Repliki broni palnej

/ 4 odpowiedzi
Witam wszystkich forumowiczów ;)Otóż chciałbym zasięgnąć rady u ludzi, którzy na tym się znają :D Chodzi o to za ile i w jaki sposób można zdobyć repliki broni która "strzela" na niby (coś jak ślepaki). Oraz czy na tego typu broń potrzebne jest zezwolenie?
al-Muell

Zależy coto ma być. Bo "na niby" to może być korkowiec (chyba nikt tego nie produkuje już?) albo "kapslowiec".
A całkiem serio - startery kalibru 6mm i 6mm long można mieć bez zezwolenia, ale chyba nie ma takich, ktore by udawały jakąś prawdziwą broń na polskim rynku
Dalej są rewolwery na gumowe kule - używają zdaje się mocniejszej amunicji.
NAtomiast wszystko powyżej to już niestety kwestia pozwolenia na broń, broni i ślepej amunicji w odpowiednim kalibrze. (2015/03/07 08:25)

WachmistrzKOP

Jedynym ze "starterów" jako tako udającym coś historycznego jest Polskie Marko RK-95 będące kopią Walthera PPK. Niestety dawno już nie produkowane i dostępne jedynie na rynku wtórnym. Strzela amunicją 6 mm short.
Od wejścia na rynek systemu PAK mówi się o replice Colta 1911, ale póki co nie widziałem, żeby się pojawiła. (2015/03/07 09:36)

MgSecret

Chodzi tu o repliki jako tako rekonstrukcyjno-filmowe, czyli wszelkiego rodzaju karabiny szturmowe bardziej dzisiejszych czasów niż historycznych. W sieci natrafiłem na broń typu PFC (http://www.mg-props.co.uk/index.htm) jednakże nie wiem czy efekt ten jest wystarczająco rzeczywisty i czy na rynku można zdobyć coś lepszego (2015/03/07 13:54)

OxandBucks

Zrobic patent strzelecki i kupić broń kolekcjonerską. (2015/04/04 22:19)