Repliki broni na ślepaki

/ 8 odpowiedzi
Witam, zamierzam kupić taką replikę. Orientujecie się czy nie będę miał żadnych nieprzyjemności z tego powodu w naszym kraju?
http://www.modelguncollector.co.uk/index_slp.html
Z góry dziękuję.
Piotruś
robertrobin

Są to repliki na kaliber 9mm lub 8mm czyli nie legalne w Polsce. Pozostaje Ci szukać coś o kalibrze 6mm. Czyli hukowe stary 1,2,3 lub  lexon 11 ...są to polskie produkcje. (2011/08/05 22:22)

argo

Nie bedziesz miał...to "bron" w systemie FCP. (2011/08/05 22:37)

robertrobin

heh..nie dopatrzenie moje... (2011/08/05 23:16)

Leibhusar

Dziękuję Panowie. (2011/08/05 23:37)

robertrobin

broń FCP jest na slepaki? (2011/08/06 10:41)

argo

Tak, tylko ze są to bardzo specyficzne "ślepaki", nie majace ze zwykłymi ślepymi nabojami wiele wspólnego. (2011/08/06 11:35)

walther38

Nie bedziesz miał...to "bron" w systemie FCP.

Plug fire cap guns (aka model guns) use a small cap and clever cartridge mechanism to produce a very realistic simulation of a real firearm including noise, front venting smoke and flash / sparks and action cycling (blowback and cartridge ejection). They come in all the standard firearm forms, single and double action revolvers, semi-automatic and fully automatic pistols and rifles. PFC models operate and are strippable exactly as the real items without actually firing a projectile. Each model takes the appropriate calibre cartridges adding to the realism.

1. Czy jest to broń "ustawowa" czy nie ? PFC to nie jest amunicja do jakiejkolwiek broni.
Tak jak kapiszony.

2. Dlaczego używacie skrótu FCP.
Prawidłowy jest Plug Fire Cup - kapiszon tłokowy.

(2011/08/07 10:17)

mleko80rt

Wiem, ze w Niemczech produkuja repliki broni na slepaki 6mm. czy ktos moze zna jakies linki internetowe do tych sklepow??? Jeden z kolegow mi przeslal nawet fotki swojej USM1 (cholewcia zgubilem kontakt z nim) a wlasnie teraz takie cos potrzebuje. (2011/09/04 23:10)