jajkami na paradach równości. pod linkiem reportaż na ten temat. http://www.youtube.com/watch?v=t0FqLI3fXrA&feature=related (2010/10/18 19:27)

SKWARA192


ALE TRZEBA PAMIĘTAĆ ,ŻE NARODOWIEC A FASZYSTA TO JAK NOC I DZIEŃ.
BO JAK BY PRZYJMOWAĆ ŻE NARODOWIEC TO FASZYSTA,TO KAŻDY PATRIOTA KTÓRY ODDAŁ ŻYCIE ZA OJCZYZNĘ TO FASZYSTA. (2010/11/19 09:21)

Damiano93


Masz rację ludzie dość często mylą patriotyzm z nacjonalizmem a nacjonalizm z faszyzmem (nazizmem). Więc dla niektórych nacjonalista a nazista to ten sam człowiek, a inni nie mają w ogóle pojęcia a tym. W zamieszczonych tu filmach widać tylko ludzką nieświadomość, a może i głupotę. (2010/11/19 14:30)

Foma F Nizniew


Faszyzmu z nazizmem też nie można mylić, to jak mylenie socjaldemokracji z komunizmem. (2010/11/20 23:06)

Cezarius


Nazizm w poprzednim systemie celowo był kojarzony z faszyzmem. Aby człowiek radziecki nie kojarzył socjalizmu radzieckiego z socjalizmem niemieckim. Aby "wielka wojna ojczyźniana" nie przeszła do historii jako "wielka wojna socjalistyczna". Nie ma nic dziwnego w rosyjskich ruchach neonazistowskich to najnormalniejszy w świecie dalszy ciąg myśli ZSRR. Dopóki tacy ludzie jak Putin rządzą tym krajem, takie ruchy będą się mnożyły. (2010/12/08 00:52)

użytkownik9025


No a My Polacy jesteśmy przez takiego np. Grossa, przedstawiani jako wyjątkowe bydlaki i to w całej masie, jako cały naród. W jego publikacjach jesteśmy winni wszystkiemu złemu w pierwszej połowie XXw. i taki np. zachodnioeuropejski czy amerykański  zwykły zjadacz fastfoodu wierzy, że Niemcy zlikwidowali Polskie Obozy Śmierci gdzie Polacy mordowali Żydów, homoseksualistów, Cyganów.
A co do Rosjan, to mają nad nami te przewagę, że są u SIEBIE. A My musimy tolerować a nawet szanować, pod rygorami restrykcji, wewnętrznych wrogów, tylko polsko języcznych. Takiego choćby kłamcę, udowodniono mu te kłamstwa, Żyda Grossa, czy polakożercę Michnika. (2011/01/08 23:37)

Rumcajs


Grass jest pisarzem kontrowersyjnym. Jego książki bazują na emocjach i tyle. Nie sądzę, żeby statystyczny fastfudożerca amerykański wierzył w cokolwiek, co on pisze, ponieważ raczej ta książka do no niego nie dotrze. To literatura niszowa i tak naprawdę, to sami robimy jej reklamę. Właśnie tego typu wypowiedziami. Gdyby nie głosy oburzenia i wiele artykułów oraz programy TV na ten temat, to mało kto by słyszał nie tylko o książce lecz również o Grassie. (2011/01/08 23:55)

użytkownik9025


Jest ten Gross profesorem na kilku uniwersytetach w USA, jego książki są bardzo reklamowane tamże a i w krajach Europy zachodniej. Było by miło gdyby było jak Kolega Rumcajs pisze.
Gross został odznaczony wysokimi odznaczeniami polskimi, ma Legię Honorową...
A jak wieść gazetowyborcza niesie Orzeł Biały dla Grossa, za "dawanie świadectwa prawdzie, która wyjaśnia i zbliża", już leci. (2011/01/09 00:14)

Wrotycz


A gdzie w temacie jest Gross ? jeśli chcecie dyskutować to załóżcie nowy wątek. ! (2011/01/09 00:29)