S瘯owa 5, 6-V-2012. Jak by這?

/ 77 odpowiedzi / 3 zdj耩
radio

SERDECZNE DZI艼I dla  Organizator闚 i Rekonstruktor闚 za zaproszenie i mo磧iwo嗆 uczestnczenia w  wspania貫j  imprezie. (2012/05/07 09:22)

jazlowiak

S瘯owa to nie rekonstrukcja to stan umys逝:-) Pierwsza z wielkiej czw鏎ki imprez pierwszowojennych strony rosyjskiej za nami. Bardzo dobre kontakty z organizatorami, super Ma貪o鄂a - czyli pani W鎩t oraz typowa bieszczadzko - beskidzka pogoda (jestem starym bieszczadnikiem z OB-40) - ja osobi軼ie 瘸逝je tylko, 瞠 zabrak這 mi czasu na sacrum czyli odwiedzenie cmentarzy, na kt鏎ych ostatni raz by貫m w latach osiemdziesi徠ych - a jak mniemam wiele si na nich zmieni這. 
Po stronie rosyjskiej normalka, kontredansik u hrabini Woronieckiej, Wrotycz i Ksi康zu, kt鏎zy zadzier瞟n瘭i odwieczn ni przyja幡i ze 110 i jak zawsze ze 109. Sam nie wiedzia貫m, 瞠 rosyjski w wykonaniu Wrotycza to taki 酥iewny j瞛yk. I 瞠 "szara piechota' to ulubiony przeb鎩 110:-)
Stanowczo za ma這 pada這, mia貫m nadziej, 瞠 moje nowiu鄂ie oporz康zenie nasi彗nie mocniej, ale co si odwlecze to nie uciecze. 
Wieniek z Dard dowodzili przednio - znakomici byli 陰cznicy, nie zawiod這 kwatermistrzostwo strzelc闚 syberyjskich i 71 z Sosnowca.
Generalnie - w kategorii sprz皻 s dwa pierwsze miejsca egzekwo - namiot strzelc闚 syberyjskich jako daszek  przeciwszrapnelowy (GRH Gorlice za豉twi這 grad o koszernej 鈔ednicy kulek - szacun) oraz podstawa Soko這wa z 69 PP - za konsekwencj w pokazywaniu jak wygl康a rosyjski ckm w Wielkiej Wojnie.

Pochwa造 nale膨 si te telefonistom z TW 1920 - kopie telefon闚 nie do嗆, ze koszerne to i dzia豉j帷e.
Na koniec pochwa豉 dla 109 dla ich odwiecznego pytania retorycznego: "這patkami mo積a?" oraz za bardzo fajny pokaz rzucania granatami. 
I tyle na gor帷o - "minister obrony narodowej" z bimbrobusu

(2012/05/07 10:44)

makada73

Dzi瘯ujmy za wytrwa這軼 i odwag - Saperzy z 20 CK pozdrawiaj.

(2012/05/07 11:24)

randall

Macie jeszcze jedno linka do fotek. Dzi瘯ujemy wszystkim i pozdrowienia od K.u.K. I.R. 20

http://halogorlice.pl/index.php/powiat/48-gorlicki/1818-wielka-bitwa-w-sekowej (2012/05/07 11:49)

radio

(2012/05/07 11:52)

LeszekM

duchem by貫m z Wami ,mo瞠 w przysz造m roku ?? (2012/05/07 11:55)

jazlowiak

Rekoszmira 2012 - beczka opi皻a oporz康zeniem wz. 1912. (2012/05/07 15:26)

matizmat

Szkoda tylko, 瞠 scenariusz trzeba by這 okroi ze wzgl璠u na aur :-( (2012/05/07 20:13)

Rumcajs

Mo瞠 szkoda, 瞠 scenariusz zosta skr鏂ony, ale natura zadba豉 o zdecydowan popraw scenografii. Moje buty grz瞛造 po kostki w pokrywaj帷ym dno okopu b這cie. Jeszcze troch g喚bszej paci i by這by jak kiedy - podnosi這by si nog bez buta. 圭iany okop闚 rozmywane przez deszcz i pozbawione szalunk闚 zawala造 okopy. (2012/05/07 20:51)

darda

O jakim skr鏂eniu scenariusza m闚icie?
Przed chwil jeszcze raz przejrza貫m rozmoczone przez deszcz resztki swojego egzemplarza, i poza zachwianiem dynamiki 瘸dnych dramatycznych r騜nic mi璠zy nim, a tym co uda這 si zrobi w polu nie dostrzegam. (2012/05/07 21:09)

adam87

M鎩 pierwszy raz na rekonstrukcjach mog zaliczy za bardzo udany. Moje buty te. "Zaci庵貫m" nici sympatii z zagranicznymi si豉mi ale przede wszystkim pozna貫m tak fantastycznych ludzi jak wy wszyscy i 瘸den deszcz w tym nie przeszkodzi.

Pozdrawiam serdecznie organizator闚 i wszystkich kt鏎zy czuwali nad przebiegiem wydarze.

Adam, Rycerz albo Nied德ied (jak tam sobie chcecie) 

(2012/05/08 08:18)

bykfernando

Wreszczie odzyska貫m g這s (dos這wnie). Warto by這 jecha przez p馧 Polski 瞠by poby z WAMI. Rekonstrukcja jak zwykle w S瘯owej super, Polska go軼inno嗆, g鏎skie powietrze, realia pola walki (patrz woda w okopach, obsuwaj帷e si transzeje, deszcz i grad) Sam nie wiem jak ONI za豉twiaj tak scenografi. Do zobaczenia za rok. (2012/05/08 10:03)

zsira

Poniewa moj poprzedni wypowiedz usuni皻o wi璚 cenzuruj帷 s這wa chcia豚ym napisa o imprezie 瞠 jak zwykle w S瘯owej (i w 2010 w Gorlicach ) by豉 super pomimo deszczu i gradu. Gorlice to niew徠pliwie obecnie bezkonkurencyjne centrum ruchu AW. Wyst徙ienie u Was jest niew徠pliwym zaszczytem.Tu naprawd chodzi przedewszystkim o upami皻nienie walk i tych co tu zgin瘭i a nie tylko o dobr zabaw.
GRH Artyleria zgadza si w pe軟i ze s這wami "bykafernando " O niepowo豉nych osobach z zewn徠rz nie pisz aby moja wypowiedz nie zosta豉 znowu usuni皻a. (2012/05/08 11:54)

FaZa

RTvG ju zamie軼ili ciekaw relacj z imprezy  Link (2012/05/08 12:36)

slupski1

O jakim skr鏂eniu scenariusza m闚icie?
Przed chwil jeszcze raz przejrza貫m rozmoczone przez deszcz resztki swojego egzemplarza, i poza zachwianiem dynamiki 瘸dnych dramatycznych r騜nic mi璠zy nim, a tym co uda這 si zrobi w polu nie dostrzegam.

Po apelu poleg造ch, po s這wach cze嗆 ich pami璚i! mia貫m w imieniu GRH Artyleria uczci tych nieszcz瘰nik闚, dla kt鏎ych m.in. spotkali郾y si, aby Im odda ho責 - walni璚iem z minenwerfera. Specjalnie w tym celu zosta貫m na stanowisku i nie wyszed貫m do prezentacji. Tego nie by這 w scenariuszu, szkoda 瞠 nie wysz這 ale patrz帷 jak kole瘸nki i koledzy mokniecie to mo瞠 dobrze, 瞠 nie by這 tego elementu. ζdunek poszed na carskich zaraz po  ostrzelaniu ich patrolu. Serdecznie dzi瘯uj za umo磧iwienie mi uczestnictwa w tej rekonstrukcji i pozdrawiam serdecznie kole瘸nki oraz koleg闚 rekonstruktor闚. (2012/05/08 12:44)

adam87

A czy mo瞠 kto pami皻a z jakiej telewizji by豉 ta niemiecka ekipa ? Mo瞠 oni te ju co zmontowali  i wrzucili ? (2012/05/08 12:58)

jazlowiak

ZDF - program b璠zie 28 maja (2012/05/08 13:00)