Rozpaoznanie formacji wojskowej z obrazu

/ 4 odpowiedzi
Proszę o rozpoznanie formacji wojskowej i okresu. Wiem, że obraz jest mało szczegółowy, ale może cokolwiek da się ustalić. A może ktoś rozpozna autora tego obrazu?

Miro40

Wygląda na to, że obraz przedstawia patrol formacji granicznej, prawdopodobnie sowiecki. Wskazuje na to kolor spodni. Nie mam pewnosci. (2015/03/07 05:15)

al-Muell

To rzeczywiście mogą być radzieccy kawalerzyści, ale nie pogranicznicy - czapki miałyby zielone denka. JAkiś wycinek obrazu ze zbliżeniem na któregoś z żołnierzy by pomógł. (2015/03/07 08:15)

Lancelot

Dziękuję za odpowiedzi. Faktycznie też tak myślałem, że te niebieskie portki to pewne sowietów, ale nie znam się na tym, stąd moje pytanie. Niestety nie dysponuję lepszymi zdjęciami tego obrazu. (2015/03/07 11:26)

Romi04

To nie koniecznie muszą być żołnierze sowieccy. Kawalerzyści w czasach carskich też nosili niebieskie spodnie a można by dodać nawet więcej: karabiny noszone na plecach lufą w prawą stronę sugerują że to mogą być kozacy (w pozostałych pułkach kawalerii tj. ułanów, huzarów i dragonów karabiny noszono lufą na lewą stronę).   (2015/03/12 09:47)