RKKA gdzie moge kupić broń?

/ 6 odpowiedzi
Witam! Mam pytanie czy jest może na rynku jakaś replika broni gazowej do wykorzystania w rekonstrukcji historycznej armii czerwonej ? chodzi mi o zwykły pistolet mały noszony na pasku

Stary Kojot

Ewentualnie pistolet TT w wersji ASG na green gas z blow backiem. W zasadzie gazowa replika... :) (2016/08/30 09:37)

krzysztof-frycz

Ja mam zagazowanego DP-28 , tylko chodziło mi o pistolet na pasku jakis strzelający (2016/09/01 09:46)

Makarow

Zgodnie z regulaminem i prawdą historyczną Armia Czerwona posiadała na uzbrojeniu trzy podstawowe wzory broni palnej krótkiej: Rewolwer Nagant wz. 1895, Pistolety TT wz. 30 i 33 oraz dla niektórych wyższych oficerów sztabowych i operacyjnych pracowników NKWD kieszonkowe pistolety Korowina kalibru 6,35 mm. Od biedy można założyć jeszcze możliwość posiadania wszelkiej broni zdobycznej, ale raczej tylko w działaniach frontowych (na garnizonach dowództwo ganiało za takie odstępstwa). Oprócz replik w wersji wiatrówkowej i ASG tych dwóch pierwszych wzorów chyba nic na naszym rynku takiego nie ma. W Rosji i na Ukrainie owszem - akustyczne przeróbki takich, z zastosowaniem reduktorów do spłonek myśliwskich Gevelot (np rewolwer Nagant - przeróbka "Blef"). Proponuję przejść średnio ciężką drogę (cel uświęca środki) i uzyskać normalne pozwolenie na broń do rekonstrukcji. I efekt dźwiękowy zbliżony do realu i w zasadzie sama broń prawdziwa. Można nabyć przerobione na ślepaki TT z dawnych wytwórni filmowych lub ze Słowacji po dość rozsądnych cenach. A jeszcze taniej (koszt amunicji) wychodzi nabycie powojennej przeróbki Naganta na wersję RS do szkolenia psów służbowych - pracuje na nabój 6,3 mm do osadzaków. (2016/09/13 17:49)

piotrek10231

Witam ciebie kup na OLX tam kupisz wpisując broń hukowa PAK lub pistolet hukowy PAK tam wybierzesz sobie pistolet strzelający dla siebie bez zezwolenia pozdrawiam (2016/09/13 19:05)

Stary Kojot

Na wszelkie wynalazki PAK trzeba bardzo uważać, gdyż nie do końca jest jasna klasyfikacja prawna tych urządzeń. Wg sprzedających, nie potrzeba na nie zezwolenia, wg policji, potrzeba. Taki stan aż prosi sie o kłopoty... (2016/09/13 20:39)