Rogatywka WP (garnizonowa?) - pytanie

/ 4 odpowiedzi
Witam!
Niedawno przypadkiem natrafiłem na zdjęcie takiej o to czapki garnizonowej WP.
Nie jestem znawcą tematu i chciałem zapytać ludzi siedzących "w temacie" co to może być za czapka i z jakiego mniej więcej okresu.
Z góry dzięki i pozdrawiam

cobra102259

wz35 jakie lata ?? 1935-1948, aby stwierdzic czy czapka jest przed wojenna czy wojenna czy po potrzebne sa lepsze fotki, srodka etc. Po jednym zdjeciu nigdy nie stwierdzisz jedno znacznie. (2013/02/02 17:06)

Kangur AIF

No właśnie problem jest taki, że niestety więcej zdjęć nie mam. Wiem, że po jednym i to nie najlepszym jakościowo ciężko stwierdzić w 100% "co to jest".
Jak pisałem wcześniej tego typu elementy mundurowe nie są w gestii moich podstawowych zainteresowań (prócz tego, że wiem co to "pi razy" oko jest bez dokładniejszych konkretów), ale jako osoba z natury ciekawska "przyczepiłem" się do niej ze względu na 2 elementy, które niejako mi do niej nie pasują tj. czerwone galony i orzeł, który wygląda jak... PSZ-towy.
Czyżby coś emigracyjnego "zachodniego"? (2013/02/02 18:53)

WachmistrzKOP

Akurat amarantowe galony były typowe dla czapek chorążych co w tej sytuacji doskonale współgra z jedną gwiazdką na otoku. (2013/02/02 22:25)

Kangur AIF

Dzięki Wachmistrzu :-)
Czyli przynajmniej wiem teraz, że galony tego koloru przypisane są dla chorążych.
A ja do tej pory byłem przekonany, że chorążowie mieli czyste czapki bez galonów - ale jak to mówią człowiek uczy się całe życie ;-)   (2013/02/02 23:38)