Rkm DP-28

/ 2 odpowiedzi
Po założeniu naszej GRH naturalnym odruchem była chęć uzupełnienia wyposażenia w broń zespołową,wybrano zatem rkm DP. Niestety,mimo półrocznych starań nie pozyskano ani samej broni ani elementów do jej budowy-kwestia finansowa i mała dostępność części... Dlatego zapadła decyzja o budowie broni od zera,bez użycia jakichkolwiek oryginalnych elementów. Z planów zamieszczonych w TBiU nr 128,obliczeń własnych,doświadczenia w budowie podobnych konstrukcji,znajomości obróbki metali i drewna,samozaparcia powstała w lutym tego roku replika  DP która pozwala na odtworzenie w składzie grupy funkcji kaemisty,dodając tym samym atrakcyjności i realizmu,ponieważ jest to konstrukcja od początku planowana w wyposażenie w mechanizmy pozwalające na imitowanie strzałów-akustyka-jak i możliwość brania udziału w realistycznych rozgrywkach ASG-silnik,elektryka,lufa i inne elementy od rkm M 249. Jeśli taka koncepcja-jak i broni tak i zastosowanie-sprawdzi się to w planach jest budowa PTRD.

walther38

Na zdjęciu w tej pozie prezentuje się ładnie. Ale dwa pytania techniczne - w jaki sposób do właściwej wymiarowo repliki wepchnęliście GB z M249, który jest o niemal 2 cm wyższy niż komora zamkowa DP. I jak rozwiązaliście kwestie zasilania w amunicję/kulki? Komora Hop-Up M249 ma inny sposób zasilania niż inne AEG. Może tak by bliżej pochwalić się swoim dziełem na forum modelarzy broni 1:1? (2012/03/09 05:37)

ranger2

Komora niestety jest powiększona ale tylko o 15 mm-tak wyszło przy obliczeniach-same mocowanie hop up i lufy jest przekręcone do góry o 90 stopni tak ze nakładając talerz od razu podpinam podajnik kulek 6mm który wychodzi z kolei z podajnika zwykłego magazynka od AK który leży w tymże talerzu. Takie ułożenie wymusza dość mała grubość talerza i konieczność napędzania przez silnik elektryczny-patrząc od góry wszystko leży na dolnej powierzchni talerza-samą oryginalną sprężynę i popychacz amunicji wykorzystałem do wstępnego podawania kulek na lej podajnika. Jak tylko uporam się ze szczególikami i chronicznym brakiem czasu-co najgorsze poszło mi trybo w gearboxie powodując przestój i lekką załamkę-wrzucę zdjęcia i opisy na obu forach. (2012/03/11 18:05)