Rewolwer hukowy

/ 8 odpowiedzi
Witam . Chciałbym się zapytać co sądzicie o tym rewolwerze. Czy warto go kupic? Rozglądam się już dłuższy czas za rewolwerem hukowym.Jest to jeden z dwóch znanych mi pistoletów miotających gumowe kule. Jest tym tańszym bo zoraki kosztuje ok. 800 zł. 
 http://www.arobron.pl/rewolwer-hukowy-shotgum-p-9956.html
Stary Kojot

Czy warto kupić? To juz kwestia przeznaczenia...Jeśli do straszenia szpaków w sadzie, to ok.Jeśli do rekonstrukcji historycznej, to nie jest podobny do niczego...:))) (2013/01/28 19:56)

Kaczor39

Jeśli chodzi ci o rewolwer miotający kule gumowe to sądzę że nie będzie on służył do rekonstrukcji, a rewolwer nie ma w sobie nic z broni historycznej więc jeśli chcesz kupić rewolwer do nauki strzelectwa czy do obrony to powinieneś raczej zapytać o zdanie na jakimś innym forum (2013/01/29 11:51)

Skyraider

Na ten moment sklepy typu broń.pl i militaria.pl maja już w swojej ofercie pistolety hukowe na naboje 9mm PAK
http://www.bron.pl/shopbron/product/ARTYKULY-OBRONNE/Bron-alarmowa-6-mm/Pistolet-alarmowy-WALTHER-P22-Q-kal.6mm-9mm-PAK/69946

z tego co mi powiedziano na infolinii w tym roku ma ukazać się Colt 1911 na taka amunicję, może więc warto poczekać? (2013/02/04 10:04)

Kaczor39

Czy broń hukowa na amunicje 9mm jest już dostępna w Polsce bez zezwolenia ? (2013/02/04 12:48)

darda

Czy broń hukowa na amunicje 9mm jest już dostępna w Polsce bez zezwolenia ?

Tu chodzi o wykorzystanie faktu, że w ustawie jest mowa nie o kalibrze amunicji, a o kalibrze broni - czyli najmniejszej średnicy lufy.
Wydaje się, że ma to sens, i choć raczej jest niezgodne z intencją ustawodawcy, to jednak pod względem prawnym jest chyba bez zarzutu. (2013/02/04 13:20)

Kaczor39

Ja jeszcze korzystając z okazji że ten wątek nie jest zbytnio historyczny a kręci sie raczej w kierunku prawa dotyczącego broni chciał bym zapytać, bo wypowiedzi znalezione w internecie sa bardzo różne i nie wiem w co wierzyć. Mianowicie gdybym chciał się realizować w zawodzie rusznikarza to czy potrzebna była by mi jakaś szkoła wyższa lub ukończony jakiś konkretny kierunek techniczny ? Czy mógł bym zacząć wytwarzać broń na własną ręke po ukończeniu przeszkolenia do wykonywania dzialności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu bronią i amunicją i uzyskaniu potrzebnych zaświadczeń typu opinia psychologa itp. ? (2013/02/05 17:03)

argo

Witam . Chciałbym się zapytać co sądzicie o tym rewolwerze. Czy warto go kupic? Rozglądam się już dłuższy czas za rewolwerem hukowym.Jest to jeden z dwóch znanych mi pistoletów miotających gumowe kule. Jest tym tańszym bo zoraki kosztuje ok. 800 zł. 
 http://www.arobron.pl/rewolwer-hukowy-shotgum-p-9956.html

Teraz bedzie odrobina czarnego humoru ......... uwazam ze pistolet/rewowler na kule gumowe na rekonstrukcji sprawdzi sie jak najbardziej i moze byc bardzo przydatny do zdalnego wyłączania niektorym rekonstruktorom opcji nieśmiertelność ;-) (2013/02/06 20:36)

Mozets

Kaczor39 pyta:/// Mianowicie gdybym chciał się realizować w zawodzie rusznikarza to czy potrzebna była by mi jakaś szkoła wyższa lub ukończony jakiś konkretny kierunek techniczny ? Czy mógł bym zacząć wytwarzać broń na własną ręke po ukończeniu przeszkolenia do wykonywania dzialności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu bronią i amunicją i uzyskaniu potrzebnych zaświadczeń typu opinia psychologa itp. ?///

Generalnie bez odpowiedniego przeszkolenia i wykazania się umiejętnościami w tej branży, nie masz szans zajmować się bronią i amunicją, obrotem tymi materiałami i sprzętem. Wymagają oczywiście zezwoleń, jest to działalność koncesjonowana, egzaminy w KW Policji, badania psychologiczne. Nie chcę mówić o szczegółach - to droga przez mękę. Powiem Ci tylko, że jestem specjalistą uzbrojenia, przeprowadzałem starty rakiet operacyjno-taktycznych w Kazachstanie, byłem starszym inżynierem w komórkach naukowo-badawczych Wojskowego Instytutu Uzbrojenia, strzelałem właściwie ze wszystkiego co jest w wojsku, mam uprawnienia do prowadzenia prac z materiałami wybuchowymi w wojsku. Byłem cywilnym specjalistą uzbrojenia w zakładach uzbrojeniowych. Zawodnikiem - strzelcem. Gdy w cywilu przystąpiłem do pracy instruktorskiej z młodzieżą  w klubie strzeleckim ( za frico - lubię to) musiałem zdawać egzaminy i przechodzić badania psychologiczne. By móc prowadzić strzelania z małokalibrowej broni typu kbks cal. 5,6 mm. Odnawiane co 5 lat. Takie są przepisy.

Kpt.specjalista uzbrojenia M.Mozets (ps. literacki).

(2013/02/13 14:51)