Rozszyfrowanie karty ewidencyjnej CK armia i II RP

/ 3 odpowiedzi
WitamProszę o pomoc w rozszyfrowaniu skrótów w karcie ewidencyjnej mojego krewnego1)8 p. strzelc. K.K.M. data 21.02.19162) 32 p.p. posp rusz. lub ru12  data 16.07.1916Załączam fotkę z tej kartypozdrawiam i z góry dziekuję

al-Muell

8 pułk strzelecki KKM - nie wiem co znaczy - może to jakieś odniesienie do armii austro-węgierskiej, ale tylko zgaduję.
32 pułk piechoty pospolitego ruszenia - czyli będzie jakiś Landsturm. (2013/11/06 08:07)

darda

"K.K.M" - kompania karabinów maszynowych. To w ogóle są polskie tłumaczenia nazw niemieckich: posp. rusz. to pospolite ruszenie (choć tu raczej o Landwehrę, konkretnie o k.k. Landwehr Infanterie Regiment Nr. 32 z Nowego Sącza, niż o Landstrum chodzi), Dctwo. Okr. to Dowództwo Okręgu, gdzie krewny użytkownika używającego kryptonimu "K" ( i nie wiedzieć dlaczego najwyraźniej obawiającego się  przedstawiania prawdziwym imieniem i nazwiskiem) był kanc. , czyli kancelistą. (2013/11/06 14:29)

K

WitamDziękuję Moderatorowi za pomoc i zwrócenie uwagi na brak nazwiska . Lecz jest to pierwsze forum gdzie się logowałem i nie sądziłem ze jest to konieczne . ale jeśli ktoś próbuje mnie zawstydzić to nic nie stoi na przeszkodzie zmienić i się przedstawić. A karta ewidencyjna należy do pułkownika S.Cwynara d-cy XV dywizjonu bombowego wchodzącego w skład Brygady Bombowej podczas wojny obronnej 1939r. 
pozdrawiamKrzysztof Kita  p.s. Mam nadzieję ze to przełamie pierwsze lody i nie skończy się pomoc ponieważ mam jeszcze kilka znaków zapytania w tej karcie. (2013/11/07 10:17)