Rozkaz 00485 -zamordowanie 111 tysięcy Polaków

/ 15 odpowiedzi

Witam! 

Chciałbym zaprezentować artykuł + audycja radiowa opowiadająca o mordzie na Polakach jaki miał miejsce w ZSRR. 

http://www.radiownet.pl/#/publikacje/rozkaz-00485-zamordowanie-111-tysiecy-polakow

pooxy

Generał Anders w swoich wspomnieniach podał liczbę 1 mln obywateli polskich którzy "zaginęli" w  państwie sowieckim. Celowo użyłem słowa obywateli polskich bo przecież w granicach Polski żyli Ukraińcy, Białorusini, Litwini, Żydzi, i inne narodowości. Sowieci po 17 września wszystkich mieszkańców zamieszkujących tereny które zajęli, automatycznie uznali za obywateli Związku Radzieckiego.  Polskich oficerów i żołnierzy zamieszkujących te tereny często sądzono za zdradę związku sowieckiego  i służbę w Polskiej Armii.

Jednak niesprawiedliwym jest jednak wskazywanie Rosjan jako winnych zbrodni stalinowskich.
Rosjanie i obywatele innych narodowości włączonych do Kraju Rad byli  ofiarami terroru komunistycznego, dziesiątki milionów obywateli ZSRR zostało zamordowanych w najokrutniejszy sposób. Nawet wcielenie do sowieckiej armii do oddziałów liniowych było skazaniem na pewną śmierć

Trudno jednak walczyć ze stereotypem Rosjanina-mordercy polskich oficerów, a jest to tak samo podłe jak mówienie o polskich obozach śmierci. (2012/07/02 09:02)

Komski

Tak, to trudna sprawa, na zachodzie obywateli polskich (bo przecież nie tylko Polaków) mordowali hitlerowcy wspólnie z nazistami (bo przecież nie Niemcy), a na wschodzie obywateli polskich (bo przecież nie tylko Polaków), mordowali bolszewicy wspólnie z komunistami (bo przecież nie Rosjanie), a także upowcy z banderowcami (bo przecież nie Ukraińcy).

Jasne jest tylko, że Polacy mordowali Żydów (bo przecież nie odwrotnie), Ukraińców (bo przecież nie odwrotnie), a także nękali wygnanych ze swych domów Niemców (bo przecież nie dowrotnie) i raz na zawsze powinni sobie Polacy uświadomoć, że byli także narodem sprawców...

(2012/07/02 10:54)

Wrotycz

Nie ma nic lepszego jak rozpamiętywanie krzywd wyrządzonych kilka pokoleń temu. Rosja to olbrzymi  kraj ciągnący się od Europy do Oceanu Spokojnego, jak można być nastawionym negatywnie do innych narodów ?

Widać można,  skoro pojawił się w Europie  ktoś taki  jak,  Anders  Breivik (2012/07/02 12:46)

darda

/.../ na wschodzie obywateli polskich (bo przecież nie tylko Polaków), mordowali bolszewicy wspólnie z komunistami (bo przecież nie Rosjanie) /.../.

Tak się złożyło,że Stalin był Gruzinem (Beria zresztą też), współtwórcami koncepcji rewolucyjnego terroru byli  Lenin (Rosjanin) i Trocki (Żyd), zaś założycielem najbardziej chyba w dziejach świata zbrodniczej instytucji (CzK i  jej kontynuacji) Dzierżyński (Polak).
Komunizm miał to do siebie, że z samej swej natury był imperialny, choć jego wyznawcy wolą mówić o "internacjonalizmie". Narodowość ofiar (a i katów) nie nie miała w tym systemie takiego znaczenia, jak miało np. to miejsce w przypadku nazizmu. (2012/07/02 15:00)

pooxy

Zmusiłem się i wysłuchałem tej audycji, audycja w typowo Rydzykowym stylu, Prowadzący i jego interlokutor za wszystkie zbrodnie komunistyczne obwiniają Rosjan, podkreślając nawet że  to nie NKWD ponosi odpowiedzialność, ale  wszyscy Rosjanie, odniosłem też wrażenie że odwiecznym celem każdego Rosjanina było i jest zamordować jak najwięcej Polaków.

Mój dziadek był dwa razy na Syberii raz jako dziecko uciekał przed frontem w 1 Wojnie, a drugi raz jako jeniec po zajęciu Wilna przez sowietów.
Dziadek zawsze dobrze mówił o Rosjanach, to naród niezwykle przyjazny, dzielący się z przybyszem wszystkim co posiada, Nawet gdy pod koniec wojny na Syberię trafiali jeńcy niemieccy to Rosjanie dzielili się z nimi tym co mieli a mieli naprawdę niewiele.
Dziadek zawsze podkreślał że dla NKWD nie miała znaczenia narodowość, oni mordowali tak samo Rosjan, Polaków, Żydów a później Niemców. Gdyby nie pomoc Rosjan, polscy jeńcy nie przetrwali by tam nawet miesiąca.
Bardzo dobre zdanie o Narodzie Rosyjskim miał też generał Władysław Anders, który zawsze odróżniał Rosjan od sowietów. 
Warto też zauważyć że przed wojną, wrogiem Polski nie był Rosjanin, tylko  "sowiet", "bolszewik" a jeszcze wcześniej "moskal"

Jednak Gazeta Polska i pewne kręgi potrzebują wroga z krwi i kości, wroga odwiecznego , który czai się w mroku gotowy do kolejnych mordów.

Nienawidzę polityki (2012/07/02 18:43)

darda

Nie bardzo wiem, co to znaczy "typowo Rydzykowy styl" i nie sądzę, bym chciał wiedzieć. Nie wydaje mi się też, by używania takich kreujących stereotypy epitetów było na miejscu w jakiejkolwiek dyskusji, a już na tym forum zwłaszcza.

W ogóle ze stereotypami trzeba ostrożnie. Twierdzenie, że Rosjanie to "naród niezwykle przyjazny" jest tak samo fałszywym stereotypem, choć dla zainteresowanych z pewnością miłym, jak stereotyp o krwiożerczych prymitywach, co to tylko kombinują jakby tu Polaków skrzywdzić.
Rosjanie to taki sam naród jak każdy inny, może jedynie bardziej od innych przez los i własnych władców w całej swej historii indoktrynowany i udręczony. Z tego też powodu w większym być może niż u innych nacji natężeniu przejawiają się u nich niektóre skraje postawy - zarówno te miłe, jak i wręcz przeciwnie. Średnia jednak jest zasadniczo standardowa ;-) (2012/07/02 23:09)

Komski

Chyba niezbyt uważnie słuchałem tej audycji, ale trudno mi było w niej znaleźć szczególnie ostry atak na Rosjan, bo winy za zamordowanie ponad 110 tysięcy Polaków przypisuje się w niej tak zwanym "sowietom" (ja nie do końca ten pogląd podzielam), wspominając tylko coś o dawnych przewinach Rosjan wobec XVIII i XIX-wiecznych powstańców polskich i ich rodzin. A może słuchałem innej audycji?
Atak na poruszony temat i na wspomnianą audycję mógłby wydawać się dziwny, ale może dziwić się nie należy, bo czy na poratlu historycznym warto dyskutować o historii (może łatwiej i lepiej splunąć na Gazetę Polską (brrr!) i ojca dyrektora (a fuu!) oraz święcie oburzyć się na tych, co to szerzą nienawiść między narodami...)?  Może?!
Uwaga o rozpamiętywaniu krzywd sprzed wielu pokoleń jest absolutnie fenomenalna i nieodmiennie przypomina mi fragment z filmu Monthy Pytona, cytuję: "Nie kłóćmy się o to, kto kogo zabił!". Kiedy przypomnę sobie tę scenę, zawsze turlam się po podłodze ze śmiechu...
Generalnie w wielu ocenach zgadzam się z Dardą (i jak pragnę zdrowia nie dlatego, że jest moderatorem). To prawda, że Stalin był Gruzinem, a Dzierżyński Polakiem. Moim zdaniem nie zmienia to jednak faktu, że szczery i poczciwy naród rosyjski, przy całej swojej dobroci (piszę to bez ironii), nie jest w sprawie powołania komunizmu do życia oraz efektów jego działania - niewinny (że o wcześniejszych przewinach epoki carskiej nie wspomnę). Moim zdaniem ten wielki naród jest bardziej od innych "europejskich" narodów dotknięty wschodnią chorobą kultu siły i braku szacunku dla człowieka (naturalnie, że to pewnego rodzaju uogólnienie). Rosja i Sowiety winne są krzywd tak wielu sąsiadujących z nimi państw, że trudno - moim zdaniem - traktować ten kraj, jak każdy inny.
Nie zmienia to faktu, że to sami Rosjanie od swojego własnego państwa doznali najwięcej krzywd. Nie zmienia też faktu, że jako pojednyńczych ludzi uważam ich za czarujących i dobrych. Jednak jako społeczeństwo - budzą moje obawy, a jako państwo - poważny niepokój. (2012/07/04 00:26)

Komski

A, i jeszcze to: "Narodowość ofiar (a i katów) nie nie miała w tym systemie takiego znaczenia, jak miało np. to miejsce w przypadku nazizmu".
Z audycji wynika, że Polacy mieszkający w Sowietach, przy granicy z Polską, mieli w latach 30. XX wieku 30 razy większą "szansę" na utratę życia z rąk władzy ludowej, niż przedstawiciele innych nacji zamieszkujących te tereny.
(2012/07/04 00:32)

użytkownik16759

Jaka jest GazWyb wszyscy wiemy, szkoda epitetów i klawiszy komputera,  ale GazetaPolska jak do tej pory skutecznie manipuluje patriotyczną częścią społeczeństwa. Gazeta Polska tak właściwie jest antypolska jest propagandową gadzinówką wydawaną za pieniądze amerykańskich prywatnych koncernów, naród polski jest dla nich mięsem niewolniczym. Wystarczy zestawić samą redakcję i przyjrzeć się ich życiorysom, zobaczycie komu służą i jakie mają cele. Ich główny cel to wielka wojna z Rosją, ich guru Brzeziński dawno wykreślił instrukcje działania. Ludzie z GazPol najchętniej zamieszkali by w odbycie ameryki, to oni nakręcali antyrosyjską histerię na Euro 2012. Prawie im się udało. (2012/07/10 02:03)

Stary Kojot

Kimkolwiek jesteś... zaniechaj tego forum... (2012/07/10 16:25)

użytkownik16759

Kolego - no cóż, po owocach ich poznamy ich. W Gazecie Polskiej jest taki dziennikarz o nazwisku Dawid Wildstein - który jest szefem reportażu i jeszcze jednym szefem, ale nie napiszę czego, bo jak napiszę to mnie Darda zmoderuje... znajdźcie sobie Koledzy w internecie. Otóż ten człowiek z GazPol jest przeciwnikiem rekonstrukcji historycznej, przeciwnikiem tzw. hec patriotycznych... tak tak... Kolego obym się mylił, ale nie przepędzaj mnie z Portalu bo może wiem więcej, tak przypadkiem. (2012/07/10 16:34)

użytkownik16759

Do Kolegi Steinera - poczytaj o tym, jakoś GazPol milczał, a to wydarzenie, ten kongres był w maju i to za nasze państwowe pieniądze... a oto szczegóły
http://kokos.salon24.pl/431998,gdzie-zakotwiczy-lotniskowiec-uss-israel

takich dożyliśmy chwil...

próbowałem założyć watek, a sprawa całą powinno się zająć ABW - ale mnie najjaśniejszy Pan Moderator wyciął.  (2012/07/10 16:46)

użytkownik16759

A tę wiadomość chciałem Kolegom przedstawić - bo to też wydarzenie HISTORYCZNE i brzemienne w skutki będzie, trza pilnie baczyć...

http://marucha.wordpress.com/2012/07/05/pierwszy-kongres-ruchu-odrodzenia-zydowskiego-w-polsce/

...nie wycinaj o łaskawy Moderatorze - bo będziesz cenzorem a nie moderatorem. (2012/07/10 17:06)

Madryta

To już wiadomo, gdzie szukać seryjnego samobójcy , to nie Rosjanie, choć przez chwilę podejrzewałem kibiców z Rosji przed meczem, wszystko co kojarzy się z Samoobroną od jakiegoś czasu jest neutralizowane i ja wbrew temu co tu przeczytałem, to sojuszników szukałbym na wschodzie, bo oni w  przeciwieństwie do nas od jakiegoś czasu walczą z tymi o których nie mówimy wprost a których wszyscy się obawiamy, (2012/07/13 12:50)

Mozets

Moderator darda powiedział: ///Rosjanie to taki sam naród jak każdy inny, może jedynie bardziej od innych przez los i własnych władców w całej swej historii indoktrynowany i udręczony.///

Istotnie - możemy zachwycać się "szczypatielnom sierdciem" Rosjan. Pamiętajmy jednak, że w Rosji zawsze rządził ( i rządzi) Kreml - a nie naród. Sam zaś ten miły naród - na polecenie Kremla zamienia się w walec - toczący się chętnie na ościenne państwa  i niszczący wszystko na swej drodze. Tak samo w Niemczech byli "dobrzy Niemcy". Tylko Hitler ich "omamił" i chętnie poszli za nim bez ociagania - a nawet z opętańczym zachwytem. Zbrodniarza Stalina Putin aktualnie przywraca na sowieckie ołtarze.  Narody nie sa złe lub dobre.  Groźne są ideologie - którymi się je karmi.  Sam Bukowski twierdzi, że Rosjanie to naród niewolników. Polacy po wybiciu inteligencji - stają się podobni do niego. Jeżeli nie będziemy tępić robactwa - rozmnoży się ono. Stworzy własną ideologię i własnych chwalców - którzy to robactwo będą wysławiać.

(2013/02/18 12:55)