Schnellboot S-100 + Biber - skala 1:35

/ 12 odpowiedzi / 8 zdjęć

Witam,

Chciałbym przedstawić relację z budowy Schnellboota (S-100) oraz Bibera z firmy Italeri. Produkty w skali 1:35. Biber praktycznie skończony - czeka na dioramkę, natomiast ze Schnellem walczę już od jakiegoś czasu i idzie bardzo wolno, chociaz model bardzo fajny. Generalnie siedzę w modelarstwie szkutniczym (drewniane modele żaglowców) i w plastiku nie mam takiego doświadczenia, ale Italeri wydalo taką ładną serię kutrów że nie moglem się powstrzymać i już myslę o zakupie kolejnych :)

W zasadzie model sklejam - bez jakiejś dużej waloryzacji. Gdzie mogę wstawiam drewienka - gretingi, podesty, blaszki zestawowe, szukam min do tego ustrojstwa. Kupiłem na rufe flakvierlinga 38 ktory zastąpi działko zestawowe. Myślę nad kamuflarzem, ale nie spotkałem się z żadnym zdjęciem S-100 w kamo ...

Odyseja Historyczna

Mam problemy z wgraniem wiekszej liczby zdjeć. Jest taka mozliwość, czy na każdego posta mogę wkleić tylko jedno zdjecie?

Schnellbot s-100 - tak wygląda na dzień dzisiejszy.

(2011/03/03 17:33)

zetor

Witam! jak bawisz się w schnellboocika to polecam Ci tą relację :
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=13064&postdays=0&postorder=asc&start=0 (2011/03/03 20:44)

Gibbon

Myślę nad kamuflarzem, ale nie spotkałem się z żadnym zdjęciem S-100 w kamo ...

Jak znajdę linka, to podeślę, było mnóstwo Schnellbootów w kamuflażu, grzebałem w temacie bo sam byłem bardzo zainteresowany tym modelem.
Na razie wrzucam takie coś:

(2011/03/04 18:14)

Odyseja Historyczna

Dzieki,

Kolegę Barloga znam - to "stary Schnellboociarz" :-)

Jesli chodzi o kamo - tak jak pisałem -  nie znalazlem, bo chyba nie ma oryginalnej fotografi S-100 w kamuflażu. Większość barwnych plansz przedstawia model wczesniejszy czyli S-38. Różni się on zdecydowanie od modelu Italeri, choć ma bardzo wiele wspólnych elementow - np. cały kadłub i mase drobiazgów. Tak się właśnie zastanawiam, czy mojego S-100 nie pomalować we wcześniejsze mazaje - w końcu niektóre S-38 były przerabiane na S-100 ... no i nie mam konkretnego poparcia fotograficznego dla mojej jednostki, więc mam "wolną droge"

Na razie wstawiam zdjęcie skończonego Bibera też w skali 1:35. Aktualnie maluję do niego figurki i myslę nad dioramką.

(2011/03/05 10:02)

BALROG

Kolega Gibbon zapodał plansze barwne do S-100
I w planszy barwnej nie ma błędu
W takim camo schnellbooty występowały na bałtyku i morzu śródziemnym
Nie znajdziesz osoby która ci to zaneguje
W książce "S-Boote - German E-Boats in action 1939-45" masz podane camo plamiaste
Na jednym forum niemieckim była dyskusja nad prawidłowością mojego malowania i nikt nie był w stanie udowodnić że mam źle i podpierali sie własnie tą książką są tez zapisy ze S-100 występowały w camo (2011/04/08 10:52)

Odyseja Historyczna

Schnell - praktycznie skończony. Zostały kalki i zastanawiam się jeszcze nad kamo. (2011/11/05 12:13)

Redakcja

Piękny:-) (2011/11/05 19:26)

dioramy 135

Schnellboot S-100 z ITALERI jest jednym z najlepszych modeli w swojej klasie ,daje wiele możliwości.Jeżeli mógłbym coś zasugerować to poza dodatkami z drewna itd.przydało by się nieco śladów eksploatacyjnych,nieco rdzy(morskiej w kilku odcieniach)glonów,smarów na ruchomych elementach (oczywiście wszystkiego z umiarem) Niemcy w morzu dbali o jednostki.
Tak będzie wyglądał jakby wrócił prosto z rejsu nawet bez kamuflażu.Warto bo to świetny model.
Pozdrawiam.   (2012/09/19 23:02)