Sierpniowe niebo. 63 dni chwały

/ 4 odpowiedzi
Gatunek: wojenny/ historycznyNajlepsza zachęta do obejrzenia Filmu?( chyba że znów się mylę)„Najlepszy film, jaki widziałem” gen. Janusz Brochwicz-Lewiński „Gryf”, żołnierz AK z Batalionu Parasol, legendarny obrońca Pałacyku Michla.
„Pod tym sierpniowym niebem, walcząc w drużynie Orląt na warszawskiej Starówce, mój ojciec wszedł w dojrzałość. Poszły w bój warszawskie dzieci – jak pisał w znanej piosence mój stryj. Kto dziś o nich pamięta? Gdzie jest dzisiaj tamto sierpniowe niebo? Kto dziś jest nosicielem tamtych, wzniosłych ideałów? Nowe elity, warszawska inteligencja, czy może dzieci ulicy  , składające wieńce w miejscach pamięci, malujące na ścianach graffiti z symbolem Polski Walczącej?,,reżyser filmu

Mozets

Prezydent ( demokratycnie wybrany) mojego miasta chce doprowadzić do ogólnopolskiego procesu sądowego potępiającego wybuch i przebieg Powstania. Miałby się on odbyć w moim( czy już nie moim ???)  mieście. Oskarżonymi mieliby być żyjący i nieżyjący uczestnicy powstania i ich dowódcy. Zabronił włączenia syren o godzinie "W". Ciekawe jest, że jak PIS tworzył rząd- "prezydęt" wył syrenami i nie miał procesowych pomysłów. Jak PO zaczęło  się produkować - poglądy zmieniły mu się diametralnie. Oj dobrze, dobrze być cysorzem... ( T.Chyła...) (2014/06/13 14:52)

agdar7

Żyję już trochę czasu na tym świecie i jak czy tam takie ,,kwiatki,,
 ,, Prezydent ( demokratycznie wybrany) mojego miasta chce doprowadzić do ogólnopolskiego procesu sądowegopotępiającego wybuch i przebieg Powstania. Miałby się on odbyć w moim( czy już nie moim ???)  mieście. Oskarżonymi miele by być żyjący i nieżyjący uczestnicy powstania i ich dowódcy. Zabronił włączenia syren o godzinie "W".,,
Coraz bardziej rozumiem dlaczego przez 123 lata byliśmy pod zaborami ,jak wybieraliśmy takich przedstawicieli władzy ,jak wyżej opisany prezydent miasta gdzieś  w Polsce.
Prezydent ,który ma takie pomysły może sobie śmiało sprezentować młotek ........................  (2014/07/06 17:52)